Врадіївщина: славетний хліборобський край

Новости, Общество

  5 Июл , 2012

Врадіївський район – єдиний у Миколаївській області, який може пишатися дванадцятьма Героями Радянського Союзу та чотирма кавалерами орденів Слави, які в роки Великої Вітчизняної війни віддали життя заради мирного майбутнього своїх земляків. Про те, чим живе Врадіївщина сьогодні, ми поцікавилися у голови райдержадміністрації Юрія Зиновійовича МАРЧУКА.
 

ДОВІДКА
Врадіївський район розташований у північній частині Миколаївщини. Загальна його площа – 80103 га. На заході та півдні район межує із Одеською областю, на сході – з Доманівським та Первомайським районами Миколаївської області.
Усього на території району налічується 37 населених пунктів. Районний центр – селище міського типу Врадіївка, розташоване на відстані 180 км від обласного центру. Адміністративно район розподілений на одну селищну та одинадцять сільських рад. Загальна кількість жителів Врадіївського району сягає 18,5 тис. чоловік. Природно-кліматичні умови регіону є сприятливими для розвитку сільського господарства.

 

– Юрію Зиновійовичу, які бюджетоутворювальні підприємства розташовані на Врадіївщині? Яка сфера господарської діяльності є домінуючою?
 

 
 

– На території району розміщується філія державного підприємства «Державна продовольчо-зернова корпорація України «Врадіївський елеватор», яка надає послуги з приймання, очищення, сушіння та відвантаження зернових і олійних культур на автомобільний, залізничний транспорт.

ТОВ «АК «Врадіївський», окрім вищезазначених послуг, спеціалізується на виробництві комбікормів. Підприємство постійно нарощує обсяги виробництва. Найближчим часом тут планується запустити нову лінію з виробництва гранульованого комбікорму.

Також у районі успішно функціонують сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Україна», приватне підприємство «Норок», виробничо-комерційне приватне підприємство «Каро». Одним із основних наповнювачів районного бюджету є державне підприємство «Врадіївське лісове господарство».

Провідне місце в економіці Врадіївського району посідає сільське господарство. Найбільш інтенсивно розвивається рослинництво. Основною сільськогосподарською продукцією району є зернові (пшениця, ячмінь ярий та озимий, кукурудза), а також технічні культури (ріпак, соняшник, соя). Окрім того, займаються у нас і вирощуванням великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз, розведенням курей.

– Чи залишається актуальною для району проблема газифікації населених пунктів?

– Сьогодні на Врадіївщині збудовано 164 газопроводи високого, середнього та низького тиску загальною протяжністю 178,17 км. У цілому газифіковано 57% усієї території району.

Наразі вже виготовлена проектнокошторисна документація та розпочато роботи з будівництва підвідного газопроводу до села Новопавлівка протяжністю 4,9 км. Також виготовлена проектно-кошторисна документація по розвідному газопроводу для даного населеного пункту. У подальшому планується продовжити газифікацію школи та дитячого садка.

– Які інвестиційні проекти впроваджуються на території Врадіївського району?

– З метою покращення економічного, соціального та культурного розвитку регіону, створення нових робочих місць місцевою владою проводиться активна робота щодо залучення інвестицій. Зокрема нещодавно до облдержадміністрації було подано Інвестиційний паспорт Врадіївського району, у якому налічується сім пропозицій для інвестування. Основні пілотні проекти залучення спонсорських коштів в економіку району передбачають переробку сільськогосподарської сировини, виробництво круп та борошна, розробку родовища для видобутку піску, будівництво ринку в смт Врадіївка, а також виготовлення цегли та черепиці.

Окрім цього, до кінця поточного року планується реалізувати наступні проекти: «Термосанація будівлі ДНЗ № 4 «Золотий ключик» (смт Врадіївка); «Реконструкція опалювальної системи Захарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів»; «Термомодернізація будівлі ДНЗ № 1 «Калинонька» (смт Врадіївка).

Голова районної ради Олександр Тірон (ліворуч) та голова РДА Юрій Марчук (праворуч) з кращим механізатором
ФГ «Оазис» Миколою Мельничуком.
 

– Юрію Зиновійовичу, як би Ви охарактеризували перспективи майбутнього врожаю? Чого слід очікувати аграріям цього року?

– Господарствами всіх форм власності району під урожай поточного року було посіяно зернових культур на загальній площі 30,7 тис. га, що становить 61,4% від ріллі, у тому числі ранніх зернових – 17,6 тис. га.

Проте у зв’язку зі складними погодними умовами на площі 3,1 тис. гадо збирання збереглося лише 60% озимих зернових. Культури, яким не вдалося вижити, були пересіяні ярими зерновими, що дозволило збільшити площу кукурудзи на зерно на 1,75 тис. га, ярого ячменю – на 0,4 тис. га та сорго – на 0,3 тис. га.

Збір урожаю ранніх зернових культур хлібороби району розпочали 17 червня (що на 20 днів раніше, ніж у минулому році). Та, незважаючи на те, що цьогоріч жнива стартували занадто рано, сільгосппідприємства району були готові до проведення збирання урожаю з найменшими втратами. Сьогодні ми вже можемо похвалитися першими показниками. Так, у таких господарствах, як ПП «Елізіум-Агро», ФГ «Д-Аллель», ФГ «Оазис», СП «Нібулон» урожайність становить більше 20 ц/га.

На жаль, за відсутності атмосферних опадів посіви ярих культур знаходяться у критичному стані, але наші аграрії все ж таки сподіваються отримати валовий збір зернових культур у межах 65 тис. тонн.

– Яким чином місцева влада сприяє розвитку колективних тваринницьких господарств?

– Наразі керівництвом району особлива увага приділяється збільшенню поголів’я ВРХ у сільгосппідприємствах району. Станом на 1 січня 2012 року поголів’я великої рогатої худоби складає 8047 голів, у тому числі – 4575 корів. Також на постійному контролі перебувають виробництво м’ясо-молочної продукції та рівень цін на дану продукцію.

– Наразі у центрі уваги нашої держави – реформування медичної галузі…

– Сьогодні медична допомога населенню Врадіївщини надається Центральною районною лікарнею, Новопавлівською дільничною лікарнею, Сирівською амбулаторією загальної практики/сімейної медицини, двома фельдшерсько-акушерськими пунктами та двадцятьма фельдшерськими пунктами.

Упродовж 2011 року, у рамках реформування системи охорони здоров’я, на території району як структурний підрозділ Центральної районної лікарні створено Центр первинної медико-санітарної допомоги, проведено реорганізацію в амбулаторію двох сирівських ФАПів.

На початку 2012 року було розроблено та затверджено план реформування галузі охорони здоров’я Врадіївського району на 2012 рік. Згідно з цим планом передбачено реорганізацію Новопавлівської дільничної лікарні в сільську амбулаторію, придбання за кошти районного бюджету автомобіля швидкої допомоги, оснащення закладів, що надають первинну медичну допомогу, необхідним обладнанням, створення резерву житла для працівників галузі.

Також у поточному році за спонсорські кошти місцевих підприємців розпочато ремонт Врадіївської центральної районної лікарні, яка сьогодні обслуговує більше 18 тисяч жителів та має 110 ліжок цілодобового і 37 ліжок денного стаціонару. Наразі силами працівників лікарні відремонтовано приміщення дитячої консультації, відділення швидкої допомоги, замінено вхідні двері та деякі вікна. Поступово лікарня набуває естетично привабливого та сучасного вигляду.

– Юрію Зиновійовичу, яких заходів райдержадміністрація та районна рада вжили для покращення життя жителів району? Які нагальні проблеми ще необхідно вирішити?

– Незважаючи на ту щоденну роботу, яка проводиться, проблем, які підлягають вирішенню, існує ще дуже багато. Серед основних – ремонт доріг у населених пунктах району, забезпечення їх жителів якісною питною водою, газифікація населених пунктів (у першу чергу села Новопавлівка), завершення реконструкції та введення в експлуатацію дитячого садка «Ромашка» у селищі Врадіівка. Окрім цього, важливими питаннями залишаються реалізація соціальних ініціатив Президента, втілення у життя реформ уряду.

Та я вважаю, що потенціал для належної роботи у нас є, і глибоко переконаний, що все складеться саме так, як того вимагає сучасність: прогресивно та з користю для населення. Користуючись нагодою, хотілося б висловити слова подяки заступникові голови облдержадміністрації Віталію Травянку за кваліфіковану допомогу у вирішенні багатьох питань життєдіяльності району.

– Дякую за інтерв’ю!

Анна НІКУЛІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ