25 років потому: відважний капітан і його команда

Новости

  25 Окт , 2012

Чверть століття минуло відтоді, як дев’ять відважних миколаївців під командуванням капітана Бориса Немирова на крейсерській яхті «Ікар» відпливли від містка водної станції Миколаївського кораблебудівного інституту (нині – НУК ім. адмірала Макарова). Похід було присвячено 200-річчю міста Миколаєва.

Це було перше навколосвітнє плавання в історії вітчизняного парусного спорту. Його здійснили старший викладач МКІ Борис Немиров разом зі своєю інститутською командою – старшим помічником капітана Анатолієм Кузнєцовим, помічниками капітана Станіславом Черкесом, Олександром Кузнєцовим, судновим інженером Андрієм Марковим, матросом Олександром Плякіним, боцманом Володимиром Терняком (лікар Сергій Прусов та помічник капітана Борис Яковлєв повернулися додому з Канарських островів). За 327 днів «ікарівці» залишили за бортом 31000 миль, відвідавши Канарські острови, Тасманію, острів Святої Єлени, обігнувши мис Горн.

Незважаючи на шторми, холод, нелегкі випробування, які випали на долю екіпажу, відважним миколаївцям вдалося підкорити цей маршрут та здійснити свою заповітну мрію. Троє із учасників навколосвітнього плавання – Борис Немиров, Анатолій Кузнєцов та Володимир Терняк були удостоєні звання заслуженого майстра спорту СРСР, а весь екіпаж нагородили золотою медаллю Фонду Миру.

Пізніше, у 1992 році, яхта в якості почесного гостя взяла участь у міжнародній гранд-регаті «Колумбус-92», присвяченій 500-річчю відкриття Америки Христофором Колумбом. Уперше під прапором незалежної держави був здійснений похід у Нью-Йорк і в зворотному напрямку. Екіпаж був у плаванні 182 дні.

Вісім років потому яхта «Ікар» – єдина від України – пройшла під вітрилами регати «Рейс-2000». З Генуї миколаївські яхтсмени вирушили до Бостона, звідти – в Канаду та Голландію.

Відтоді минуло багато років, проте «ікарівці» й досі залишаються героями, які підкорили світ під вітрилами яхти. 19 жовтня учасники першого навколосвітнього плавання зібралися у приміщенні Миколаївського музею суднобудування і флоту, щоб пригадати події 25-літної давнини, поділитися із присутніми спогадами від побаченого та пережитого. На зустріч із яхтсменами прийшло чимало школярів та студентів, які з цікавістю слухали розповіді своїх земляків про подвиг, що навіки увійшов в історію світового мореплавства.

Анна НІКУЛІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ