«Орлятко», у талантах твоя сила!

Новости, Общество

  23 Авг , 2012

Щоб літати, не потрібні справжні крила, головне – вірити у свою мрію і впевнено йти вперед, не зупиняючись ні на хвилину.
Оздоровчий центр «Орлятко» сприяє втіленню творчих мрій та здібностей на фестивалі дитячої творчості «Кришталевий дельфін», який наприкінці серпня традиційно уже вшосте запалив яскраві зірочки талановитих особистостей рибаківського узбережжя.

Оздоровчий центр «Орлятко» – своєрідна маленька держава «Країна дитинства» зі своїми правилами життя, дружби та взаєморозуміння. Саме така країна створена на узбережжі Чорного моря, де діти не лише відпочивають, але й вчаться товаришувати, співати, танцювати, розуміти та поважати один одного.

– У серпні велике свято для «орлят», адже на обласному фестивалі дитячої творчості «Кришталевий дельфін» ми збираємо усі талановиті перлинки оздоровчих таборів і центрів рибаківського узбережжя, а також гостей з районів області та інших міст України, – розповідає Олексій Могильов, директор оздоровчого центру «Орлятко», заслужений працівник освіти України.

В центрі «Орлятко» відпочиває 638 дітей, а на свято до «орлят» з’їхались майже 2 тисячі учасників. Делегації на дитячий фестиваль прибули майже із усіх районів області, Миколаєва та ряду інших обласних міст.

Фестиваль відбувся за підтримки Миколаївської обласної державної адміністрації та обласної ради. Він започаткований та розвивається під крилом плідної співпраці двох обласних управлінь – освіти і науки та у справах сім’ї та молоді й безпосередньо зрежисований творчим колективом оздоровчого центру «Орлятко».

Рибаківський фестиваль дає змогу виявляти творчі здібності дітей, розкривати їх багатогранні таланти та обов’язково демонструвати, на що вони здатні.

На відкриття свята завітав народний артист України Леонтій Бебешко та районні й обласні творчі вокальні і танцювальні колективи.

Свої вітання зі сцени також дарували зірочки творчого олімпу оздоровчого центру «Орлятко». Оздоровчий центр – це своєрідна школа виховання талановитої молоді, яка щорічно бере участь у Міжнародному фестивалі дитячої творчості «Золотий лелека» та отримує найвищі нагороди. Володарі гран-прі 2011 та 2012 років – вокальний дует «Брати ЕМ» (Шевченківська школа Жовтневого району) та Оксана Самігулліна (Берізківська школа Кривоозерського району) презентували також свої музичні подарунки рідному фестивалю.

Плеяда талановитих вихованців три конкурсні дні фестивалю під ласкавим сонцем та поблизу теплого моря змагалася за титул переможця. Фестиваль, проходив у восьми номінаціях, за якими, власне, й визначалися лідери.

Володарями гран-прі творчого олімпу, що своїм талантом підкорили Чорноморське узбережжя, стали: у категорії «художнє читання та театральне мистецтво» – Анна Лебідь, театр слова «Дарунок неба» (м. Миколаїв) та Сергій Прокопенко (Шевченківська школа Жовтневого району); «хореографія» – танцювальний колектив «Оксамит» (Миколаївський район) та Ірина Копняк, (позаміський дитячий заклад оздоровчого відпочинку «Космос»); «вокал» – Марія Горбунова (Мішково-Погорілівська школа Жовтневого району); «музичний конкурс» – духовий оркестр «Серебряные трубы» (Лисогірська школа Первомайського району). Найкращими з декоративно-ужиткового мистецтва стали – Ксенія Овчіннікова (Мішково-Погорілівська школа Жовтневого району), Олексій Борисенко (Берізківська школа Кривоозерського району), Анжела Михайлова та Анжела Братченко (м. Вознесенськ та м. Миколаїв), Ганна Сальнікова (Берізківська школа Кривоозерського району), Олександра Казанчук (Берізківська школа Кривоозерського району). А Микола Питецький та Сергій Бичков з Очакова стали лідерами у конкурсі малюнку на асфальті «Ми за здоровий спосіб життя». У конкурсі реклами на тему «Здорова дитина – здорова нація» перемогу одержав колектив авторів позаміського дитячого закладу оздоровчого відпочинку «Космос» (Вікторія Новікова, Юлія Стрекалова, Кіра Юдіна).

Окрім компетентного журі під головуванням заслуженого працівника культури України Ірини Пак, свої оцінки ставило й незалежне дитяче журі.

– Управління сприяє цьому багатогранному фестивалю, бо хоче допомогти знайти ту родзинку дитячої творчої особистості, яка дасть змогу в подальшому їм реалізувати себе. Адже ми не лише віднаходимо дитячі перлини творчості, а й допомагаємо їм розвиватися, аби в подальшому ця дитина мала змогу виступити на великій сцені, – зазначив Микола Смоквіна, заступник начальника управління у справах сім’ї та молоді ОДА.

– Ми бачимо в очах дітей бажання не зупинятися на досягнутому та колосальний потенціал для подальшого розвитку, – додала Світлана Литвин, заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації.

Родзинкою фестивалю стало традиційне привітання в рамках фестивалю іменинників цього дня, які з радістю підіймалися на сцену та отримували подарунки від почесних гостей, яким організатори конкурсу вручили пам’ятні медалі «орлят».

Завершився фестиваль феєричним гала-концертом у виконанні конкурсантів та відомих гостей рибаківського свята.

І символічна статуетка переможця – кришталевий дельфін – вже вшосте стала безперечним символом чистої та багатогранно талановитої дитячої душі.

Валентина СТЄКОЛЬЩИКОВА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ