Миколаївська облспоживспілка: «вірус безвідповідальності» або риба… з голови?

Конфликт, Новости

  31 Авг , 2012

Не секрет, що споживча кооперація Миколаївської області переживає не лише не найкращі, а можливо, найгірші часи свого соціально-економічного розвитку. Однак не лише фінансово-економічний стан системи перебуває в занепаді – з катастрофічною прогресією руйнується моральний облік окремих фахівців і керівників облспоживспілки, що, як наслідок, неминуче призводить до втрати ділового авторитету та поваги до системи споживчої кооперації в цілому.

Намагаючись виправдатись за непоодинокі факти безгосподарності (а в окремих випадках і відвертого присвоєння кооперативного майна), правління Миколаївської облспоживспілки нав'язує пайовикам та трудовим колективам кооперативних підприємств думку, що причиною занепаду виступають нібито об'єктивні обставини. Зазвичай наводяться лише три: 1. зменшення сільського населення; 2. втрата кооперацією монопольного становища на ринках товарів і послуг; 3. несприятлива податкова політика держави.

Наведеними вище «об’єктивними» обставинами правління облспоживспілки також виправдовує і втрату особистого ділового авторитету та професійного іміджу голови та членів правління Миколаївської облспоживспілки, порівняно з попередніми керівниками.

Слід звернути увагу, що роль і значення особистого авторитету голови правління облспоживспілки для добробуту кооператорів області важко переоцінити. Від того, якій людині кооператори довірили честь представляти їх інтереси перед органами влади, місцевого самоврядування та іншими господарчими суб'єктами, безпосередньо залежить і ефективність вирішення поставлених питань та розв'язання нагальних проблем господарської діяльності кооперації області.

Ті з читачів, хто пам'ятає попередніх керівників системи споживчої кооперації області, їх самовіддану, визнану роками професійну працю, щирий авторитет та повагу, якими користувались ці люди серед колег, навряд чи погодяться з думкою, що цей авторитет ґрунтувався виключно на кількості сільського населення, монополії та податковій політиці держави. Звісно ж, ні. Здобутий роками авторитет попередніх керівників Миколаївської облспоживспілки ґрунтувався на їх відповідальності, професіоналізмі, адекватності, вмінні тримати слово та працювати не заради власного збагачення, а задля досягнення успіхів на ниві захисту інтересів кооператорів, їх економічного та соціального добробуту.

Саме такі риси характеру попередніх керівників допомагали споживчій кооперації області постійно і вдало реформувати систему відповідно до політичних, соціальних і економічних викликів тих часів.

Велике значення приділялось і кадровій політиці, особливо щодо професійності та рівня відповідальності провідних фахівців облспоживспілки. Виступаючи особистим взірцем, колишні керівники облспоживспілки виховували у підлеглих відповідальне ставлення до праці, категорично не сприймали порушення трудової дисципліни, безвідповідальне ставлення до функціональних обов'язків тощо. Можна лише уявити, якою надзвичайною ситуацією була б поява провідного фахівця Миколаївської облспоживспілки у нетверезому стані під час виконання службових обов'язків, тим паче в установі вищого рівня. Без сумнівів, така ганьба була б неприпустимою.

На превеликий жаль, усе змінилось. Час засвідчив, що кадрова політика сьогоднішнього голови правління облспоживспілки І.А. Білоуса, що яскраво виражена в розправі з інакодумцями, здатними зашкодити його безгосподарності, а також у призначенні на посади не за рівнем фаху та відповідальності, а за принципом «кумівства», – вже сьогодні дали споживчій кооперації області негативні плоди. Крім того, невиправдана кадрова політика І.А. Білоуса призвела не лише до призначення на посади випадкових та відверто некваліфікованих осіб, а навіть до втрати професіоналізму з боку вже працюючих і раніше досвідчених фахівців.

Так, наприклад, голова ревізійної комісії облспоживспілки, яка багато років поспіль працює на цій посаді та за часи роботи зарекомендувала себе як висококваліфікований ревізор, під час перевірки КП «Центральний ринок» у 2012 році відверто заявила, що вона втратила знання та навички для перевірки окремих галузей діяльності підприємства і тепер їй необхідно залучати на допомогу інших фахівців облспоживспілки…

Миколаївська облспоживспілка за кількістю своїх об’єктів, що працюють, не дотягує навіть до середнього рівня райспоживспілки «добілоусівського» періоду, що засвідчує беззаперечні факти безгосподарності та безвідповідальності, які сьогодні панують в облспоживспілці. А звідси й професійний рівень та моральні якості окремих її фахівців, які отримали свої посади не задля того, щоб укріплювати фінансово-економічний стан споживчої кооперації, а навпаки, сприяти керманичу облспоживспілки в її знищенні, приховувати його, м’яко кажучи, незаконні дії за завісою колегіальних рішень та нормативних актів Укоопспілки. То про яку таку мораль та професіоналізм таких «спецов» може йти мова?

Особливо обурливою, вкрай ганебною та абсолютно неприпустимою виявилась поведінка «радника голови правління Миколаївської облспоживспілки з питань безпеки» С.В. Толпєєва в засіданні Вищого господарського суду України 22 серпня 2012 року.

З’явившись до приміщення Вищого господарського суду України у вкрай нетверезому стані, радник голови правління Миколаївської облспоживспілки отримав рішучу заборону на доступ до приміщення суду. При цьому С.В. Толпєєв розмахував перед обличчями працівників судової охорони посвідченням генерала однієї з громадських організацій, схожою за назвою з офіційними правоохоронними органами.

Колегія Вищого господарського суду, порадившись про можливість допуску представника облспоживспілки до участі в судове засідання у стані сильного алкогольного сп’яніння, з’ясувала в охорони, що зазначений представник «тримається на ногах» та дозволила йому представляти Миколаївську облспоживспілку, за умови, що супровід радника з безпеки по приміщенню суду та безпосередньо в судовій залі буде здійснюватись під постійним наглядом працівника охорони.

Окремо колегія Вищого господарського суду України зауважила, що судді не пам’ятають такої ганебної поведінки та неповаги до суду з боку представників юридичних осіб та громадян.

В даному випадку, проблема полягає не в підриві особистого авторитету С.В. Толпєєва. Така неприпустима поведінка підриває діловий і професійний імідж всієї системи споживчої кооперації Миколаївської області, адже радник з питань безпеки діяв як уповноважений представник облспоживспілки.

Ну що ж тут зробиш: який радник – таке і обличчя облспоживспілки, така і її безпека!

Слід зазначити, що радник з безпеки голови правління облспоживспілки І.А. Білоуса і раніше неодноразово намагався використати звання генерала громадської організації, що має співзвучну з правоохоронними органами назву, а також форму, схожу на форму генералів МВС, для досягнення додаткових привілеїв під час спілкування з працівниками державних установ та громадянами. Звісно, що у досвідчених державних службовців така поведінка викликала лише подив та обурення.

За таких обставин стає цілком зрозуміло, чому в Миколаївській області рядові працівники та пайовики споживчої кооперації знищені як клас, адже сьогоднішня «команда» Миколаївської облспоживспілки, сп’яніла від безкарності та безвідповідальності, дозволяє собі неповажне ставлення навіть до вищих судових інстанцій України.

Чи може команда Миколаївської облспоживспілки, яка має такі морально-етичні якості, гідно будувати діалог з владою або взагалі розбудовувати та захищати споживчу кооперацію?

Різноманітними науководослідницькими інститутами, економічними роботами докторів наук та самим апаратом Укоопспілки неодноразово досліджувалась проблема занепаду споживчої кооперації України, знищення її матеріально-технічної бази тощо. При цьому, в жодному з цих досліджень проблематика даного питання не розглядалась крізь призму морально-етичного обліку керівних працівників споживчої кооперації обласного рівня. А даремно.

Залишається лише сподіватись, що вірус безвідповідальності в Миколаївській облспоживспілці не поширився настільки глибоко, щоб колись міцний організм не став неоперабельним та ще залишив би здатність до самолікування і відновлення загубленого авторитету.

Анатолій ФЕРЛІЙ,начальник юридичного відділу КП «Центральний ринок»

Комментарии:

 1. правдолюбец:

  все брехня . только воспаленный мозг мог такое придумать

 2. Гоша:

  да тут просто жанглирование красивыми словами,а толку ноль!!!!!автор этого сочинения явно болен душевно

 3. Руся:

  Чёс параноика который возомнил себя президентом вселенной!

 4. Гриша:

  Да уж, активизировались тролли “Облспоживспілки”

 5. Проверяйте информацию:

  Троллинг, притом полный: Толпеев много лет не употребляет алкоголь по состоянию здоровья.

 6. Кузя:

  автор статьи пишет полный бред,Тополев не употребляет алкоголь,скорей всего автор дал оценку характеризующую его самого!

 7. Рома:

  і хто ж таку бридоту понавидумував ви що з глузду зїхали

 8. Гусь:

  У Ферлия совсем крышу сорвало!!!! возомнил себя неизвестно кем……..обычный рядовой служащий,а стоит из себя аж противно

Сообщение:

*

НОВОСТИ