Громадські роботи: долучаючи місцеві бюджети

Новости

  24 Авг , 2012

Серед активних заходів сприяння зайнятості населення, що здійснює державна служба зайнятості, вагоме місце посідають громадські роботи. Ця форма тимчасової зайнятості має очевидну користь як для самого безробітного – дає можливість підвищити власне матеріальне становище, а також пришвидшити процес працевлаштування, так і для самих роботодавців. У виграші залишаються й відповідні територіальні громади, адже особи, задіяні у громадських роботах, насамперед, беруть участь у вирішенні проблем соціального характеру – ремонтують об’єкти соціально-культурного призначення, наводять лад у населених пунктах та поза ними, доглядають за старенькими.

Головна стаття фінансування – кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Лише за перші сім місяців поточного року на зазначені цілі в області було освоєно 6,8 мільйона гривень. Ще близько 2 мільйонів гривень залучено за рахунок самих роботодавців. Але цього замало.

За перше півріччя цього року понад 8 тисяч незайнятих громадян Миколаївщини поліпшили своє матеріальне становище та зробили свій посильний внесок у покращення соціально-економічного життя в регіонах, тоді як перебували у пошуку роботи більше 40 тисяч.

Тож на виїзному засіданні Ради регіону, що відбулося на початку липня у м. Вознесенську, голова облдержадміністрації Микола Круглов акцентував увагу керівників на необхідності збільшення фінансування громадських робіт, передбачивши кошти у бюджетах районів та міст. І справді, 1,2 тисячі гривень, виділених у першому півріччі з місцевих бюджетів на організацію громадських робіт, – то крапля в морі, або ж, мовою цифр, 0,03 відсотка від загальних витрат.

Також на засіданні Ради регіону губернатор цілковито підтримав пропозиції обласної служби зайнятості щодо розширення видів таких робіт, що знайшло своє відображення у відповідних протокольних дорученнях. Принагідно зауважити, 31 липня Міністерством соціальної політики України було видано наказ, в якому акцентовано на необхідності пожвавлення проведення громадських оплачуваних робіт напередодні найвеличнішого державного свята – Дня Незалежності. Згідно з цим документом, безробітні мають брати участь в громадських роботах з благоустрою населених пунктів, упорядкування об’єктів культурної спадщини, пам’ятників та місць поховання осіб, які загинули у боротьбі за свободу і незалежність України.

Що зроблено за цей час?

Так, на Врадіївщині незайняті громадяни впорядкували місця поховання загиблих воїнів на території Кумарівської, Гуляницької сільських, Врадіївської селищної рад.

У Миколаївському районі очищено від сміття під’їзну дорогу до с. Радсад, а також впорядковано зупинку в самому населеному пункті. А в селищі Ольшанському безробітні долучилися до капітального ремонту дитячого майданчика, який планують відкрити якраз на свято Незалежності.

Потурбувались і про тих, хто потребує соціального захисту. Безробітні, що стоять на обліку в Арбузинському районному центрі зайнятості, на виконання завдань територіального центру надання соціальних послуг обслуговували ветеранів війни та праці.

Завдяки проведенню оплачуваних громадських робіт охайніше став і сам обласний центр. Районними центрами зайнятості міста Миколаєва укладено 72 договори на 1379 тимчасових робочих місць. Зокрема незайняті громадяни добряче попрацювали над поліпшенням благоустрою відомого далеко за межами міста Миколаївського зоопарку. Безробітному М. Бандурі завдяки самовідданій праці вдалося працевлаштуватися на постійну роботу садівником у цьому комунальному підприємстві.

А в Кривому Озері готуються не лише до відзначення Дня Незалежності, а й переймаються тим, як достойно зустріти 250-річчя з дня заснування районного центру. Тож цими днями тут прибираються узбіччя доріг, впорядковуються клумби, парки, сквери, меморіальні комплекси та інші пам’ятки історії. Серед інших роблять гарний подарунок рідному селищу й безробітні. З початку року до участі в громадських роботах був залучений 451 безробітний, в тому числі, по Кривоозерській селищній раді – 32 особи.

Щодо виконання протокольних доручень липневої Ради регіонів, то станом на 22 серпня виділено кошти з місцевих бюджетів на організацію оплачуваних громадських робіт у Баштанському, Березанському, Братському, Веселинівському, Єланецькому, Казанківському, Новоодеському, Первомайському та Снігурівському районах на загальну суму 89 тисячі гривень, відповідні рішення готуються на розгляд депутатів і в інших районах. І це обнадіює, адже, як впевнений директор обласного центру зайнятості Володимир Луста, саме організація громадських робіт на засадах тристороннього паритетного партнерства між державною службою зайнятості, роботодавцями та місцевими органами влади дасть змогу ефективно вирішувати проблеми територіальних громад та пом’якшити напругу на ринку праці.

Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ