Центр культури: відроджений з попелу

Новости

  2 Ноя , 2012

Важко уявити, але ціле десятиліття Братщина обходилася без районного осередку культури. Після того, як унаслідок пожежі від районного Будинку культури залишилися лише обгорілі стіни, мало вірилося в те, що в наш час буде відбудовано таку масштабну споруду. Але, відродившись немов отой міфологічний птах Фенікс, минулої п’ятниці Братський районний будинок культури гостинно відчинив двері для своїх перших відвідувачів.

Без перебільшення, відбудова культурної оази стала справою честі і для районного, і для обласного керівництва. За дев’ять років, що минули з моменту пожежі, було зроблено чимало ремонтних робіт. Але ще рік тому здавалося, що Будинок культури ще не скоро почує співи кращих аматорів сцени та наповниться оваціями вдячних глядачів.

І все ж неможливе стало можливим. Було перекрито дах будівлі, проведено оздоблювальні роботи, встановлено сучасну систему опалення. Загалом лише за останній рік на реконструкцію було витрачено 4 мільйони гривень субвенції Державного бюджету на соціально-економічний розвиток територій. Тож нині Будинок культури на два поверхи загальною площею 1106,5 кв. м вміщає глядацьку залу на 330 місць, виставкову галерею, дискозал на 60 відвідувачів, різноманітні службові приміщення. Одне слово, культармійці та всі мешканці району отримали чудовий заклад галузі культури справді XXI століття.

Цьому сприяли голова облдержадміністрації Микола Круглов, очільники району – голова РДА Тетяна Підборська та голова райради Тамара Фесько, своє вагоме слово сказали й депутати обласної ради від Братщини Олександр Казарін і Олександр Мезнік. До речі, після того, як десятиліття тому Братський РБК зупинив свою роботу, саме Олександр Миколайович Мезнік запросив до Миролюбівки з Братського кращих працівників культури, що миттю залишилися без місця роботи.

Губернатор М. Круглов, який прибув на урочистості (не з порожніми руками, а подарувавши закладу музичну апаратуру), щиро зізнався: він уперше бере участь у відкритті такого гарного об’єкта, як районний Будинок культури. Перерізавши символічну стрічку, керівник області із неприхованою цікавістю оглянув і виставку робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва району, і експозицію картин чудового художника з Новокостянтинівки Віктора Хизниченка, і, звісно ж, у заповненому вщерть залі став свідком концерту братських аматорів сцени. А увінчав святковий вечір дивофеєрверк.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Братський район

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ