Час розводити «Інгульські мости»

Новости, Спорт

  24 Авг , 2012

Літо – це не лише пора літніх відпусток, відпочинку та розваг. Миколаївські любителі шахів добре пам’ятають, що це ще й час проведення міжнародного турніру «Інгульські мости». От і цього року, попри зміну титульного спонсора, в стінах Миколаївського обласного шахового клубу вдев’яте поспіль включили шахові годинники. Тут зібралися відомі майстри з Росії, Молдови, Ізраїлю, різних регіонів України, аби поборотися за спортивну славу та здобути різноманітні призи.

Отже 78 учасників змагань, із них 12 майстрів та 30 кандидатів у майстри спорту в дев’яти турах за швейцарською системою розіграли звання турнірного переможця та місця рангом нижче. Звісно ж, миколаївські шахові уболівальники сподівалися на перемогу свого земляка. Й цілковито мали на те рацію: у попередніх восьми розіграшах тричі вигравав змагання найсильніший миколаївський гравець гросмейстер Олександр Зубов, ще двічі – у 2009 та 2011-му роках – тріумфував міжнародний майстер Віталій Сівук. Оскільки ж в цьому році Сашко і Віталій участі в турнірі не брали, то серед головних претендентів на титул значився рейтинг – фаворит змагань Олег Губанов.

Саме він, разом із Дмитром Олєнічевим із Севастополя та Володимиром Сакуном із Миколаєва, й набрали у підсумку найбільшу кількість очок – по сім з дев’яти можливих. І, як оголосив головний арбітр Руслан Хамзін, лише за додатковими показниками перемогу святкував О. Губанов (на фото), а інші місця на п’єдесталі пошани дісталися кримчанину та В. Сакуну. Принагідно зауважити, у чільній десятці – шість представників миколаївської школи шахів.

І це був єдиний прояв негостинності з боку традиційно гостинних миколаївців. Так, призи солідного грошового фонду були вручені у 22-х номінаціях. У тому числі було заохочено учасників бліц-марафону, в якому після 15-ти годин безперервної гри феноменальний результат – 62 очки з 64-ти можливих – показав одеський майстер Станіслав Богданович, а інші призові місця зайняли Дмитро Даниленко з Миколаєва та Микола Бортник з с. Олександрівка Вознесенського району. Серед ветеранів не знав собі рівних наш земляк Сергій Наконечний, а миколаївець Пен Лі Мін став другим у суперництві юнаків (до 16 років). Серед представниць слабкої статі поза конкуренцією була представниця відомої миколаївської шахової династії Анастасія Рахмангулова.

Нарешті, варто відзначити імена тих меценатів, завдяки яким механізми «Інгульських мостів» були надійно змащені. Це Валерій Атанасов, Леонід Гіржов, Олександр Гринько, Олександр Жолобецький, Олександр Мартинюк, Олександр Морозов, Микола Подольський, Микола Скорий, Анатолій Смаль та Василь Тельпіс.

Ось як кував свою майбутню перемогу Олег Губанов.

О. Губанов – А. Саввопуло (Сімферополь)

13. Ф:e6+! Стандартна в таких позиціях жертва ферзя веде до нестандартного фіналу 13. … fe 14. C:g6+ Kpe7 15. Cg5+ Kf6 16. ef+ Kpd7 17. Ke5X

Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ