«Соборна вулиця» – дзеркало душі миколаївської культури

Культура, Новости

  10 Авг , 2012

Днями у приміщенні редакції газети «Рідне Прибужжя» відбулося обговорення першого випуску літературно-художнього журналу «Соборна вулиця», який знаменує якісно новий період в історії корабельного краю.

Його створення та випуск стали можливими завдяки ініціативі творчої інтелігенції та підтримці голови обласної ради Ігоря Дятлова, до якого безпосередньо з цією ідеєю звернулися поети та письменники Миколаївщини. І вже цього року на березневій сесії обласної ради депутати проголосували за внесення доповнень до обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження та популяризації української книги у Миколаївській області на 2011-2015 роки і передбачили 60 тисяч гривень для видання «Соборної вулиці».

Дмитро Кремінь: «Немає музики без слухача, книги без читача, спорту без кличу фанатів – у творчих суперечках та атмосфері протистояння народилося диво, яке обов’язково відшукає своїх поціновувачів».
 

Над створенням першого номеру журналу та його «виведенням у світ» працювали вже відомі широкому загалу поети та письменники: Дмитро Кремінь, В’ячеслав Качурін, Володимир Пучков, Олексій Торхов, Євген Мірошниченко, Ілля Стариков, Ігор Пох та інші. Музами колективу творчих чоловіків стали депутати обласної ради Олена Симоненко та Таміла Бугаєнко, а також Тетяна Фабрикова, головний редактор газети «Рідне Прибужжя», яка є засновником та видавцем журналу.

Ігор Дятлов: «Для кожного, хто візьме в руки літературний журнал, це буде розуміння того, що це своєрідне дзеркало душі нашої культури – того, про що ми думаємо, мріємо, розмовляємо та чим живемо у повсякденні».
 

Зазначимо, що раніше публікації миколаївських авторів часто з'являлися у літературних журналах та альманахах, що виходять в інших регіонах країни, зокрема зустрічаємо доробки наших митців у літзбірниках Запоріжжя та Херсонщини, Києва та Харківщини.

Тарас Кремінь: «Я вважаю, що «Вулиця Соборна» – це не лише артефакт та знак на журналі, а все ж таки й конкретний тип мислення, котрий сформований у творчої інтелігенції, та який ми повинні сформувати у вибагливого читача».
 

Рівно століття минуло відтоді, як у далекому 1912 році вийшов останній номер літературного журналу «Південне Слово», котрий якнайкраще презентував культурну спадщину Миколаївщини того часу.

– І от сьогодні, – зазначив головний редактор журналу Дмитро Кремінь, видання «Соборної вулиці» – це історична подія для миколаївської інтелігенції. Вперше у талановитих земляків з'явився свій друкований орган. А значить, настав новий етап розвитку миколаївської прози, поезії та публіцистики.

Олена Симоненко: «Окрім творчих доробків відомих миколаївських митців, перевагу необхідно також віддавати творчій молоді, зокрема відновити зустрічі з талановитими особистостями у районах».

Задля випуску журналу голова обласної ради поставив лише одну умову – на сторінках видання повинні з'являтися твори не тільки відомих, але і молодих авторів.

Перший номер журналу вийшов на 120 сторінках накладом 500 примірників. Розповсюджується він безкоштовно. Обговорюючи перспективи розвитку видання, всі погодилися з тим, що наявний тираж недостатній, адже тільки бібліотек, в яких «Соборна вулиця» повинна з'явитися, в області налічується більше 600. А крім цього, хотілося б, щоб журнал був доступний і у вільному продажу. Адже таке видання не може не викликати інтерес у миколаївців. У цьому році планується випустити три номери журналу, а у наступному вже чотири, тобто він виходитиме раз у квартал.

Ілля Стариков: «Нарешті у нас є можливість довести усьому світу, що у Миколаєві все-таки є еліта, яка може залишити позитивний відбиток в історії міста та України зокрема».
 

– Чим вищу мету ми ставимо, тим приємніше її досягати. Думаю, ми всі з вами переконалися, що нам багато чого під силу. Але, безперечно, якщо ми разом, – акцентував під час зустрічі голова обласної ради  Ігор Дятлов.

А запрошенням до прочитання журналу стали слова Дмитра Креміня: «Читайте поезію та прозу першого номера першого літературно-художнього журналу. Все це про вас і для вас. На головній вулиці життя».

Валентина СТЄКОЛЬЩИКОВА
Фото Віктора ЩЕРБИНИ

Редакційна колегія літературно-художнього журналу: –  чим вищу мету ми ставимо, тим приємніше її досягати.
 

Сообщение:

*

НОВОСТИ