Гіпертоніки зможуть купувати ліки дешевше

Новости

  1 Ноя , 2012

Одну з найбільших загроз для населення нашої країни становлять такі важкі серцево-судинні хвороби, як інфаркт та інсульт. У Миколаївській області кількість хворих на гіпертонію становить близько 400 тисяч чоловік. Причому тільки 60 тисяч з них звертаються до лікарів та приймають необхідні ліки для нормалізації кров'яного тиску. За даними Міністерства охорони здоров'я України, із майже 46 млн. населення нашої країни близько 12 млн. чоловік мають підвищений тиск. А знають про це – лише 60%. З цієї кількості українців лише 40% звертаються до лікаря по допомогу, але далеко не всі з них лікуються постійно, як того вимагає ця хронічна хвороба.

Таку невтішну статистику навів головний позаштатний спеціаліст МОЗ України, член-кореспондент АМНУ, професор Василь Нетяженко під час наради-семінара для медичних працівників, яка відбулася нещодавно у бізнес-центрі «Олександрівський». Тема наради: «Впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування хворих на гіпертонічну хворобу».

Причини того, що пацієнти не лікуються, різні: хтось не вважає, що ліки матимуть позитивний ефект, хтось не довіряє лікарям, комусь не подобається смак та запах таблеток. Однією з найпоширеніших причин є переконання людини, що лікування коштує дорого. Саме економічний чинник є перешкодою для постійного прийому ліків для 15% міського населення та 40% мешканців сільських районів. Для того, щоб знизити вартість медичних препаратів та зробити їх більш доступними для людей, які їх конче потребують, Міністерство охорони здоров'я започаткувало проект, у ході якого буде встановлено та введено в дію граничний рівень оптово-відпускних цін, розраховано референтну (середню) ціну на кожен препарат. Це стосується препаратів як вітчизняного виробництва, так і імпортних. Якщо людина обирає для себе найбільш дорогі ліки, то компенсувати їй будуть лише референтну ціну. Здешевлені ліки будуть доступними для хворих по всій території України.

У перелік препаратів пілотного проекту, що його склав Кабінет Міністрів, увійшли: еналапріл, лізиноприл, бісопролол, метапролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін. Постачально-збутові надбавки на них встановлені у 10%, а роздрібні – не більше 25%. Аптеки не повинні перевищувати граничний рівень оптово-відпускних цін.

Начальник управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації Світлана Хотіна повідомила порядок реалізації проекту: пацієнти повинні звертатися до лікаря, отримувати спеціальний рецепт, а потім матимуть змогу купувати ліки за пільговою ціною у будь-якій аптеці свого міста або села. У проекті беруть участь усі 242 аптеки нашої області, обов’язковою вимогою до яких є наявність касового апарату. Задля реалізації цього соціального проекту Миколаївська область отримала 1 млн. 60 тис. грн. з бюджету. В управлінні охорони здоров’я введена нова посада – провізора.

Як передбачають координатори проекту, ціни на ліки для гіпертоніків у середньому знизяться від 7 до 10%.

«Мета проекту – залучити якомога більше людей та переконати їх у тому, що гіпертонія – це спосіб життя, при якому людина може і повинна контролювати стан свого здоров'я, – зазначила Світлана Хотіна. – Пацієнт повинен постійно вимірювати тиск та приймати ліки, які йому підходять. Гіпертонік має знати, як дати собі раду та яким чином допомогти собі, навіть коли поруч немає лікаря».

Тетяна ФІЛІППОВА

Сообщение:

*

НОВОСТИ