Діана, одужуй! Ми – з тобою!

Новости

  9 Авг , 2012

Про біду, яка невідомо звідки звалилася на сім’ю Галини та Віктора Мазур, сьогодні знають по всій області і за її межами.Однак Галина Богданівна та Віктор Васильович прийшли до нашої редакції, щоб іще раз розповісти про дивну хворобу своєї доньки – 19-річної Діани Мазур, та попросити усіх небайдужих людей про допомогу, без якої одужати їхній тендітній улюбленій донечці буде вкрай важко.

Дівчина є співочою зірочкою нашого краю. Не так давно Діана представляла Миколаївську область на загальноукраїнському вокальному конкурсі «Оксамитова стежка». Запрошення від організаторів отримала одразу після того, як члени журі почули у її виконанні пісню із кінофільму «Титанік». Цей пісенний шедевр, що у фільмі виконує французька співачка Селін Діон, є однією з найулюбленіших мелодій Діани. До речі, вивчила вона її самотужки, навіть не навчаючись музиці, бо у рідному селі немає музичної школи, а просто слухаючи пісню у навушниках. За результатами конкурсу Діана Мазур увійшла до першої п'ятірки кращих молодих виконавців нашої країни.

Цього року Діана закінчила другий курс Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили, де навчається професії соціального працівника. Успішно склала іспити, як завзята і старанна студентка просиджувала вдень і вночі над книжками. Втім, вже під час останнього іспиту чомусь почувалася недобре: тремтіли руки, боліла голова, дуже нервувала. Приїхавши додому, у село Широколанівка Веселинівського району, розповіла про все батькам.

Ще за кілька днів дівчині стало геть зле, а симптоми тільки заплутували лікарів: дівчина перестала спати, почала втрачати пам'ять, артеріальний тиск перевищував норму, німіли руки і ноги, Діана говорила насилу.

Батьки кинулися до лікарів: возили доньку до Веселинівської центральної районної лікарні, до Миколаївської обласної лікарні, до 1-ї міської лікарні. Лікарі призначали ліки, які зовсім не допомагали, стан дівчини ускладнювався з кожним днем. Медики тільки розводили руками: «Це – не наша пацієнтка!». А головне – ніхто не міг встановити точного діагнозу: що ж сталося із здоровою дівчиною, яка майже не хворіла за свої 19 років?

13 червня Діана впала в кому та опинилася у Миколаївській обласній інфекційній лікарні, у найважчому – реанімаційному – відділенні. Саме тут поставили первинний діагноз: вірусний менінгоенцефаліт у гострій формі. Десятки аналізів довелося робити лікарям, щоб встановити і хворобу, і її рідкісний різновид. Лікарі пояснили Галині Богданівні та Віктору Васильовичу, що медицині відомо до 16 видів цієї інфекції, а зараження, можливо, відбулося повітряно-крапельним шляхом. Причиною хвороби міг стати слабкий імунітет дівчини. Нинішня молодь взагалі не відрізняється міцним фізичним здоров'ям, про що неодноразово висловлювались медики. А коли ще додати до цього психічний стан, що відчуває більшість молодих людей (і не тільки молодих) через велике нервове напруження у суспільстві, невизначеність із навчанням, роботою, житлом, постійні стреси, то зрозуміло, що іноді організм не витримує.

Втім, поки – це тільки припущення медиків. Хвороба Діани – рідкісна, тому не зовсім зрозуміла. Лікар, який постійно наглядає за дівчиною, – Ігор Богданович Гаврилішин – каже, що дівчина для нього є саме такою загадкою, бо невідомо як, з яких причин впала у кому, так само незрозуміло, як з неї вийшла. Ігоря Богдановича у сім'ї Мазурів вважають тепер хрещеним батьком Діани, бо саме завдяки його професіоналізму та постійній турботі дівчинка поступово виходить з коми. До речі, вперше відкривши очі після 40 днів забуття, хвора сказала чітко і впевнено: «Я хочу жити!».

Так, на щастя, останніми днями стан Діани трохи покращився: вона періодично приходить до пам'яті, навіть трохи говорить, реагує на дотики, особливо під час виконання масажу, сама дихає, адже раніше була підключена до апарату штучного дихання. Втім, лікарі зазначають, що стан пацієнтки продовжує залишатися важким. За даними обстежень стало відомо, що у комі дівчина перенесла інсульт.

Днями до Миколаївської обласної інфекційної лікарні приїхав професор-інфекціоніст з Києва, щоб проконсультувати Діану та вирішити питання подальшого лікування та реабілітації. Найкраще це було б робити в умовах столичної клініки. А поки миколаївські лікарі роблять усе залежне від них та навіть більше, щоб допомогти Діані прийти до тями та швидше одужати. Дівчина лежить в окремій палаті. Біля неї постійно чергують медсестри та лікарі, які ретельно контролюють стан самопочуття.

Що й казати про те, що на подолання такої важкої хвороби витрачається дуже багато коштів. У найбільш кризовий період, коли Діана 40 днів перебувала в комі, щоденні витрати на ліки становили до 4 тис. гривень! Зараз на лікування потрібно щодня (!) не менше 2–2,5 тис. грн.

Сім’я Мазурів, в якій, окрім старшої – Діани, є ще двоє молодших хлопчиків, наразі витратила на лікування усі наявні кошти. І невідомо, як би було далі, коли б зовсім чужі люди не запропонували свою допомогу. Галина Богданівна та Віктор Васильович безмежно вдячні усім своїм землякам, які відгукнулися на їхню біду. Вони кажуть велике батьківське «спасибі» сільгосппідприємцям, фермерам та просто добрим сусідам, які вже перерахували та продовжують надсилати кошти на лікування Діани. Це – мешканці Широкого Лану: сім'я Волощукевичів, Віктор Іванович Федюк та Олександр Дмитрович Кордупель, Юрій Олександрович Гайдай з с. Ставки, Анатолій Петрович Гасюк з с. Катеринівка, Тетяна Анатоліївна Тетенькіна з с. Улянівка Миколаївського району, Олександр Іванович Бушлич з с. Кубряки. Слова щирої вдячності висловлює сім'я Мазурів також підприємцям Веселинівського району В.В. Бєдному, А.М. Горбачику, С.В. Живилову, М.М. Нікуліну, С.Г. Чернецькому, Г.М. Кучер.

На жаль, газетна площа не дозволяє назвати усіх добрих людей, які пожертвували гроші задля одужання Діани, але кожного з них у сім'ї Мазурів знають, пам’ятають та вклоняються їм за чуйність та надану допомогу.

Не залишилися осторонь і представники депутатського корпусу: голова Миколаївської обласної ради І.С. Дятлов та голова фракції Партії регіонів у Миколаївській міськраді А.О. Ільюк передали Мазурам декілька тисяч гривень.

Галина Богданівна та Віктор Васильович сподіваються, що громада нашої області та небайдужі мешканці міст і сіл не залишать їхню сім'ю без допомоги і надалі, доки Діана не одужає. Тому вони дуже просять відгукнутися та перерахувати кошти на благодійні рахунки, які відкриті для продовження лікування їхньої улюбленої доньки.

Майбутня професія Діани – соціальний працівник, сутність якої – завжди і всюди щиро допомагати людям. Сьогодні ж дівчині дуже необхідне співчуття та підтримка інших людей. Не залишимо Діану у скруті та хворобі, допоможемо, хто чим зможе, щоб біда відступила назавжди!

Тетяна ФІЛІППОВА

Реквізити для надання допомоги:
номер картки у Приватбанку – 4405885817358960,
а також – АТ «Ощадбанк», відділення 10014/0200, МФО 326461, ОКПО 09326464,  р/р 29096918700011, л/р 31325.
Призначення платежу: на лікування Діани Мазур.

Комментарии:

  1. Аноним:

    Небольшая просьба. Прикрепите реквизиты, чтобы можно было сразу копировать в приват24 (CTRL+C CTRL+V), а то если набирать то можно ошибится.

  2. Наталія:

    На жаль Діани більше з нами не має. Вона перенесла операцію, але її організм був дуже слабким та не витримав цього випробовування.

Сообщение:

*

НОВОСТИ