Живе народне мистецтво

Культура, Новости

  28 Июн , 2012

У Миколаївській області вперше проводиться огляд-конкурс з декоративно-прикладного мистецтва «Збережемо своє коріння». Він присвячується 75-річчю утворення Миколаївської області.

Мета цього заходу – популяризація народного мистецтва Миколаївщини, а також визначення, в якому стані перебуває ця галузь нашої культурно-духовної спадщини на сьогодні. Організатори конкурсу – управління культури Миколаївської облдержадміністрації, Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, Миколаївський обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Автор та куратор проекту – голова Миколаївського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва, викладач-методист Миколаївського коледжу культури і мистецтв Ліана Лістунова.

Начальник відділу культури і туризму Братської РДА Н. Беньковська демонструє старовинний рушник єдності.
 

Особливістю конкурсу є те, ще кожен район подає на конкурс виставку, яка складається з двох частин: етнографічної та сучасної. В експозицію подаються твори декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, як старовинні, так і роботи сучасних майстрів і аматорів, які були створені за народними традиціями кожного окремого району.
 

Учасниця огляду-конкурсу, майстер бісероплетіння Н. Угріна
 

Конкурс проходить у два етапи. Першій відбірковий етап пройшов у двох зональних осередках – 21 квітня у м. Баштанка та 29 травня у м. Южноукраїнську. У ньому взяли участь Баштанський, Новобузький, Казанківський, Арбузинський, Снігурівський, Братський, Березанський райони та м. Южноукраїнськ. Глядачі мали змогу побачити дивовижні твори з вишивки, ткацтва, гончарства, соломоплетіння, бісероплетіння, писанкарства, народні картини тощо. Ці виставки показали, наскільки багата Миколаївщина на традиції і які талановиті у нас люди.

Далі журі конкурсу визначить переможців. Їх урочисте нагородження відбудеться восени. Планується також проведення звітної виставки учасників показу. Перший етап обласного огляду-конкурсу з декоративно-прикладного мистецтва «Збережемо своє коріння» триватиме до кінця червня 2012 року.

Ліана Лістунова, голова Миколаївського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України

Комментарии:

  1. Аноним:

    Моя мама-Коваленко Галина Ивановна ,с села Семеновка ,Арбузинского района тоже учовствовала в конкурсе.били представленые вышитые картини.Картины били возвращены,хотела-бы знать результати конкурса.Из газет узнала ,что отбор победителей проводился осенню.Очень интересны результати как оценили люди картины моей мамы,ведь она в картины вкладывает всю свою жизнь.Может кто подскажет где узнать ,а то все молчат.0955660811

Сообщение:

*

НОВОСТИ