Раїса Богатирьова: «Миколаївщина готова до реформування медичної галузі»

Новости

  25 Окт , 2012

18 жовтня у Миколаєві перебувала з робочим візитом віце-прем'єр-міністр України, міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова. У програмі візиту було заплановано відвідання Миколаївського обласного протитуберкульозного диспансеру, обласної станції переливання крові та підстанції № 1 Миколаївської міської станції швидкої медичної допомоги.

У протитуберкульозному диспансері Раїса Богатирьова поспілкувалася із медиками, запевнивши їх у тому, що державну програму по боротьбі з туберкульозом буде виконано. Вона урочисто відкрила оновлену після ремонту біохімічну лабораторію, де встановлено сучасне діагностичне обладнання, зокрема автоматизований прилад для експрес-діагностики захворювання на туберкульоз та вивчення медикаментозної чутливості. Новітні прилади дозволять лікарям виявляти таку небезпечну хворобу, як туберкульоз, усього за дві години замість трьох днів, як це було раніше.

Під час урочистостей Раїса Богатирьова вручила працівникам протитуберкульозного диспансеру документи на багатозрізовий комп’ютерний томограф, а голова облдержадміністрації Микола Круглов передав головному лікарю обласного протитуберкульозного диспансеру Павлу Георгієву ключі від однокімнатної квартири для працівників закладу. Житло буде надано одному з молодих спеціалістів диспансеру.

Далі Р. Богатирьова оглянула відділи та лабораторії обласної станції переливання крові, відзначивши високий рівень технічної оснащеності та професійної підготовки фахівців. Також Раїса Василівна висловила слова подяки донорам, які добровільно здають кров, за їх прагнення допомогти тим, хто цього потребує.

Також віце-прем’єр-міністр взяла участь у традиційній зустрічі з кращими працівниками галузі охорони здоров’я Миколаївської області. Долучилися до цієї святкової події і голова облдержадміністрації Микола Круглов та перший заступник голови обласної ради Володимир Пащенко. Вони нагородили 50 кращих медиків дипломами та грошовими преміями на загальну суму 150 тисяч гривень.

На початку зібрання Раїса Богатирьова запропонувала присутнім ушанувати ветеранів медичної галузі, які за роки своєї роботи врятували сотні людських життів. Почесні працівники галузі отримали квіти та гучні оплески.

«Сьогодні на всіх медиків покладено не лише величезну відповідальність, високі вимоги, але й велику надію на успішне проведення реформ у галузі охорони здоров’я. Миколаївщина – перша серед областей України, яка провела підготовчу роботу на «відмінно», – наголосила Раїса Василівна.

Також міністр охорони здоров’я позитивно відзначила успіхи Миколаївської області в боротьбі з туберкульозом: «Ви в змозі забезпечити якісну діагностику та лікування туберкульозу, створити комфортні умови для проживання лікарів, маєте навчений кадровий потенціал».

Віце-прем’єр-міністр порушила питання створення у регіонах сучасних перинатальних центрів, які є частиною національного проекту «Нове життя». Наступного року такий центр має бути збудований і на Миколаївщині.

«Нині українська медицина має всеосяжну підтримку з боку влади, – переконана Раїса Богатирьова. – Гарні наміри були й раніше, та лише зараз вони втілюються у життя».

На підстанції швидкої допомоги міністр оглянула затишні, обладнані усім необхідним приміщення для персоналу та диспетчерський пункт, у якому за допомогою супутникової системи розраховується маршрут проїзду машин швидкої допомоги та забезпечується прибуття медиків до хворого не більше ніж за 10 хвилин, як того вимагають європейські стандарти.

Раїса Богатирьова та голова Миколаївської облдержадміністрації Микола Круглов вручили представникам медичних закладів районів області ключі від десяти автомобілів швидкої медичної допомоги. Кошти на їх придбання у сумі 1 млн. 470 тис. грн. були виділені за рахунок субвенції з державного бюджету – обласному.

Анна НІКУЛІНА, Тетяна ФІЛІППОВА

Сообщение:

*

НОВОСТИ