«Творімо добро, бо воно назавжди!»

Новости, Общество

  2 Авг , 2012

Саме такий вислів є провідною ідеєю плідної співпраці голови правління НАК «Нафтогаз України» Євгена Бакуліна та облдержадміністрації в рамках програми щодо забезпечення обласних та районних лікарень м’яким інвентарем, а також газифікації сільських населених пунктів Миколаївщини.

З метою виконання цієї програми перший заступник голови миколаївської облдержадміністрації Геннадій Ніколенко, радник голови правління НАК «Нафтогаз України» Віктор Власюк, заступник директора Департаменту з питань нафтової, газової, торф’яної, нафтопереробної промисловості та альтернативних видів палива Міністерства енергетики та вугільної промисловості Костянтин Бородін відвідали Новоодещину, Баштанщину та Снігурівщину.

На початку цього року губернатор Микола Круглов виступив з ініціативою створити та втілити у життя програму, яка буде передбачати заміну постільної білизни в усіх обласних та районних лікарнях.

– Під час проведення робіт по газифікації сіл Миколаївської області було проведено переговори з головою правління НАК «Нафтогаз України» Євгеном Бакуліним та запропоновано йому взяти участь у реалізації такої важливої, на наш погляд, програми забезпечення лікарень області засобами, які сприятимуть комфортному перебуванню пацієнтів у лікувальних закладах, – зазначив перший заступник губернатора Геннадій Ніколенко на зустрічі з лікарським активом Новоодеської ЦРЛ.

Зазначимо, що фінансування спорудження газопроводів відбувається за рахунок коштів «Нафтогаз України», а решта програм – і, перш за все, заміна матраців та білизни – за рахунок Благодійного фонду Євгена Бакуліна «Добробуд».

– Завдяки спільній програмі обласної влади та Благодійного фонду Євгена Бакуліна Новоодеська центральна районна лікарня отримала 255 комплектів білизни та 110 матраців. Це дасть можливість повністю задовольнити потреби лікарні, зокрема денного стаціонару, у м’якому інвентарі, – зазначив Геннадій Ніколенко.

Також у Баштанському районі за дорученням Євгена Миколайовича Бакуліна Віктор Власюк на засіданні лікарського активу вручив головному лікарю Олександру Тарантаю 291 комплект білизни та 120 матраців для Центральної районної лікарні.

Благодійний фонд Є. Бакуліна «Добробуд» допомагає Баштанщині не лише з м’яким інвентарем, а й з будівництвом та реставрацією 10 пам’яток культури в районі. На чому особливо наголосив голова районної державної адміністрації Іван Рубський.

Візит на Снігурівщину знаменувався двоєдиною метою: вручення м’якого інвентарю та аналіз процесу підведення газопроводу до міста.

– Ми до поставленого завдання підійшли серйозно, і сьогодні вручаємо 347 якісних комплектів білизни та 110 матраців Снігурівській ЦРЛ, що пройшли усі норми санітарно-гігієнічної експертизи та надійно і довготривало слугуватимуть добрій справі, – сказав Віктор Власюк.

Найщиріші слова вдячності Віктору Власюку за наданий м’який інвентар від медичного персоналу Баштанської ЦРЛ.
 

Як запевнила нас сестра-господарка Снігурівської ЦРЛ, якість отриманої білизни найвища, а яскраві кольорові барви будуть нагадувати домашній затишок та сприяти скорішому одужанню пацієнтів.

Як пообіцяв віце-губернатор, таку роботу вони проводитимуть і надалі. І до кінця року планують замінити постільну білизну в усіх районах області

За словами першого заступника голови облдержадміністрації Геннадія Ніколенка, на сьогодні вже замінено м’який інвентар в обласній лікарні, обласній дитячій та інфекційній лікарнях, туберкульозному диспансері, у Березнегуватській ЦРЛ.

Завдяки турботі небайдужих тепер лікарняні палати нагадують волошкове поле.
 

* * *

Програмою газифікації Снігурівщини передбачається газифікація населення у три основні етапи. Це, в першу чергу, підведення газу до населеного пункту за рахунок державного, обласного бюджетів або бюджету НАК «Нафтогаз України». Наступний етап – це розведення газу по населеному пункту. Передбачається залучення коштів з обласного або місцевого бюджетів чи кооперативу мешканців. І завершальним етапом стане підведення газу до приватних будинків та встановлення там газового обладнання за бажанням та за кошти власників житла.

Представники обласної, районної рад, НАК «Нафтогаз України», Міненерговугілля у Снігурівці на місці проходження газопровідної труби контролюють та аналізують хід виконання робіт.
 

Радник голови правління НАК «Нафтогаз України» Віктор Власюк та заступник директора Департаменту з питань нафтової, газової, торф’яної, нафтопереробної промисловості та альтернативних видів палива Міненерговугілля Костянтин Бородін разом із першим заступником голови облдержадміністрації Геннадієм Ніколенком та керівництвом Снігурівського району побували безпосередньо на місці будівництва газопроводу, де мали можливість поспілкуватися із представниками підрядних організацій та проаналізувати хід виконання газових робіт.

«Провести газ у м. Снігурівка – це вже справа честі, – зазначив Віктор Власюк. – Треба докласти максимум зусиль, аби День 200-річчя м. Снігурівки став ще однієї визначною датою для снігурівців – Днем пуску газу в місто. Будівництво газопроводу-відводу до районного центру Снігурівка без перебільшення можна назвати одним з найбільш важливих трубопровідних об’єктів області. Закінчення робіт плануємо у першій декаді жовтня цього року».

Відповідаючи на запитання громади.
 

Аби розставити крапки над «і» щодо газового питання у Снігурівці, Геннадій Ніколенко, Віктор Власюк, Костянтин Бородін та керівництво району зустрілися з місцевою громадою.

Для східного містечка області відсутність газопостачання є найболючішою проблемою. Саме тому Снігурівський будинок культури ще за годину до запланованої зустрічі був уже вщент заповнений. Після невеличкого екскурсу в суть проблеми та окреслення шляхів її подолання заступником губернатора Геннадієм Ніколенко, посипалися різноманітні запитання.

Зокрема 70-річна жителька одного з прилеглих сіл цікавилася, чи будуть надаватись кредити на проведення газопостачання людям пенсійного віку. На що віце-губернатор запевнив, що обласне керівництво докладе максимум зусиль, аби усі охочі могли отримати кредити на проведення газу.
 

Газифікація рідної домівки – одне з найактуальніших питань кожного.
 

Були запитання й документально-технічного характеру. Зокрема це стосувалося багатоквартирних будинків, де проектну документацію треба складати на увесь житловий будинок, проте не завжди відомо, де шукати мешканців деяких зачинених інколи десятиліттями квартир. Костянтин Бородін запропонував вирішити цю проблему шляхом проведення газової труби ззовні будинку, а не зсередини, тоді до тих квартир, господарі яких не надали відповідну документацію голові спеціально створеного кооперативу мешканців, газ підводитися не буде.

Наявність пільг в оплаті за спожитий газ – також цікавила місцевих жителів. Як зазначив Костянтин Васильович, на підключення до газопостачання пільг немає, разом з тим виділено 16 категорій пільговиків, що мають від 25 до 100 відсотків пільг на оплату спожитого газу.

Жителі села Знам’янка не пасуть задніх, а якнайшвидше бажають, аби блакитний вогник запалав у їхніх хатах. Тому вже підготували проект та хочуть якомога швидше розпочати роботи з підведення газу до села. Голова знам’янківського сільського кооперативу звернувся до Віктора Власюка, аби пришвидшити паперовий процес.

Уже після зустрічі жителька Снігурівки Ганна Павлівна зверталася до присутніх зі сльозами на очах: «Дякую, Боже, що знайшлися добрі люди, які своїми діями повертають людську віру та надію на краще життя. Дай Боже, аби на старості літ і в моїй хаті був газ, адже чекаємо цього дива майже 30 років».

– За час нашої співпраці з 2 березня скільки ми з вами вже зробили роботи: проектування, документування, укладання договорів, постачання матеріалів і зварили майже 38 кілометрів труб. Газ у Снігурівці буде, це вже не гіпотеза, а стовідсоткове твердження, – запевнив Віктор Власюк.

Газифікація сільських населених пунктів Миколаївської області є проявом турботи держави про своїх громадян. Приємно бачити конкретні результати виконаної роботи, і те, як недовіра місцевих жителів змінюється надією і радістю. Це дуже важливо, що всі сторони готові докласти максимум зусиль, аби довести розпочате до кінця, щоб у всіх будинках запалав блакитний газовий вогник.

Валентина СТЄКОЛЬЩИКОВА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ