З території Миколаївщини необхідно вивезти ще 183,5 тонни пестицидів

Новости

  2 Авг , 2012

У четвер, 26 липня, під головуванням Миколи Круглова відбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації, присвячене підбиттю підсумків роботи за I півріччя поточного року.

Перш ніж перейти до розгляду питань порядку денного, очільник області вручив нагороду доценту кафедри мовно-літературної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Валентині Михайлюк, яка нещодавно була удостоєна почесного звання «Заслужений працівник освіти України». Також Микола Петрович повідомив присутніх про кадрові зміни, які сталися за січень-червень 2012 року.

Ознайомив голова облдержадміністрації і з переліком доручень, наданих Президентом України. У першу чергу, вони стосуються додаткових обсягів фінансування капітального ремонту та реконструкції доріг, що розташовані на території Миколаївської області; виділення сільгосптоваровиробникам із державного резервного насіннєвого фонду насіння озимих зернових культур; здешевлення вартості мінеральних добрив, дизельного палива. Також Микола Круглов повідомив, що Віктор Янукович підтримав ініціативу щодо відкриття на базі МНУ ім. В.О. Сухомлинського факультету з підготовки сімейних лікарів. Уперше за 75 років свого існування Миколаївська область отримала ліцензію на навчання 120 випускників шкіл за спеціалізацією «Лікувальна справа», що здійснюватиметься за кошти держбюджету.

Більш детально Микола Круглов зупинився на питанні, пов’язаному зі станом та тенденціями соціально-економічного розвитку Миколаївщини за I півріччя поточного року. Зокрема він повідомив, що станом на перше липня заборгованість із виплати заробітної плати по області становить 53 млн. 895 тис. грн. При цьому голова ОДА підкреслив, що заробітна плата працівникам бюджетної сфери виплачена у повному обсязі. За словами Миколи Петровича, у порівнянні з минулим роком на 1,2 разу збільшився середній розмір пенсійної виплати, а середньомісячна заробітна плата працівників економічної галузі зросла на 17,1 відсотка.

Поряд із позитивними результатами голова облдержадміністрації зазначив і деякі негативні тенденції. За звітний період на 2,7 тисячі осіб зменшилася кількість працюючих громадян, які сплачують необхідні відрахування до пенсійного фонду. Також Микола Круглов висловив своє незадоволення із приводу того, що працівники 377 підприємств сільськогосподарської галузі Миколаївщини сьогодні отримують заробітну плату, меншу мінімального рівня.

По першому питанню доповів і в.о. начальника головного управління економіки ОДА Михайло Тульський. Він наголосив, що за січень-червень поточного року у промисловому комплексі Миколаївської області спостерігається приріст виробництва. Зокрема обсяг виробництва продуктів харчування та напоїв збільшився на 8,2%, молока – на 24,3%, сиру – на 11,3%, кисломолочних продуктів – на 18,3%. За індексом промислової продукції, що становить 107,4%, Миколаївщина сьогодні посідає четверте місце серед 27 регіонів України. Окрім того, у I півріччі в 1,6 разу відбулося збільшення обсягів експорту товарів, перш за все, механічного обладнання, продуктів харчування та неорганічної хімії (глинозему), насіння та плодів олійних рослин, олії.

Економічну ситуацію, що склалася на Миколаївщині, окреслила заступник начальника головного фінансового управління ОДА Світлана Кричевська. Вона повідомила, що за звітний період усі районні бюджети впоралися із виконанням запланованих обсягів, а вісім районів навіть перевиконали їх більш ніж на 5%, що дозволяє спрямувати додаткові кошти на вирішення нагальних потреб громад. У свою чергу, міста Очаків, Первомайськ, Вознесенськ та Миколаїв у I півріччі поточного року не виконали поставлених перед ними завдань.

Обговорили під час засідання колегії і питання, пов’язане з підготовкою до вивозу з території Миколаївської області непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин. У минулому році з 16-ти районів області було вивезено 694 тонни шкідливих відходів, до кінця поточного року ще необхідно вивезти 183,5 тонни (у тому числі з Баштанського району – 70 тонн, Березнегуватського – 24,5, Жовтневого – 18,3, Снігурівського – 30). Вартість ліквідації однієї тонни шкідливих відходів обійдеться державі у 27 тис. грн. Відповідальним за очищення області від пестицидів було призначено першого заступника голови облдержадміністрації Геннадія Ніколенка.

Торкнувся Микола Круглов під час засідання і однієї з найболючіших для обласного центру проблем пасажирських перевезень. «Ми не повинні перетворювати Миколаїв у місто маршруток, – наголосив він. – Тому необхідно максимально залучити до перевезення автобуси середньої та високої пасажиромісткості. Наразі ми активно працюємо над вирішенням проблеми так званих «автобусів-гармошок». Проте сьогодні видатки на пальне, заробітну плату водіям виходять за межі 1,25 грн.», – констатував голова ОДА.

Наостанок очільник Миколаївської області окреслив результати жнивної кампанії 2012 року. Він повідомив, що наразі вже намолочено 424,8 тисячі тонн зерна. На черзі – розрахунок із власниками земельних паїв. Найкраще з цим завданням справляються Врадіївський, Братський, Казанківський, Очаківський райони, найгірше погашення орендної плати за паї відбувається у Жовтневому районі.

Анна НІКУЛІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ