ПОРТ «ОКТЯБРЬСК»: КУРС НА РОЗБУДОВУ

Конфликт, Новости

  26 Июл , 2012

Порт «Октябрьск»: у постійному розвитку

Морська галузь України останнім часом особливо динамічно розвивається. В Україні налічується 18 морських торгових, 4 рибних і 13 річкових портів. Основні морські порти України: Іллічівськ, Южний, Маріуполь, Одеса, Рені, Херсон, Миколаїв. Основна внутрішня річкова магістраль – Дніпро. Морські і річкові порти надають послуги майже 24,5 тис. суден.
 

Начальник державного підприємства «Спеціалізований морський порт «Октябрьск» Андрій Юрійович Єгоров.

Невпинно розвивається й державне підприємство «Спеціалізований морський порт «Октябрьск» – єдиний військовий порт в Україні, який не так давно очолив Андрій Юрійович Єгоров. Людина у цій галузі не нова, із здоровими амбіціями й чималим управлінським досвідом. Почесний працівник морського і річкового транспорту, почесний працівник транспорту України. Плани і завдання складного портового господарства не з легких, але досяжні. До того ж у нового керівника чудова команда однодумців, яка не боїться долати труднощі.

Варто зазначити, що у новій команді першим заступником начальника порту працює колишній керівник цього підприємства Віталій Петрович Крапива. Управлінський досвід його більш ніж солідний – він стояв біля керма порту майже два десятиліття, і весь цей час підприємство було у числі кращих. А у 2007 році порт було визнано переможцем Національного морського рейтингу України. Віталій Петрович – повний кавалер ордена «За заслуги», заслужений працівник транспорту України. Він визнавався переможцем кількох номінацій обласного конкурсу «Людина року» за активну підтримку важливий соціальних проектів та ініціатив, надання матеріальної допомоги незахищеним верствам населення та підтримку інтелектуального розвитку молоді. Цього курсу дотримується і нинішня команда військового порту «Октябрьск».

Плановий річний показник підприємства з відрахування податків до всіх рівнів державного бюджету – 107 мільйонів гривень. Зауважимо, що ця цифра на п’ять мільйонів вища минулорічного показника. І, судячи по всьому, реальна, бо порт динамічно й невпинно нарощує свої виробничі показники з перевалки народногосподарських вантажів. У цьому році заплановано переробити їх 2 мільйони 480 тисяч тонн. В основному це експортна продукція вітчизняних металургійних підприємств, частково транзитний і спеціалізований вантажі.

Працювати на такому підприємстві почесно і престижно. Тож не дивно, що згуртований колектив однодумців-професіоналів, об’єднаний любов’ю до своєї справи, повагою до майже піввікової історії порту, має почесні традиції й прагнення постійного вдосконалення. Головна умова для портовиків проста й водночас складна – працювати максимально ефективно, розцінювати інтереси підприємства як свої особисті, не зупинятися на досягнутому. Підкреслимо, що середня зарплата докерів-механізаторів за минулий рік становила більше тринадцяти тисяч гривень. З цих та інших показників порт «Октябрьск» увійшов у трійку галузевих підприємств.

Добре працювати й гарно відпочивати

Голові профкому Олександру Борисовичу Калошину напередодні професійного свята ніколи глянути вгору, бо ж фактично вся організаційна робота – на ньому. У сценарному плані святкування – чудова культурна програма. Порадують портовиків і гостей своїм репертуаром шоу-балет «Сюрприз», шоу-дует «Шериданс», танцюристи, пародисти, співаки, популярний вокальний ансамбль УМВС «Южний патруль».

Професійне свято для працівників порту – можливість не тільки поспілкуватися, а й порадіти один за одного. Традиційно отримають нагороди кращі з кращих – за багаторічну працю, особистий внесок у розвиток підприємства, високу професійну майстерність, активну участь у громадському житті колективу.

Забігаючи наперед, повідомимо: з нагоди професійного свята Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджена Ганна Василівна Біліченко – начальник вантажного складу складського господарства служби вантажних робіт та Василь Васильович Лавренюк – докер-механізатор, бригадир комплексної бригади на навантажувально-розвантажувальних роботах.

Подяка оголошена Руслану Вікторовичу Круглікову – докеру-механізатору, бригадиру комплексної бригади на навантажувально-розвантажувальних роботах та Сергію Васильовичу Щербаку – електромеханіку портового флоту.

Почесними грамотами Миколаївського міського голови нагороджені Юрій Володимирович Кропив’янський – змінний помічник капітана, змінний механік морського буксиру «Витязь» та Геннадій Степанович Столярчук з Олександром Вікторовичем Тремасовим – докери-механізатори комплексної бригади на навантажувально-розвантажувальних роботах, а також Григорій Миколайович Усенко, заступник капітана порту.

З нагоди професійного свята грамотами начальника порту нагороджені начальник РСУ Борис Дмитрович Гнатовський та завідуюча складом Тетяна Олександрівна Удод. Подяки одержали заступник головного диспетчера із залізничних операцій Ірина Іллівна Ніколенко та бригадир комплексної бригади, докер-механізатор Сергій Олександрович Осмяткін.

Як зазначив заступник голови профкому Микола Васильович Черниченко, який до цього очолював профспілку 18 років, на підприємстві працює чимало сімейних династій. Це заохочується, оскільки батьки зацікавлені у тому, щоб діти підтримували сімейні традиції й напрацьовували батьківський авторитет. У традиціях порту шанобливо ставитися до ветеранів.

– Якщо перераховувати прізвища кращих з кращих, буде досить довгий список, – жартує Микола Васильович. – Це й ветеран Олександр Масалаб, і прославлений бригадир, докер-механізатор Микола Коба, і докери Микола Потапков та Микола Свирид, і бригадири докерів Олександр Жайворонок та Сергій Федусь, тальман Катерина Абламська,  завідуюча складом Тетяна Удод, водії Віктор Кострубов, Олександр Горбатюк. Можна цей список продовжувати й продовжувати. Варта поваги робота бухгалтера профкому Олени Сидоран. Та взяти хоча б прибиральницю Тамару Черьомушкіну: працьовита, невгамовна. Просто кожен має любити свою справу й виконувати її професійно.

Адміністрація підприємства разом з профкомом приділяють велику увагу наріжним кадровим питанням, вихованню гідної молодої зміни у традиціях базових цінностей порту. Створена і активно запрацювала рада молоді, паралельно включилася у роботу рада ветеранів. Тісна взаємодія поколінь дає певні позитивні результати.

Зручно почувається у футболці з логотипом рідного підприємства техпрацівниця Тамара Черьомушкіна, яка багато років сумлінно працює у порту. З головою профкому Олександром Калошиним.
 

 

Колектив підприємства чималий – всього у порту працює 900 працівників різних вікових категорій. Ясно, що людей хвилює зміст майбутнього колективного договору, який буде прийматися на наступний рік. Керівник профспілки Олександр Борисович Калошин певен: будь-яких погіршень в колдоговорі не буде. У всякому разі, начальник порту, адміністрація і профспілка у цьому жодною мірою не зацікавлені. Мине свято й сядемо за детальне вивчення тристоронньої галузевої угоди, основної бази для прийняття майбутнього колективного договору.

Здорові діти працівників порту – здорові майбутні кадри

Як з’ясувалося із розмови з лідером профспілки, за профспілкові кошти безкоштовно оздоровилися на Чорноморському узбережжі усі ветерани. Олександр Калошин не без задоволення зазначив: «Ветерани щиро дякували за чуйність, увагу та чудову нагоду побувати на морі».

– Є де провести час, не з пляшкою та цигаркою, а з користю для здоров’я, й молодим працівникам. Чималою популярністю користуються спортивні змагання, зокрема футбольні матчі (порт має чудову футбольну команду «Водник-Октябрьск»), гра з настільного тенісу, у доміно. Близько ста працівниць порту регулярно відвідують плавальний басейн, та заняття з аеробіки.

Наостанок Олександр Борисович додав: «Зараз розпочинається реконструкція побутових кімнат: спочатку відремонтують жіночі, затим – для чоловіків. Придбали холодильник, кулери для охолодження очищеної питної води».

До півстолітнього ювілею порту на підприємстві заплановано створити музей та встановити Дошку пошани.

На підприємстві є й відомчий дитсадок, який зараз активно реконструюється.

Про дитячий садок, який першого вересня гостинно розчинить свої двері для маленьких відвідувачів, більш детально розповіли начальник РБУ Борис Гнатовський і бригадир будівельників Ісмаїл Ісмаїлов. Зараз там працює зо два десятки будівельників: встановлюють металопластикові вікна, міняють двері, фарбують, штукатурять, стелять підлогу, кладуть плитку. До 25 серпня будівельна група має привести до ладу не тільки приміщення, а й двір, дитячі майданчики.

– Завдання, які стоять перед ремонтно-будівельним управлінням, – зазначив Борис Дмитрович, – виконуються у зазначені терміни і у повному обсязі. Жодних збоїв у роботі немає й бути не може, адже у колективі працюють висококваліфіковані спеціалісти.

Керівник РБУ з нагоди професійного свята попросив через газету подякувати за сумлінну працю шляхових робітників Олександра Писаренка, Ігоря Вовченка, Володимира Поддєлкова, Сергія Панчишина, згадати добрим словом будівельників Ольгу Васецьку, Жанну Приходченко, Валентину Дубову, працівників Миколу Кальченка й Ігоря Одорошенка.

Вихованці дитсадка «Дружба», а найбільше їх батьки з нетерпінням чекають на новосілля. Воно й не дивно: де ж іще у нашому місті можна знайти прекрасний дитячий садочок… з басейном для купання.

З цього приводу керівництво підприємства має свій резон: здорові діти працівників порту – здорові майбутні кадри.

 

Комментарии:

 1. Аноним:

  с егоровым мы не увидем ни чего это уже видно по зарплатам

 2. Аноним:

  ему главное набить свой корман и карманы олигархов а трудяги для него это пыль вот и не плотит

 3. ghjukliokss:

  прогон сайта логин скайпа pokras7777

 4. CurtisDiory:

  Мы ценим ваше время и делим с вами общие цели. Ваши продажи для нас главный приоритет.
  прогон хрумером логин скайпа SEO2000

  оращайтесь договримся есть примеры работ логин скайпа SEO2000

Сообщение:

*

НОВОСТИ