Юридична консультація

Новости, Право

  10 Янв , 2013

На запитання наших читачів відповідає юрист Наталя СОКОЛОВА.

Юлія Л., м. Миколаїв:

– Прошу Вас, напишіть, чи має мій начальник право вимагати від мене відмови від лікарняних листів по догляду за дитиною (дитині 5,5 року і я самотня мама – 44 роки, моїм батькам за 70 років)? Дитина, на жаль, часто та тривало хворіє. Мені також поставлено в докір, що це впливає на роботу відділу. Першого разу за два роки я взяла 10 днів відпустки, написавши заяву на неї, яка була підписана. Дитина захворіла на наступний день. У черговий раз почула звинувачення на свою адресу, зокрема, що я все заздалегідь спланувала. За запізнення на п’ять хвилин мені докоряють, лякають, що якщо допущу помилку в роботі, на мене напишуть доповідну. Розмовляють зі мною зарозумілим тоном. Якщо на таку поведінку можна впливати законним чином, підкажіть, як. Хочу залишитися на своєму робочому місці, тим паче, що в мене є стаж, пільги і доплата за вислугу, і поставити шефа у визначені законом рамки, адже розцінюю таку його поведінку як своєрідний шантаж.

– Відповідно до пункту 1.3 Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 року № 455 «Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян» (далі – Наказ) листок непрацездатності видається, зокрема, громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, які проживають в Україні і працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, у тому числі в іноземних дипломатичних представництвах та консульських установах.

При цьому для догляду за хворим членом сім’ї листок непрацездатності видається лікарем одному із працюючих членів сім’ї або іншій працюючій особі, що фактично здійснює догляд. У пункті 3.3 Наказу зазначається, що для догляду за хворою дитиною віком до 14 років листок непрацездатності видається на період, протягом якого дитина потребує догляду, але не більше 14 календарних днів, а для догляду за дитиною, постраждалою внаслідок аварії на ЧАЕС, на весь період її хвороби, включаючи санаторно-курортне лікування. Також пункт 3.4 Наказу визначає, що якщо дитина продовжує хворіти, то особі, яка здійснює догляд за хворою дитиною, після закінчення максимального терміну листка непрацездатності, передбаченого законодавством України, видається довідка за формою, встановленою МОЗ України (ф. N 138/0).

Відповідно до статті 4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 року № 2240-ІІ (далі – Закон) право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, мають застраховані громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України. В статті 6 Закону вказано перелік осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і до них, зокрема, відносяться і особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах.

Відповідно до статті 34 Закону одним із видів матеріального забезпечення та соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, є допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною).

Слід зазначити, що допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років не надається, якщо застрахована особа перебувала у цей час у щорічній (основній чи додатковій) відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням або творчій відпустці.

Отже, Ви маєте право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги у зв’язку із здійсненням догляду за хворою дитиною і примусити відмовитись Вас від свого права ніхто не може. Стосовно некоректної поведінки начальника по відношенню до Вас, то Ви можете звернутися із відповідною скаргою до керівництва. У разі, якщо Ви є членом профспілки, можете також звернутися для вирішення питання до органу профспілки.

Шановні читачі!
Якщо у Вас є запитання до Наталі Соколової, телефонуйте за номером: (050) 700-46-82 або пишіть на електронну адресу arta2003@ukr.net.

Комментарии:

  1. Елена,г.Николаев:

    Здравствуйте!Подскажите ,пожалуйста,мои родители обрабатывают свой земельный пай,каждый год заполняя декларацию.Предусмотрено ли это Законом или это требования местной власти?
    Спасибо

Сообщение:

*

НОВОСТИ