Юридична консультація

Новости, Право

  23 Ноя , 2012

На запитання наших читачів відповідає юрист Наталя СОКОЛОВА

Юлія Д., м. Миколаїв:
– Добрий день! У мене наступне запитання. У жовтні цього року я народила двійню. Куди звертатися для оформлення допомоги при народженні дітей і як буде нараховуватися розмір цієї допомоги у моєму випадку?

– Отримання допомоги при народженні дитини регулюється розділом 3 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».
Для отримання допомоги при народженні дитини Вам необхідно звернутися до органів соціального захисту населення, адже саме ці органи призначають і виплачують таку допомогу. Звертатися потрібно за Вашим місцем проживання. Допомога при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини. Також треба зазначити, що звернутися для отримання допомоги при народженні дитини потрібно не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини. В іншому випадку Ви втрачаєте право на таку допомогу.
Щодо розміру допомоги при народженні дитини, то вона нараховується, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, установленого на день народження дитини. Стосовно Вашого випадку допомога буде виплачуватися на першу дитину як на першу, на другу – як на другу. Отже, якщо говорити про розмір допомоги, то допомога на першу дитину надається у сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму, на другу дитину – кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму. Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом наступних 24 місяців, на другу дитину – 48 місяців. Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» встановлено, що прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років становить: з 1 січня – 893 гривні, з 1 квітня – 911 гривень, з 1 липня – 917 гривень, з 1 жовтня – 930 гривень, з 1 грудня – 961 гривню. Отже, на першу дитину Ви отримаєте допомогу у розмірі 27900 грн., на другу дитину – 55800 грн.

Андрій В., Баштанський район:
– Я являюсь відповідачем по справі. На мою адресу була доставлена судова повістка. Але я відмовився від її одержання. Невдовзі я отримав рішення суду, де було вказано, що відповідач був повідомлений належним чином про місце і час судового засідання. Чи міг суд винести рішення без моєї участі?

– Так, суд міг винести рішення без Вашої участі. Цивільний процесуальний кодекс України (далі за текстом – Кодекс) регулює порядок вручення судових повісток. У пункті 8 статті 76 Кодексу зазначено, що особа, яка відмовилася одержати судову повістку, вважається повідомленою про час і місце судового засідання належним чином. Тобто суд, отримавши судову повістку з поміткою про відмову в її одержанні, почав розглядати справу в порядку цивільного судочинства.

Шановні читачі!
Якщо у Вас є запитання до Наталі Соколової, телефонуйте за номером: (050) 700-46-82 або пишіть на електронну адресу arta2003@ukr.net.

Сообщение:

*

НОВОСТИ