Подвійне свято обласної дитячої

Новости, Общество

  14 Июн , 2012

Подвійне свято відзначають цими днями понад тисячу працівників Миколаївської обласної дитячої лікарні. Окрім Дня медичного працівника, тамтешні ескулапи святкують і 40-річчя з моменту відкриття обласної дитячої лікарні.

За цей період у спеціалізованому дитячому закладі, що розташований по вулиці Миколаївській обласного центру, було проліковано понад 421 тисячу дітей, прооперовано 131,5 тисячі маленьких пацієнтів, а в консультативній поліклініці прийнято 1,43 мільйона юних мешканців області. Крім того, щороку консультативну допомогу отримують 60 тисяч дітей, робиться 28 тисяч ультразвукових та, 850 тисяч лабораторних досліджень тощо. Чимало уваги приділяється виїзним формам роботи та наданню ургентної допомоги. Щогодини, щохвилини протягом усього року дві реанімаційні бригади висококваліфікованих лікарів готові виїхати у найвіддаленіший куточок Миколаївщини, щоб надати необхідну медичну допомогу.
 

 

Дмитро Гоцуляк.
   

Та чи не головним мірилом ефективності медичного закладу є суттєве зниження смертності дитячої та серед немовлят: з 203,6 на 100 тисяч і 22,5 випадків на 1 тисячу дітей в 1972 році до 79,6 і 7,44 відповідно у 2011-му, що є одними із найнижчих показників у цілому по країні. Цьому та іншим здобуткам миколаївських педіатрів сприяли як упровадження новітніх технологій та використання сучасної техніки, так і високий професійний рівень лікарів та середнього і молодшого медичного персоналу. У залі слави закладу охорони здоров’я – колишній завідувач ортопедично-травматологічного відділення Валентина Семейко, лікар-лаборант Любов Алексеєнко, нове покоління обласної дитячої – завідувачі відділень Григорій Недавній, Наталя Мартьянова, Галина Яковунець та багато-багато інших. Саме завдяки їх професіоналізму, чуйності і увазі до маленьких пацієнтів врятовано чимало дитячих життів, збережено здоров’я для представників уже декількох поколінь мешканців області. І як нагорода за самовідданий труд – присвоєння лікарні в 2002 році звання лауреата Міжнародного академічного рейтингу популярності та якості «Золота Фортуна», а 2009 року обласна дитяча здобула статус «Лікарня, доброзичлива до дитини».

Своєрідний ювілей святкує наприкінці цього року й головний лікар дитячого закладу, заслужений лікар України Дмитро Гоцуляк. От уже без малого чверть століття (!) цей знаний далеко за межами області фахівець очолює численний колектив. Чи не найголовнішим подарунком до свят сам Дмитро Васильович вважає присвоєння обласній дитячій лікарні вищій категорії серед закладів системи Міністерства охорони здоров’я. Ця радісна подія сталася два тижні тому.

– Це передусім заслуга всього нашого колективу, – зазначає Д. В. Гоцуляк. – Тож з нагоди свята хочу висловити на адресу своїх колег найкращі слова подяки за таку важку, але конче потрібну і шановану в суспільстві працю. Бажаю, щоб і ваші діти зростали здоровими і розумними, ставши опорою для України та своїх батьків. Зі святом!

Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ