Усі люди – рівні й вільні

Новости, Общество

  13 Дек , 2012

У Первомайську відзначили Міжнародний день захисту прав людини міжвузівською науково-практичною конференцією, яка протягом двох днів проходила у стінах провідних вишів Первомайська – Політехнічного інституту Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова та ПФ КІРУЕ. Всього на конференції було представлено 26 студентських доповідей, в яких розглядалися питання порушення прав людини в Україні в цілому та в Первомайську зокрема. Опікувалася підготовкою заходу кандидат юридичних наук, доцент кафедри суспільно-гуманітарних наук ППІ Людмила Гудзь. Окрім студентів та викладачів, у роботі конференції взяли участь представники виконавчої служби Первомайська.

Другий рік поспіль Первомайськ, зокрема безпосередньо молодь, бере активну участь у відзначенні Міжнародного дня захисту прав людини. «Така активність молоді, – каже керівник наукового проекту Людмила Гудзь, – обумовлена передусім порушеннями прав людини в Україні. Йдеться про забезпечення трудових, виборчих прав, мовної ситуації в нашій державі.

У цьому році на конференцію було представлено двадцять шість доповідей, серед яких, на думку керівників проектів, найбільш вдалими та актуальними є роботи, що стосувалися забезпечення виборчих прав людини. Ряд порушень, зафіксованих на останніх виборах, зокрема у Первомайську, якраз і стали предметом для обговорення. На думку доповідачів, сьогодні необхідно змінити підхід до порядку формування комісій у такий спосіб, аби влада не мала впливу на їхню діяльність. Говорили вони і про необхідність посилення контролю з боку ЦВК за роботою дільничних комісій.

Чимало уваги на конференції було приділено питанням порушення трудових прав громадян України, проблемам захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, питанням насильства над жінками і т.д. Потрібно зазначити і те, що доповіді були підкріплені відеоматеріалами, які стали безперечними свідками низки порушень прав людини.

Учасники конференції висловили сподівання, що їхні зауваження та пропозиції будуть почутими і врахованими на верхах, бо всі люди народжуються вільними і рівними у своїх правах.

Наталія КЛИМЕНКО

Сообщение:

*

НОВОСТИ