Юридична консультація

Новости, Право

  24 Янв , 2013

На запитання наших читачів відповідає юрист Наталя СОКОЛОВА.

Євгеній П., Баштанський район:

– Чи може бути надана додаткова відпустка у зв’язку з одруженням, і чи оплачується така відпустка?

– Статтею 4 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96 – ВР такий вид відпустки як додаткова відпустка у зв’язку з одруженням не передбачено, але абзацом 2 цієї статті встановлено, що законодавством, колективним договором, угодою та трудовим договором можуть установлюватися інші види відпусток.

Відповідно до пункту 8 статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96 – ВР відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов'язковому порядку особам, які одружуються, – тривалістю до 10 календарних днів.

Отже, Ви можете написати заяву про надання відпустки у зв’язку з одруженням без збереження заробітної плати, і зверніть увагу на те, що така відпустка надається в обов’язковому порядку. Також, можливо, така відпустка передбачена законодавством, колективним договором, угодою та трудовим договором.

Олександр В., м. Миколаїв:

– Чи правомірно директор підприємства, на якому я працюю, вимагає написання заяви про поділ щорічної відпустки на частини? Я заперечую проти написання такої заяви, оскільки мені потрібна повна щорічна відпустка.

– Відповідно до статті 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96 – ВР щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

Отже, директор підприємства, на якому Ви працюєте, не може вимагати написання заяви про поділ щорічної відпустки на частини, оскільки щорічну відпустку може бути поділено тільки на прохання працівника. Тобто дії директора підприємства є неправомірними, і Ви можете не писати такої заяви.

Шановні читачі!
Якщо у Вас є запитання до Наталі Соколової, телефонуйте за номером: (050) 700-46-82 або пишіть на електронну адресу arta2003@ukr.net.

Комментарии:

  1. Наталья:

    Відпустка у зв’язку з одруженням надається з дня реєстрації шлюбу? чи може надаватися у будь який час, незалежно від дати реєстрації шлюбу?

  2. Ірина:

    Скажіть будь ласка, чи є ще якісь види договорів чи інші види документів, крім шлюбного договору, які забезпечують цілісність майна після розлучення.

Сообщение:

*

НОВОСТИ