Автобуси знову на маршрутах!

У «Рідному Прибужжі» № 34 від 23 серпня 2012 року був надрукований матеріал «Як автотрансінспекція селян без автобуса залишила». Мова йшла про те, що через упереджене ставлення співробітників Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області перевізник – підприємець Михайло Блінов змушений був припинити роботу на маршрутах Миколаїв – Ганнівка та Миколаїв – Новохристофорівка, що у Новобузькому районі. Майже три місяці, причому у надзвичайно спекотне літо нинішнього року, більше двох з половиною тисяч мешканців двох сіл залишалися без зручного прямого транспортного сполучення із обласним центром, їм доводилося їздити з пересадкою – і це зазвичай із вантажем та з суттєвими переплатами.

Маршрутки Блінова їздять за зручним для всіх розкладом: уранці забирають пасажирів із села до Миколаєва, а ввечері привозять додому. На колективні звернення людей до Управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації швидкої реакції не було. Тому люди звернулися по допомогу до нашої газети.

Публікацій на цю тему було дві: спочатку проблемна стаття, а 6 вересня у № 36 за підписом головного редактора газети «РП» Тетяни Фабрикової була надрукована відповідь на лист Головавтотрансінспекції.

До речі, повне неприйняття співробітниками цього відомства об'єктивної критики та наведених переконливих фактів здивувала журналістів. Навіть після виходу гострої публікації інспектори продовжували стояти на своєму, наголошуючи на тому, що Блінов «працює у неправовому полі». Невідомо на яких підставах, працівники інспекції докоряли журналістові в «особистій зацікавленості», а редакції погрожували судом. І це незважаючи на те, що у результаті конфлікту страждають сотні пересічних громадян.

Нещодавно ми отримали ще одну відповідь на критичний виступ – від начальника управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Е.П. Волошиновича. У документі констатується, що дії Головавтотрансінспекції були неправомірними, перевізник за законом оскаржив їх у Державній службі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, а також у суді, куди М. Блінов звернувся по поновлення ліцензії.

«При особистій розмові з перевізником – ФОП Бліновим М.І. встановлено, що він тимчасово не обслуговував зазначені маршрути з причини того, що теруправління Головавтотрансінспекції в Миколаївській області не видає йому ліцензійну картку на автобус. З питання неправомірних дій теруправління Головавтотрансінспекції перевізник звернувся до Миколаївського окружного адміністративного суду. Постановою суду від 08.08.12 визнано неправомірними дії теруправління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області та зобов'язано теруправління видати ФОП Блінову М.І. ліцензійну картку на автобус д/н ВЕ3031АА, теруправління Головавтотрансінспекції в Миколаївській області подало апеляційний позов на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду».

Як бачимо, Головавтотрансінспекція не погодилася з рішеннями Держкомпідприємництва та суду, продовжує стояти на своєму, прекрасно розуміючи, що логічним результатом її дій може бути тільки повне припинення Бліновим роботи на маршрутах. Кому це потрібно і навіщо, залишається відкритим питанням.

З управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації повідомили редакцію, що не мають наміру лишати підприємця дозволу на роботу, тому перевізник одразу приступив до роботи.

«Зважаючи на всі обставини справи, в усній бесіді Блінову М.І. було повідомлено про те, що управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації не буде ініціювати питання про припинення з ним договірних відносин до вирішення питання у судовому порядку.

З 31.08.12 перевізником – ФОП Бліновим М.І. – відновлено обслуговування міжміських внутрішньообласних маршрутів Миколаїв – Новохристофорівка та Миколаїв – Ганнівка у повному обсязі».

До речі, вдячні відгуки на публікацію надійшли до нас від мешканців Ганнівки та Новохристофорівки. Від імені людей Баратівський сільский голова Юрій Солодухін сказав: «Селяни дуже задоволені, що ті ж самі автобуси почали їздити по звичних зручних маршрутах за знайомим для всіх графіком. Студенти можуть приїздити на вихідні додому. Всі дякують редакції, бо вирішальна роль у відновленні руху автобусів належить журналістам. Ми читали статті та думали, що журналісти роблять свою справу, не побоюючись погроз чиновників. Адже у редакції зібрали всіх учасників конфлікту, провели справжнє та об'єктивне журналістське розслідування та з'ясували істину. Впевнений, що якби не газетна публікація, нам би не пішли назустріч. Громада дуже вдячна за вчасну допомогу!».

Тетяна ФІЛІППОВА

Сообщение:

*

НОВОСТИ