Охорона довкілля – одне із найнагальніших завдань людства

Новости

  21 Янв , 2013

Перед виборцями звітує депутат Миколаївської обласної ради шостого скликання Олександр Дмитрович КУЗНЄЦОВ.

Проблема забруднення навколишнього середовища притаманна багатьом країнам і на сьогоднішній день набула глобального характеру. Велику загрозу навколишньому середовищу нині несе втручання людини у природу. Це актуально і для Миколаївської області, яка має багато природних ресурсів.

У розв’язанні цих проблем беруть участь органи виконавчої влади та місцевого самоврядування. Саме цими питаннями в обласній раді займається постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів, до складу якої входить та веде активну роботу Олександр Кузнєцов.

Важливе значення для області має питання збільшення площ та захист територій природно-заповідного фонду. На Миколаївщині налічується близько 140 об’єктів природно-заповідного фонду. Відповідно до рішень обласної ради створено п’ять регіональних ландшафтних парків: «Кінбурнська коса», «Гранітно-степове Побужжя», «Тилігульський», «Приінгульський», «Висунсько-Інгулецький».

Враховуючи те, що відповідно до Указів Президента України у 2008 – 2009 роках на території області було створено національні природні парки «Білобережжя Святослава» та «Бузький Гард» на базі двох регіональних ландшафтних парків «Кінбурнська коса» та «Гранітно-степове Побужжя», члени постійної комісії багато уваги приділяють розмежуванню територій цих об’єктів природно-заповідного фонду та їх належному функціонуванню.

Ці питання вивчалися робочими групами за активною участю О.Д. Кузнєцова та за результатами вносилися конкретні пропозиції щодо їх подальшого розгляду на засіданнях постійної комісії обласної ради.

Майже для всіх заповідних територій області, наголошує О. Кузнєцов, є актуальною проблема землеустрою, тому постійною комісією приділяється значна увага встановленню меж та організації території регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» у Березанському районі. Протягом декількох років залишається невирішеним питання щодо встановлення меж та затвердження проекту організації території зазначеного парку.

Ця проблема стала предметом розгляду в 2012 році на засіданні постійної комісії, під час якого комплексно розглянуто питання щодо функціонування та здійснення природоохоронної діяльності регіонального ландшафтного парку «Тилігульський».

За результатами розгляду було виявлено ряд серйозних прорахувань у роботі дирекції парку, а саме: мали місце недоліки у використанні коштів та порушення чинного природоохоронного і трудового законодавства. З урахуванням висновків перевірки Держфінінспекції в Миколаївській області, депутатами було запропоновано терміново виправити ситуацію.

Взагалі протягом 2012 року постійною комісією вивчені, в тому числі з виїздом на місце, та розглянуті питання належного функціонування майже всіх регіональних ландшафтних парків області, за результатами чого надано конкретні конструктивні пропозиції щодо виправлення ситуації та розвитку цих об’єктів природно-заповідного фонду.

Маючи активну громадянську позицію, О.Д. Кузнєцов разом з іншими членами постійної комісії тримає на постійному контролі питання дотримання чинного законодавства під час використання родовищ корисних копалин.

Постійною комісією у межах повноважень ведеться активна робота з налагодження співпраці із селищними, сільськими радами у напрямі принципового підходу під час укладання відповідних угод із добувними підприємствами щодо залучення додаткових позабюджетних коштів на розвиток територій. Фінансова допомога від укладених угод надходить на спеціальні фонди сільських, селищних рад та використовується на вирішення соціально-побутових проблем територіальних громад. За останні роки таких коштів по області надійшло близько 6,5 мільйона гривень.

Наразі стоїть питання стосовно проведення роботи по залученню інвесторів до розробки надр на території області, для чого робочою групою за активною участю О.Д. Кузнєцова складено перелік родовищ корисних копалин Миколаївської області, який опубліковано для огляду та вивчення громадськістю на офіційному веб-сайті обласної ради.

Протягом шостого скликання відбулося 24 засідання постійної комісії, на яких розглянуто 396 питань, у тому числі 292 – з порядку денного сесії, інші 104 – планові та профільні.

Крім тих питань, які розглядалися в комісії та на сесіях, О.Д. Кузнєцовим вирішувалися питання по зверненням населення до нього як до депутата, в більшості позитивно. Прийоми проводилися у міру потреби, але не рідше одного разу на місяць. Кількість проведених прийомів громадян у 2012 році становила 16.

Серед питань, які вирішував депутат обласної ради, були: надання матеріально-технічної допомоги дитячим установам області, захист інтересів та прав виборців, відновлення електро- та газопостачання, отримання матеріальної допомоги, неякісне надання послуг житлово-комунальними установами, перерахунок державних нарахувань (пенсій тощо), консультації по законодавству тощо. З метою вирішення проблемних питань громадян неодноразово звертався до відповідних установ із депутатськими зверненнями і листами.

За особисті кошти (5000 гривень) придбано коврове покриття для дитячого навчального закладу Ковалівської сільської ради та холодильник (вартістю 8000 гривень) для дитячого навчального закладу Улянівської сільської ради Миколаївського району.

На частину депутатських коштів придбано сучасне обладнання для обласного тубдиспансеру, інші використані для реалізації пріоритетних проектів від імені фракції Партії регіонів у Миколаївській обласній раді.

О.Д. Кузнєцов наголошує, що й надалі триматиме на постійному контролі питання дотримання природоохоронного законодавства, збереження природних скарбів області та захист інтересів виборців.

Комментарии:

  1. читатель:

    если кто-то думает, что именно Кузнецов занимается многими природоохранными вопросами, то глубоко ошибается. Особенно по будущей разработке недр)))) Как ему скажут сочлены фракции, председатель и зам. профильной депутатской комиссии, так он и подготовит проекты будущих решений сессий. С охотугодиями порешали, теперь очередь дошла до недр – в комиссии есть “мастера” передачи земельных участков частным структурам на правах долгосрочной аренды, где-то на 49 лет. Время приличное – хватит нажиться самим, детям и внукам.

Сообщение:

*

НОВОСТИ