Олександр Кучер: «Громада вирішує, влада – виконує»

Новости, Политика

  16 Ноя , 2012

Щойно відшуміли парламентські вибори 2012 року. Попри те, що ще належить уточнити прізвища переможців на деяких одномандатних округах, уже зараз зрозуміло: Партія регіонів здобула впевнену перемогу – як у цілому по країні, так і в багатьох регіонах. У Миколаївській області вона мала вагомий «ужинок» у вигляді понад 40 відсотків голосів виборців за партійними списками. А найбільший вотум довіри партія влади здобула на Вознесенщині, де набрала рекордні 54,4 відсотка підтримки.

– То, мабуть, задля такого солідного результату застосували серйозний адмінресурс, підключили і силові структури? – запитую голову Вознесенської райдержадміністрації Олександра КУЧЕРА.

– Не мали для цього ані повноважень, ані бажання, – бере слово Олександр Борисович. – Якщо серйозно, то переконаний: таку вагому підтримку з боку місцевої громади здобули не лише завдяки агітаційній складовій, а й унаслідок послідовної системної роботи, котра ось уже два з половиною роки проводиться як у нашому районі, так і по всій державі. Вважаю, що у підсумках цьогорічних виборів закладений рівень довіри до районної влади як єдиної команди губернатора і Президента. Повірте, ніяка агітація не далася б взнаки, якби в районі нічого не робилося.

– Наскільки мені відомо, на Вознесенщині й справді останнім часом намітилися безперечні позитивні зрушення – як в економіці, так і на соціально-культурній ниві.

– Дякую за таку оцінку. Насамперед на соціально-економічному розвитку нашого регіону позначилася спільна робота всіх гілок виконавчої влади та місцевого самоврядування – обласної державної адміністрації та обласної ради, районної ради і райдержадміністрації, сільських рад і сільських голів району. Кожен на своєму рівні зробив свій посильний внесок у реалізацію обласних і загальнодержавних програм. Це і ремонт доріг, вирішення проблем з водопостачанням, поліпшення медичного обслуговування населення тощо.

Але другий, а за важливістю, можливо, навіть перший чинник успіху, – це те, що всі свої дії ми узгоджуємо з громадою Вознесенського району.

– Яким чином це відбувається?

– Громада не лише добре поінформована про те, що робить і над чим працює районна влада, а й впливає на процес і вносить необхідні корективи. До кінця цього року маємо реалізувати проект «Народний бюджет». У кожному – наголошую, кожному – селі будуть проведені сходи місцевої громади, на яких самі люди мають вирішити: які проблеми слід вирішувати у першу чергу, відтак передбачати відповідні кошти в бюджеті на 2013 рік. Звісно, обговорення відбуватиметься в рамках наявних можливостей сільських та районного бюджетів. До речі, весь наступний рік проходитиме під гаслом «Громада вирішує, влада – виконує».

Таким чином, буде докорінно змінено систему, коли навіть мешканці населеного пункту не знають, чим займається сільський голова та депутати сільської ради, на які цілі і наскільки ефективно витрачаються кошти.

– Наразі багато мовиться про реформи. Наскільки успішно вони реалізуються на Вознесенщині, зокрема що стосується реформування системи охорони здоров’я?

– Із самого початку ми намагаємось активно втілювати в життя соціальні ініціативи Президента України. Чи не вперше в області у нашому районі був створений Центр первинної медико-санітарної допомоги, а в структурі райдержадміністрації – відділ охорони здоров’я. А в рамках загальноукраїнського експерименту запроваджується проект «Комп’ютеризація закладів охорони здоров’я. Автоматизоване робоче місце сімейного лікаря». Задля цього був зроблений електронний реєстр мешканців району, в якому містяться всі необхідні даніпро стан здоров’я – перенесені хвороби, аналізи, щеплення. Отже, звернувшись з будь-якої медичної амбулаторії району за допомогою Інтернету до центрального сервера, хворий може отримати консультацію вузького спеціаліста. Подібним чином сімейний лікар, який веде пацієнта, матиме змогу стежити за його лікуванням, скажімо, в одній з обласних лікарень. А також – чітко проконтролювати своєчасність роблення щеплень та інших медичних показань, знати реальну потребу в медикаментах. І все це – не виїжджаючи з місця. Отже, економиться час і кошти для людей, набагато спрощується й робота лікарів.

Якщо експеримент виявиться вдалим, а в цьому в мене немає жодних сумнівів, його досвід розповсюдять по всій країні.

– Яким є поточний матеріальний стан закладів охорони здоров’я?

– Цього року зроблений ремонт медичних закладів у Воронівській та Дорошівській сільських медичних амбулаторій. Якщо конкретизувати, то в Дорошівській амбулаторії полагоджена система каналізації, запроваджений проект енергозбереження закладу. У селі Мічурінка встановлений сучасний піролізний котел. До слова, кожний заклад охорони здоров’я району, а це Олександрівська міська лікарня, 12 амбулаторій і 18 ФАПів, забезпечені теплом напередодні опалювального сезону.

– До редакції «РП» телефонували люди, які висловлювали занепокоєння в зв’язку із закриттям Олександрівської лікарні…

– Хочу підкреслити: реформи – це не погіршення, це – покращення. Справді, на базі Олександрівської міської лікарні буде відкритий районний центр відновлювальної медицини, або, як уже кажуть у народі, водолікарня. У цьому закладі всі охочі мешканці Вознесенщини матимуть змогу не лише підлікуватися, а й набратися нових сил, попередити виникнення багатьох хвороб. Скажіть: це добре чи погано?

– Якими темпами відбувається реформування інших галузей?

– Наразі створюється освітні округи – Щербанівський і Олександрівський. До них входитиме по 5-6 загальноосвітніх шкіл. Загалом у галузі освіти за останній час зроблено чимало. Так, повністю закрито проблему підвезення дітей до навчальних закладів. Якщо за весь час правління помаранчевих Вознесенський район отримав аж два шкільні автобуси, то лише за останні два роки до Вознесенщини було розподілено шість транспортних засобів.

Відтак тепер влада ставить перед собою наступне завдання: при кожній школі має бути свій мікроавтобус – з тим, щоб діти розвивали власні здібності: їздили на олімпіади та спортивні змагання, здійснювали захоплюючі екскурсії по Україні.

З ініціативи депутатської фракції Партії регіонів у районній раді в 16-ти школах району встановлені інтерактивні дошки – це при тому, що місто Вознесенськ не має жодної. До послуг сільських школярів також – понад десятка мультимедійних комплексів.

– Які пріоритети на 2013 рік?

– Найболючіша проблема, що накопичувалася на Вознесенщині десятиліттями, – це, безперечно, недостатня кількість і якість питної води. Навіть там, де є в наявності водогони, вони через застарілість потребують негайної реконструкції. Тож вирішення цього питання є головним пріоритетом на наступний рік.

Але вже в цьому році зроблено чимало в цьому напрямку. Завдяки консолідації коштів з різних джерел прокладено нові труби в Тімірязєвці, Мартинівському, Новосілці, Дмитрівці, частково – в Олександрівці.

Безперечно, бажають кращого наші дороги. У 2012 році з державного і обласного бюджетів виділено і освоєно 1 мільйон 600 тисяч гривень. Тож набагато кращими стали дороги в селах Яструбинове, Таборівка, Бузьке. За рахунок власних коштів нами зроблено ремонт дороги на Щербані, Воронівку та Яструбинове, частково – автошляху на Новосілку.

Є всі підстави сподіватися й на успішність розв’язання «газової проблеми». Нами вже підготовлені проекти газифікації сіл Яструбинового, Дмитрівки та Білоусівки, тепер черга – за виділенням коштів з державного бюджету. Гадаю, в цьому нам сприятимуть і новообрані депутати Верховної Ради від Миколаївщини, в тому числі Юрій Гержов, кандидатуру якого на виборах-2012 серед інших підтримали мешканці Вознесенщини.

Намагаємось якнайефективніше задіяти й внутрішні резерви. Так, усі чотири кар’єри Вознесенського району уклали договори соціального партнерства з відповідними сільськими радами. Скажімо, по Бузькій сільській раді сума допомоги на 2012 рік становить 150 тисяч гривень. За рахунок цих коштів у сільському Будинку культури відкрито сучасний танцювальний зал на 100 відвідувачів.

– Наостанку, враховуючи специфіку району, не можу не спитати про стан посівів озимих культур.

– Незважаючи на вельми несприятливі підсумки цьогорічних жнив, аграрії району в повному обсязі виконали завдання по посіву озимини. При цьому клин зернових культур збільшений до 52 відсотків від загальної площі посівів. Сходи дружні, зелені, але надалі все залежить від погодних умов.

– Дякую за інтерв’ю. Удачі в роботі та здійснення намічених планів!

Сообщение:

*

НОВОСТИ