Юридична консультація

Новости, Право

  29 Дек , 2012

На запитання наших читачів відповідає юрист Наталя СОКОЛОВА.

Марія Ф., м. Нова Одеса:

– На початку осені я придбала зимові чоботи. У листопаді, коли похолодало, я одягла їх. Наприкінці дня я виявила тріщину на підошві. Я дуже засмутилася, оскільки чоботи були не з дешевих. Чи можу я їх повернути до магазину через такий проміжок часу?

– Згідно зі статтею 1 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.91 № 1023-ІІ (далі – Закон), гарантійний строк – строк, протягом якого виробник (продавець, виконавець або будь-яка третя особа) бере на себе зобов’язання про здійснення безоплатного ремонту або заміни відповідної продукції у зв’язку з введенням її в обіг.

Виробник (виконавець) забезпечує належну роботу (застосування, використання) продукції, в тому числі комплектуючих виробів, протягом гарантійного строку, встановленого нормативно-правовими актами, нормативними документами чи договором (стаття 7 Закону). На сезонні товари (одяг, хутряні та інші товари) гарантійний строк обчислюється з початку відповідного сезону. Перелік сезонних товарів, гарантійні терміни за якими обчислюються з початку відповідного сезону, міститься в Додатку № 1 до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.03.94 № 172. Саме в переліку вказано, що на взуття зимового асортименту гарантійний термін обчислюється з 15 листопада до 15 березня.

Отже, звичайно, Ви можете звернутися з наступними вимогами до магазину щодо пропорційного зменшення ціни; безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк; відшкодування витрат на усунення недоліків товару. У разі виявлення протягом установленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідністю висновком експертизи, споживач у порядку та у строки, що встановлені законодавством, і на підставі обов’язкових для сторін правил чи договору має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника: розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми; вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний з числа наявного у продавця (виробника).

Сергій Ф., м. Первомайськ:

– Який порядок сплати податку на доходи фізичних осіб у випадку здавання нерухомості в оренду, якщо обома сторонами є фізичні особи?

– Згідно з пунктом 162.1.1. статті 162 розділу IV Податкового кодексу від 02.12.10 № 2755-VІ, платником податку є фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому Податковим кодексом (пункт 164.2.5. статті 164 Податкового кодексу).

Пункт 170.1. статті 170 Податкового кодексу визначає оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм).

З приводу Вашого питання, пункт 170.1.5. статті 170 Податкового кодексу визначає, що якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, та особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець. При цьому: а) такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податокдо бюджету в строки, встановлені Податковим кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації; б) у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір органу державної податкової служби за податковою адресою платника податку – орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України. Слід зазначити, що за порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.

Шановні читачі!
Якщо у Вас є запитання до Наталі Соколової, телефонуйте за номером: (050) 700-46-82 або пишіть на електронну адресу arta2003@ukr.net.

Сообщение:

*

НОВОСТИ