Сміху іскорки ясні…

Культура, Новости

  5 Окт , 2012

Днями відбувся V Всеукраїнський фестиваль виконавців гумору та сатири «Усмішки Глазового». Він присвячений пам’яті нашого видатного земляка-гумориста Павла Прокоповича Глазового.

Знову на Казанківщину приїхали представники з усіх регіонів України для того, щоб вклонитися землі, на якій жив і отримував наснагу для творчості класик сучасного українського гумору, справді народний улюбленець Павло Глазовий, який залишив по собі «… сміху іскорки ясні».

У конкурсі взяли участь гумористи різних вікових категорій, а це майже 50 учасників. Уперше позмагалися у дотепності й влучності слова діти. Дуже приємно відзначити те, що саме ці юні учасники добре обізнані з творчістю сатирика. І саме в цій категорії було відзначено три призові місця. Перше місце отримав найменший учасник фестивалю Роман Ілляшенко з міста Черкаси, котрому всього 5 рочків.

Оцінювало конкурсантів авторитетне журі на чолі з актором Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії, заслуженим артистом України Володимиром Кузнєцовим.

Конкурс тривав два дні, після чого, як завжди, журі винесло свій вердикт.

Отже, лауреатами І премії фестивалю стали: Микола Каганюк з Кривоозерського району, Світлана Крикун з Вінницької області, гумористичний дует «Язикаті хвеськи» з Полтавської області та Тетяна Димань з Києва. А володаркою гран-прі фестивалю визнано студентку Дніпропетровського театрально-художнього коледжу Валерію Лагоду. Зі сцени з вітальними словами до всіх присутніх звернулися депутат обласної ради Н.А. Баштова, представники місцевої влади.

Учасники і організатори Всеукраїнського фестивалю «Усмішки Глазового».
 

Свято продовжилось проведенням гала-концерту переможців та учасників художньої самодіяльності Казанківського районного Будинку культури. На завершення перед глядачами виступив народний артист України, Герой України, лауреат державної премії імені Т.Г. Шевченка Анатолій Паламаренко. Свято відбулось, і його шанувальники вкотре переконались: є ще гумор у наших гумористів. Уміння «путньо» розповісти щось дотепне, використати смішне слівце завжди викликає захоплення.

А працівники обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи на чолі з директором, заслуженою артисткою України, депутатом обласної ради Наталією Баштовою доклали максимум зусиль, аби воно відбулось на належному рівні, щоб традиції таких гумористичних свят продовжувались та примножувались.

Ріта КОВАЛЬОВА, художній керівник ОЦНТ та КОР

Сообщение:

*

НОВОСТИ