Рибаківка: розвиток, помножений на ініціативу

Новости, Общество

  19 Окт , 2012

Рибаківська сільська рада Березанського району – одна із небагатьох в Україні, яка не лише зводить кінці з кінцями, а й динамічно розвивається. За останні роки понад двотисячна громада сіл Рибаківка, Лугове і Глибоке отримала нові кілометри автомобільних доріг з твердим покриттям, якісні системи водопостачання, значно покращився й благоустрій населених пунктів. Зокрема на місці колишнього кладовища побудований Парк пам’яті, що вражає архітектурною та естетичною довершеністю. Усі ці та інші позитивні зрушення сталися завдяки системній, цілеспрямованій діяльності депутатів сільської ради та сільського голови Віктора Бізікова, а також активній участі в громадському житті самих мешканців приморських сіл.

Звичайно, якщо вже мова зайшла про море, то Рибаківська сільська рада має неабиякий зиск від сусідства із зонами відпочинку. Але можливостями, дарованими самою природою, ще слід дбайливо та по-господарськи розпорядитися. Але і в цьому сенсі також є чого повчитися у рибаківців.

Ось і цього разу, завітавши до сільради, зустрів сільського керманича не в робочому кабінеті, а на одному з об’єктів, що по праву вважається довгобудом. Справді, будівництво лікарняної амбулаторії сімейної практики триває не один рік (якщо бути точним – три), але й масштаб двоповерхової новобудови вражає. Площа будівлі становить близько 800 квадратних метрів, і в ній, окрім суто медичних кабінетів, розміщатиметься ще й бібліотека, оснащена потужними комп’ютерами для виходу в Інтернет, та службове житло для лікарів. А у підвальних приміщеннях, як поділився зі мною планами В. Бізіков, «пропишуться» музей села, тренажерний зал та склади. «Планували ще й кабінети фітотерапії, – каже Віктор Іванович, – але відмовилися від цієї ідеї лише через брак фахівців відповідного напрямку».

Робочий момент переговорів, у центрі – Віктор Бізіков.
 

У той час, коли для багатьох сільських рад зробити ремонт чи реконструкцію вже існуючого соціального об’єкта – справа непідйомна, рибаківці зводять будівлю амбулаторії за власні кошти, причому, що називається, «з нуля». Заклад охорони здоров’я, до речі, розрахований на обслуговування п’яти тисяч мешканців – як з Рибаківської, так і з сусідньої Тузлівської сільських рад, а влітку ще й прийматиме численних відпочивальників. Стаціонар має 12 койко-місць та спеціалізовані медичні кабінети. Тут же розміститься служба «швидкої допомоги».

На другому ж поверсі комунального закладу проживатимуть молоді лікарі. Чотири однокімнатні квартири облаштовані всім необхідним – санвузлом, просторою кухнею. А який чудовий краєвид відкриваються з вікон – на море та казковий острів Березань, який, як вважають дослідники, був прототипом для пушкінського острова Буяна. Але й це ще не все. З метою залучення спеціалістів ті з них, хто пропрацюють у Рибаківці три роки, отримають у власність земельну ділянку, а якщо трудовий стаж становитиме 10 років, то сільська рада побудує для таких фахівців будинок.

Єдине, що непокоїть сільського голову та депутатів при будівництві амбулаторії, – це недотримання термінів здачі об’єкта. Планувалося, що медичний заклад відчинить двері для перших відвідувачів уже в травні поточного року. Натомість підвели підрядники. Будівельна фірма з Донецька всіляко затягувала темпи будівництва. Але за цей час зростали в ціні матеріали, інші витрати. Все це тяжким тягарем лягало на сільський бюджет. Тож 6 жовтня 2012 року депутати Рибаківської сільської ради на сесії ухвалили рішення про розірвання договору з донецькими будівельниками.

– На жаль, чинний закон про тендери, – зауважує Віктор Бізіков, – дозволяє несумлінним учасникам торгів шляхом демпінгу вигравати у конкурентів і укладати договори, а потім викручувати руки замовнику робіт. Проте хочемо попередити всіх, що в договорі на будівництво амбулаторії прописаний пункт про відповідальність сторін, яким передбачено досить суворі фінансові санкції за невиконання умов угоди. Ця сума може навіть перевищити вартість будівельних робіт. Відтак наразі готуємо документи на прокуратуру…
 

Молода мати Олександра Коржова: «У Рибаківці
кращі сільська рада, клуб та дитячий садок».
 

Не бажаючи допустити зволікання із введенням важливого соціального закладу, конкурсна комісія при Рибаківській сільраді на чолі з Альбертом Плоденком днями визначила переможця конкурсу на завершення будівельних робіт. Ним стало ТОВ «Будсервіс Миколаїв», яке взялося виконати всі оздоблювальні роботи, монтаж систем комунікацій та до кінця року здати об’єкт «під ключ». Тож саме на початку свого відрядження до Рибаківці й зустрів сільського голову на узгодженні останніх деталей з миколаївськими підрядниками. Віктор Іванович обговорював з діловими партнерами все до найменшої дрібниці – навіть якого кольору буде плитка. А остаточно мають затвердити рішення конкурсної комісії на ближчій сесії депутати сільської ради.

Те, що сільський керманич ретельно та розважливо підходить до вирішення будь-якого питання, доводить і ситуація щодо розв’язання проблеми водопостачання на території сільської ради. Ще рік – два тому місцеві бази відпочинку отримували воду із сільського водогону. Але Віктор Бізіков задовго до початку оздоровчого сезону 2012 року поставив перед власниками баз відпочинку питання руба: або укладайте з сільською радою договори на водопостачання та водовідведення, або сільська громада більше не дотуватиме інтереси приватного бізнесу. Тож тим, хто не забажав діяти цивілізовано, враховуючи інтересів мешканців Рибаківки, довелося прикрутити вентиль.

– Загалом, – розмірковує Віктор Бізіков, – від діяльності численних оздоровчих закладів на нашій території ми маємо зиск, тільки стягуючи плату податку за землю. Тож ми порушуємо питання перед законодавцем, щоб всі податки суб’єкти підприємницької діяльності сплачували за місцем ведення власного бізнесу, для цього потрібно змінити ст. 267.6.4 Податкового кодексу. Адже сьогодні виходить дивним чином: приватне підприємство, скажімо, зі Львова чи Києва, завезло на свою базу влітку відпочивальників, отримало багатомільйонний прибуток, а наприкінці літа залишило по собі купи сміття… Так бути не повинно.

З метою найшвидшого вирішення цього питання, депутати сільської ради звернулися до народного депутата М.В. Чечетова. В цьому Зверненні також міститься заклик перевести комунальні ЖКП на єдиний податок (з метою зменшення витрат на їх фінансування), законодавчо зобов’язати суб’єкти господарювання брати участь у розвитку соціальної інфраструктури на відповідній території, заручитися державною підтримкою у будівництві спортивних комплексів та житла для молодих спеціалістів у сільській місцевості. А щодо суто рибаківських проблем, то депутати сподіваються на допомогу держави у зупиненні руйнації узбережжя Чорного моря. Щороку море «з’їдає» півметра берегової смуги, проте проведення берегоукріплювальних робіт не під силу сільському бюджету…

Виходячи з інтересів сільських громад, Рибаківський сільський голова пропонує запровадити єдиний соціальний внесок з кожного гектара земель сільськогосподарського призначення. Ці кошти мають спрямовуватися на соціальну розбудову українського села.

Та й за нинішніх реалій мешканці Рибаківської сільської ради можуть похвалитися й охайними вулицями, і стало функціонуючими об’єктами соціально-культурного призначення – двома клубами (у Рибаківці та Луговому), сільською лікарняною амбулаторією та фельдшерсько-акушерським пунктом, чудовим дошкільним навчальним закладом, бібліотекою тощо. До речі, про дитсадок. Зважаючи на те, що народжуваність у Рибаківці рік у рік зростає, повноцінному гармонійному вихованню сільська влада приділяє чи не першочергову увагу. Щодня у казковий світ дитинства ДНЗ «Перлинка» запрошує 55 місцевих хлопчиків та дівчаток. У дитячій оселі – найзручніші меблі та різноманітні іграшки, музичні інструменти та спортивне знаряддя, декілька дитячих майданчиків на відкритому повітрі тощо. А у меню маленьких вихованців – лише натуральні продукти: свіже молоко та м'ясо яловичини, духмяний хліб випічки Березанського хлібозаводу, свіжі фрукти та овочі. «І ні в якому разі «окорочків» чи іншої хімії. Діти мають зростати здоровими і розумними», – наголошує Віктор Бізіков.

Завжди гамірно й у Рибаківському сільському клубі, розрахованому на 200 місць. Відомий далеко за межами району культармієць Зоя Манзик не лише організовує різноманітні сільські свята, а й дбає про зростання професійного рівня місцевих митців. Ось і нещодавно, із задоволенням поділилася зі мною Зоя Петрівна, колектив «Рибаківські козаки» став лауреатом Всеукраїнського фестивалю авторської пісні «Мій рідний край», що проводився на теренах Братщини. До речі, на суд поважного журі рибаківські аматори винесли пісні на слова місцевого поета Миколи Паєва. Звісно ж, виїхати на «гастролі» майстрам сцени допомогла сільська рада. За кошти місцевого бюджету для потреб культармійців було придбано й потужний комп’ютер – з його допомогою митці записують музику, монтують фільми.

Словом, у Рибаківці є хліб, є й до хліба. А між тим невгамовний Віктор Іванович Бізіков та його однодумці плекають плани ще значно покращити життя селян. Уже до кінця поточного року має бути реалізований проект будівництва станції з доочищення питної води потужністю 6 кубічних метрів на добу. Завдяки його реалізації рибаківці матимуть до столу напрочуд корисну та, що важливо, недорогу питну воду. На часі – й реалізація двох проектів реконструкції автомобільних доріг, у рамках виконання відповідної державної програми. «Вони, – зазначає В. Бізіков, – передбачають реконструкцію асфальтового покриття на вулиці Поштовій у Рибаківці та дороги, що проходить поблизу школи, дитсадка та амбулаторії. І те, що цими проектами опікується безпосередньо перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Ніколенко, дарує надію в успішності їх реалізації».

А ось проект термосанації в рамках Кіотського протоколу наразі проходить державну експертизу. Його впровадження дозволить утеплити будівлі соціально-культурного призначення, відтак зробити їх більш затишними й, принагідно, заощадити значні бюджетні кошти.

На сцені – «Рибаківські козаки».
 

Плідною є й взаємодія сільської ради з приватним бізнесом. Так, у Віктора Бізікова є попередня домовленість з власником однієї з баз відпочинку, а саме Героєм України Леонідом Григоровичем Яковишиним, що останній спрямовує на ремонт доріг у зоні відпочинку 5 мільйонів гривень. А ще 50 тисяч гривень буде виділено на будівництво на території ДНЗ «Перлинка» ще одного дитячого майданчика.

…Ось такими є сьогоднішнє життя, будні та свята колишнього Аджіяска, а нині – Рибаківки. Життя, наповнене різноманітними турботами та щасливими митями, а головне – впевненістю в правильності обраного шляху.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Березанський район

Сообщение:

*

НОВОСТИ