Емоційна подорож «З глибин часу»

Культура, Новости

  5 Окт , 2012

Днями у Миколаївському обласному художньому музеї імені Верещагіна відбулося відкриття персональної виставки заслуженого діяча мистецтв України Юрія Нагулка.

Сьогодні картини художника зберігаються у приватних колекціях по всьому світові. Найбільше їх – у Росії, Німеччині та США. Упродовж багатьох років вони були представлені на 40 персональних та 30 колективних виставках як на території України, так і за кордоном. У 2009 році одну з картин майстра навіть придбав Нью-йоркський музей «Метрополітен».

Картина «Мирний Час III».
 

Малювати Юрій Нагулко почав із раннього дитинства, мріяв стати художником. Проте тоді батьки порадили йому обрати іншу життєву стезю. Опанувавши професію інженера-будівельника, Юрій десять років працював за спеціальністю, був президентом товариства «Південьенергобуд» у місті Южноукраїнську. Але це все ж таки не завадило йому здійснити свою дитячу мрію. Незважаючи на те, що Юрій Нагулко ніколи не навчався ні в художньому інституті, ні в академії, йому самотужки вдалося відшукати свій шлях у мистецтві.

Експозиція виставки «З глибин часу» включає у себе 74 роботи, розподілені за шістьма тематичними циклами. У його художніх творах тісно сплітаються воєдино історична та релігійна тематики, а визначальну роль у цій єдності відіграє авторська фантазія. Разом із тяжінням майстра до сюжетного опису, особливе місце у творчості Нагулка посідають ліричні пейзажі, написані під враженням від подорожей Україною та за кордоном. Ці роботи відрізняються глибокою емоційністю та чуттєвістю.

Микола Круглов вітає Юрія Нагулка з відкриттям виставки.
 

Із відкриттям виставки київського художника привітали голова облдержадміністрації Микола Круглов, митрополит Миколаївський та Очаківський Пітирим, заслужений художник України Андрій Антонюк, начальник обласного управління культури Світлана Гладун, а також директор музею Сергій Росляков. Ознайомитися з роботами столичного художника можна до 21 жовтня включно.

Анна НІКУЛІНА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ