Передусім не професія, а поклик душі

Новости, Общество

  2 Ноя , 2012

Життя людини до тих пір має цінність, поки вона може допомагати іншим. Ці слова відомого українського класика Івана Франка дуже влучно характеризують тих, хто віддає себе справі служіння іншим. Є така професія – соціальний працівник. Це люди, які за професійним обов’язком, а головне – за покликом душі надають допомогу і різні соціальні послуги тим, хто їх потребує. Саме соціальному працівнику доводиться стикатися з різними сферами життя людини і суспільства: фізичним і психічним здоров’ям, особистими та груповими конфліктами, плануванням сім’ї, з проблемами працевлаштування, професійної та соціальної адаптації різних категорій населення, профілактикою асоціальної поведінки та багатьма іншими. Ми мало знаємо про будні рядових соцпрацівників, і мало кому відомо, з чого складається їхня щоденна робота. Сьогодні ми пропонуємо вам познайомитися з тими, хто кожного дня несе в світ добро і милосердя, хто завжди там, де потрібна допомога, і для кого поняття людяності стали основою життя.

Дружний і професіональний колектив – запорука успіху.
 

«Закон магнітної сили»

Вечоріє зараз рано – владарює осінь. І люди прагнуть щонайвидніше дістатися додому – в тепло, затишок, подалі від професійних турбот. Це відчуття магнетизму рідного дому притаманне всім. Але… У її житті є інший, теж доволі сильний магнетизм, який почасти утримує допізна на роботі. І спричинене це не банальним трудоголізмом чи кар’єристськими настроями. Тут спрацьовує досі невідкритий «закон магнітної сили»: постійно робити добро і вірити, що правда і справедливість таки святкують перемогу.

Вважається, що система соціального захисту тримається на ентузіастах, відданих своїй справі, куди йдуть працювати за покликанням, внутрішніми переконаннями. В іншому випадку людина там не затримується: або не витримає випробування специфікою праці, або не влаштує зарплата чи жорстокі вимоги та щільний робочий графік, інколи – від зорі до зорі.

Як би не «комп’ютеризувалася» та осучаснювалася галузь, скільки б модернових меблів не завозилося на зміну стареньких столів та стільців, суб’єкт її уваги залишається незмінним – інваліди, немічні, самотні, люди, що опинилися у важких життєвих обставинах.

Такою ентузіасткою своєї справи є заступник міського голови, начальник управління праці та соціального захисту населення Первомайської міської ради Ольга Анатоліївна КОЛЕСНІЧЕНКО, яка копіткою, натхненною працею заслужила довіру та шану первомайської громади.

Її щирість, відкритий погляд, м’яка манера вести діалог створюють образ жінки, яка навіть у наш непростий час прагне теплом душі, милосердям уберегти від байдужості та несправедливості. Аби захистити кожного, відстояти їх право на соціальне благополуччя – реальну практичну допомогу, вона до свого ніжного характеру додала риси борця за соціальну справедливість, державного службовця, активного керівника, який уміє відстояти в бюджеті кожну копійку на підтримку місцевих соціальних програм.

Вочевидь, саме ця формула поєднання жіночого характеру та ділового стилю сучасного управлінця й допомогла їй утвердитися як керівникові.

Зрозуміло, що всі ці якості формувалися поступово. Перші зерна посіяли мама і батько. Вони наділили її даром розуміти тих, кого спіткало лихо чи складні життєві обставини, дарувати тепло, вміння слухати та вислухати, бути терплячою та милосердною.
 

Ольга Колесніченко, начальник управління ПСЗН, заступник міського голови.
 

Ольга Анатоліївна – корінна первомайчанка. Тут вона закінчила ЗОШ № 1, згодом – Одеський технологічний інститут холодильної промисловості. Трудову діяльність у системі соціального захисту населення розпочала в січні 1992 року з посади спеціаліста, а з квітня 2002-го по теперішній час очолює управління праці та соціального захисту населення міської ради. Нині вона – один із знаних у Миколаївській області фахівців соціальної сфери. Серед відзначень має безліч Почесних грамот та Подяк від органів влади різного рівня та громадських організацій, а в 2009 році держава вшанувала її за сумлінну працю званням «Заслужений працівник соціальної сфери України».

Відтоді як Ольга Анатоліївна очолила управління, в місті створено дієву систему соціальних закладів, які надають адресну допомогу всім соціально вразливим категоріям громадян міста – від наймолодших до найстаріших. Ініціативна та енергійна, вона завжди застосовує прогресивні, новітні форми надання послуг та обмінюється досвідом із начальниками управлінь соціального захисту інших областей України. Так, зовсім недавно вона брала участь у засіданні секції Асоціації міст України з питань соціального захисту, яке проходило в м.?Хмельницькому.

Як справжній професіонал, зуміла за короткий час активізувати співпрацю з громадськими та благодійними організаціями. Така взаємодія дозволила запровадити низку нових соціальних послуг, які значно покращили життя одиноким непрацездатним громадянам, людям з обмеженими фізичними можливостями. В управлінні давно уже все підпорядковано згідно з побажаннями отримувачів соціальних послуг. Запис на прийом по телефону здійснюється в зручний для клієнта час, а робочий день продовжено до 18ї години. Окрім того, прийом відвідувачів проводиться без перерви на обід, а також у суботу з 9.00 до 12.00. Організовано й виїзні прийоми громадян за місцем проживання по мікрорайонах.

У місті створено територіальний центр з надання соціальних послуг (соціального обслуговування), до структурних підрозділів якого входять відділення соціальної допомоги вдома, відділення соціально-побутової адаптації, відділення організації надання адресної грошової та натуральної допомоги, стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання людей похилого віку на 30 місць, відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів. А також упроваджено систему надання всіх видів соціальної допомоги та соціальних послуг за єдиною заявою.

Розуміти поточні та майбутні потреби отримувачів соціальних послуг, виконувати їх вимоги і прагнути до перевищення їхніх очікувань – ось те гасло, яким керуються соцпрацівники Первомайського управління.

У місті вже стали традиційними щорічні змагання «Бузькі пороги» для осіб з обмеженими фізичними можливостями, які збирають спортсменів з усіх куточків України, Молдови та Російської Федерації. О. Колесніченко допомагає брати участь у різноманітних заходах, які проводяться на рівні країни, інвалідам нашого міста. До слова мовити, у вересні відбулися місцеві змагання з боччі, в яких взяли участь сім команд.
 

Загальноміське свято, праворуч – Ольга Колесніченко.
 

Окрім усього, Ольга Анатоліївна, як досвідчений керівник, зуміла згуртувати дружний колектив і заручитися підтримкою та повагою в усіх починаннях. Вимоглива до себе та підлеглих у роботі, вона залишається чуйною та відвертою в стосунках, тому і звертаються до неї по поради з різних життєвих питань. Власне, й підлеглі високої думки про свого керівника. Заступник начальника управління, начальник відділу державних соціальних гарантій та компенсацій Оксана Поноченюк зазначає: «Завжди легко працювати з професіоналом, так ось: Ольга Анатоліївна – це професіонал з великої літери. Приємно те, що вона сама завжди доходить до суті питання і своїм оптимізмом сприймання нововведень мудро та цілеспрямовано скеровує роботу колективу на співпрацю в потрібних напрямках».

Команда професіоналів здатна вирішувати найважчі завдання

З теплом та любов’ю відгукується про свій колектив і сама Ольга Анатоліївна. Каже, що без своєї команди, без їхньої допомоги їй не вдалося б досягти високих результатів.

– Поруч зі мною, – каже вона, – справжні професіонали, люди віддані і вірні своїй професії. З декотрими з них ми працюємо разом більше двох десятків літ. Це начальник відділу персоніфікованого обліку пільгової категорії громадян Вікторія Махоніна, на яку я можу покластися в будь-який момент. Іноді здається, що ми навіть однаково мислимо. А це, погодьтеся, дорогого коштує. Хочеться також відзначити, що в цьому відділі працюють грамотні та ввічливі спеціалісти: Ольга Кубоша, Марина Грушко, Тетяна Кириленко, Євгенія Манзюк, Альбіна Ладика.

Комфортно мені працюється і з начальником відділу державних соціальних гарантій та компенсацій Оксаною Поноченюк, яка далеко не новачок у соціальній сфері. Ми працюємо пліч-о-пліч уже багато років поспіль і, хочу сказати, що розуміємо один одного з півслова.

Маємо грамотного і цілеспрямованого начальника відділу праці Віктора Пугача, у підпорядкуванні якого чимало молодих та перспективних фахівців. Це Вікторія Задорожна, Ірина Запралова, Оксана Ширяєва, Юлія Жеребецька, Інна Боровик. Усі вони працюють на совість і, найголовніше, з душею. Вагомий внесок у роботу управління вносить і відділ бухгалтерського обліку та контролю за виплатою соціальних допомог під керівництвом заступника начальника управління з фінансових питань – головного бухгалтера Ольги Савченко. Тут працюють такі досвідчені спеціалісти, як Катерина Власенко, Світлана Паливода, Інна Пишногуб, Дмитро Мовчарук, Оксана Швецова, Наталія Масна. Одне слово, ми маємо сталий і злагоджений колектив, з яким не страшно вирішувати навіть найважчі завдання. А ще нам дуже пощастило з міським головою Людмилою Дромашко, – продовжує Ольга Анатоліївна. – Ми відчуваємо її підтримку і постійну турботу. Вона завжди в курсі всіх наших подій і в будь-який момент готова прийти на допомогу. Думаю, що з міським головою нам пощастило, через те і маємо гарні результати.

– Наші працівники, – зазначає очільниця управління, – це і юристи, і психологи, і педагоги, і лікарі швидкої допомоги. Вони, немов соняхи, несуть, живлять і зігрівають тих, хто на якийсь час знайшов притулок в їхніх квітках. Вони йдуть на роботу не за звичкою, а тому, що знають: є реальна людина, якій потрібна їхня допомога.

Праця соціального працівника – тривала й копітка, без феєрверків та швидких результатів, часто важка і невдячна. Тому випадкові люди тут не затримуються, а залишаються по-справжньому чуйні й безкорисливі, ті, для яких почуття милосердя та добра не просто слова, а повсякденна потреба. Тут працюють ті, хто давно для себе визначив, що життя людини до тих пір має цінність, доки вона допомагає іншим.

Наталія КЛИМЕНКО,
у співавторстві з Іриною СЕРБ, головним спеціалістом Первомайського УПСЗН

Сообщение:

*

НОВОСТИ