Зіркова стежка завдовжки 85 років!

Культура, Новости

  8 Ноя , 2012

«Славетних літ зіркова стежка» – саме з вистави-бенефісу під такою назвою розпочав свій сезон Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії. Присвячений 85-річному ювілею з дня заснування театру, бенефіс зібрав 1 листопада не лише прихильників театрального мистецтва з числа пересічних городян, а й багатьох представників влади, котрі завітали до іменинників не з порожніми руками.

Дійство, яке поставив головний режисер театру, заслужений діяч мистецтв України Олег Ігнатьєв, розпочалося зі спогадів про перші та наступні зіркові віхи з біографії славетного храму Мельпомени. Саме 1 листопада далекого вже 1927 року було закладено першу цеглину у фундамент подальших успіхів миколаївського муздраму – зі створення при Миколаївській окрполітосвіті Театру юного глядача. Хрещеними батьками театру стали видатні московські актори Олександра Яблочкіна і Микола Плотников, учениця Леся Курбаса Софія Мануйлович, брати Роберт та Рафаїл Адельгейми.

І знову на сцені улюблені актори.
 

1959-й. У розпал «хрущьовської» відлиги було об’єднано колективи Миколаївського державного театру юного глядача та Миколаївського пересувного українського театру ім. Т.Г. Шевченка, й театр набув нового «імені» – Миколаївський обласний український музично-драматичний театр. 1980-го, олімпійського року відбулася ще одна зміна «декорацій», коли на афішах з’явилася назва «Миколаївський український театр драми та музичної комедії».

Зрештою, вересень 2001 року ознаменувався ще одною непересічною, вельми приємною для культармійців подією: за видатні заслуги у розвитку театрального мистецтва, запровадження високих мистецьких стандартів Миколаївський муздрам чи не першим в Україні серед периферійних (останнє слово вживається виключно у географічному сенсі. – А.Т.) театрів удостоївся високого – і відповідального! – звання академічного.

Хоча, як по мені, то по своїй суті Український театр уже давно перетворився на народний: навіть Миколаївський міський голова В. Чайка щиро зізнався зі сцени: зателефонувавши до театральної каси, почув, що квитки на ближчі тижні розкуплені.

Наталія Баштова вручає Почесну грамоту обласної ради.
 

І все ж мер, «скориставшись» своїм службовим становищем, на ювілейний вечір таки прибув. І не лише для того, щоб заспівати свої традиційні «Белые крылья», а й щоб привітати колектив театру та вручити подарунки, серед яких, ні багато ні мало, навіть ордер на квартиру для одного з акторів театру. Зі своїми презентами також звернулися до ювілярів перший заступник голови ОДА Геннадій Ніколенко (один із них – обіцянка виконати ремонт на малій сцені), перший заступник міністра культури України Юрій Богуцький, депутат обласної ради Наталія Баштова, начальник обласного управління культури Світлана Гладун, гості з Херсонщини та ін. Промовці як один зійшлися у думці: актори й інші співробітники театру на сцені виконують титанічну працю, часто нехтуючи при цьому своїм здоров’ям, в ім’я шляхетної мети: щоб ми всі бодай на дещицю стали б людянішими та добрішими. Та й, як стверджував Достоєвський, саме краса врятує світ.

Під час бенефісу на сцені промайнули герої відомих постанов Українського театру, було також чимало інших несподіванок та експромтів з боку «ведучих» свята – директора театру, народного артиста України Миколи Берсона та згаданого вище Олега Ігнатьєва.

Втім ті, хто 1 листопада не спромоглися дістати квиток, ще мають час надолужати згаяне: бенефіс театру-ювіляра триватиме протягом перших двох тижнів останнього місяця осені.

Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ