Енергія ризику і мудрості

Новости

  5 Июл , 2012

У сільському господарстві хто не ризикує – той може залишитися без хліба насущного. Поготів це стосується Півдня України. У свіжій пам'яті посушлива погода минулої осені, що вилилася у кризу для хліборобів. Одвічне питання: що робити?

Директор ПрАТ «Добробут», депутат обласної ради Олександр Миколайович МЕЗНІК усілякого бачив на своєму професійному віку протягом 20-річчя практичної діяльності на посаді керівника великої агрофірми, та здебільшого мав успіх. Допомагали ж знання та досвід, допитливість, мудрість від селянського кореня, а ще – відчуття та певна частка удачі. Отож бо серед сухих та знефарблених акварелей минулої осені посіяли у сухий грунт пшеницю, ячмінь, ріпак і застосували велику технологію, інакше її не назвеш, яку Олександр Миколайович запровадив десятиліття тому і постійно вдосконалював. А ще найновітнішу у світі техніку – трактор «Нью-Холанд»-8050, гордість «Добробуту» – широкозахватну сівалку «Флексікойл», що проводить одночасно декілька операцій і затримує вологу, хоч наймізернішу, у верхньому шарі ґрунту і є точною на висів.

Дякуючи тому і отримали сходи. Одначе наступна весна внесла свої корективи. Холодом, а потім і страшенною посухою. Жодного моменту позитиву. Але в «Добробуті» боролися за врожай. Використали всі можливості.

Очікували перших результатів. І ось вони з'явилися. Щодо сортів, то, як у справжньому селекційно-генетичному інституті, всі випробувані, вишколені. Фішт порадував на окремих ділянках 52 ц/га, Смуглянка і Новокиївська – 44. Усе зерно – твердого другого класу!

Не лишень пшеницю збирають, раніше відправили вже на елеватор знятий із поля ріпак, урожайність якого 33 ц/га. Знову ж таки – технологія!

Природно, при збиранні нинішнього врожаю дбають і про майбутній, слідком за комбайнами торують свою степову стежину агрегати обробітку.

…Із господарем об'їхали поля, розмовляли із жниварями, стомлені вони за такого напруженого ритму, але щасливі, не перебільшу – радісні за такий на сьогодні гарний урожай. Можна і позаздрити хлопцям за їх високу і стабільну зарплату, новітню техніку, де передбачено зручності мікроклімату у кабінах, за увагу з боку кухарів, смачні обіди. Та головне все ж – упевненість у дні завтрашньому, переконання у своїй силі, вірно обраному шляху.

Заслужений працівник сільського господарства України за безцінний дар рідного краю, першооснову вважає своїх працьовитих та самовідданих у праці, талановитих людей. З багатьма з них ми спілкувалися, говорили серйозно про справи сьогодення і наступні, іноді жартували. Шанує і любить їх у праці, та взагалі у житті, директор ПрАТ «Добробут». Нині у всіх на вустах, у подяці людській за вироблений хліб комбайнери В.П. Михайлюк, О.Л. Юхно, А.Ю. Волков, О.В. Білюк, В.А. Юхно і В.К. Дарій, О.В. Желєзняк та К.Г. Дарій, М.М. Горінський і В.М. Бабенко.

Швидко стелили шлях наповненими зерном автомобілями водії О.О. Єланчук, В.В. Найдьонов, Д.А. Михайлюк, А.В. Мартин, І.М. Безверхий. На току доопрацьоване зерно транспортували І.Ю. Скальовий, А.М. Сліпченко, Ю.А. Михайлюк, а перевіз увесь ріпак на Людмилівський елеватор Р.Г. Немченко.

Прекрасні люди, чудовий колектив, який складався протягом років. Це вони забезпечили вчасне збирання 850 га пшениці, 27 – озимого ячменю, 200 – ярого, 100 – ріпаку. Всього багатства, що дісталося до жнив у прекрасному стані.

Одного із славних жнивних днів до косарів прибула голова РДА Т.П. Підборська, задоволена ситуацією у цьому унікальному сільгоспколективі, подякувала за працю, хліб, хліборобський талант. Чарівний, духмяний коровай піднесли на вишиваному рушнику хлібороби керівникові району, щоби такий рум'янився у кожному домі.

Віктор ДІДИК
Братський район

Сообщение:

*

НОВОСТИ