Юридична консультація

Новости, Право

  8 Ноя , 2012

На запитання наших читачів відповідає юрист Наталя СОКОЛОВА.


Олексій П., м. Миколаїв:
– У 2012 році помер мій батько. Я являюсь єдиним спадкоємцем померлого. За життя батьком був узятий кредит у банку. Протягом якогось часу мій батько вносив платежі в погашення кредиту, але з 2011 року він не мав змоги в повному обсязі погашати кредит у зв’язку з тим, що постійно хворів. На даний час банк вимагає повернути кредит у повному обсязі і стверджує, що я зобов’язаний його повернути. Як мені діяти в такій ситуації?

– Статтею 1218 Цивільного кодексу України передбачено, що до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

У даній ситуації слід керуватися статтею 1282 Цивільного кодексу України, в якій зазначено: спадкоємці зобов’язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Вимоги кредитора спадкоємці зобов’язані задовольнити шляхом одноразового платежу, якщо домовленістю між спадкоємцями та кредитором інше не встановлено. Також, у разі відмови від одноразового платежу, суд за позовом кредитора накладає стягнення на майно, яке було передане спадкоємцям у натурі.

Також слід зазначити, що за відсутності чи недостатності спадкового майна кредитне зобов’язання припиняється неможливістю виконання чи недостатністю спадкового майна.

Катерина У., м. Миколаїв:
– Моя мати уклала договір довічного утримання (догляду), за яким передала у власність своєму племіннику квартиру. Племінник не виконує свої обов’язки щодо забезпечення моєї матері ліками, потрібними їй продуктами харчування, не виводить її на вулицю. Яким чином можна розірвати договір довічного утримання (догляду) та чи можна повернути квартиру?

– Договір довічного утримання (догляду) (далі – договір) регулюється Главою 57 Цивільного кодексу України. Вам потрібно ознайомитися з договором, у ньому повинно бути зазначено, які обов’язки має виконувати набувач.

Згідно зі статтею 755 Цивільного кодексу України, договір довічного утримання (догляду) може бути розірваний за рішенням суду в двох випадках: на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, або у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов’язків, незалежно від його вини або на вимогу набувача.

Стаття 756 Цивільного кодексу України передбачає, що у разі розірвання договору довічного утримання (догляду) у зв’язку з невиконанням або неналежним виконанням набувачем обов’язків за договором, відчужувач набуває право власності на майно, яке було ним передане, і має право вимагати його повернення.

Тобто Ви можете звернутись до суду із позовною заявою до племінника про розірвання договору довічного утримання.

Шановні читачі! Якщо у Вас є запитання до Наталі Соколової, телефонуйте за номером: (050) 700-46-82 або пишіть на електронну адресу arta2003@ukr.net.

Сообщение:

*

НОВОСТИ