Юридична консультація

Новости, Право

  7 Фев , 2013

На запитання наших читачів відповідає юрист Наталя СОКОЛОВА.

Сергій П., м. Вознесенськ:

– Чи має право дитина, яка навчається, на пенсійні виплати у зв’язку із втратою годувальника, і в якому розмірі?

– Відповідно до статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03 № 1058-ІV (далі – Закон), пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності, а в разі смерті пенсіонера або осіб, які померли (загинули) в період проходження строкової військової служби, – незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Непрацездатними членами сім’ї також вважаються, зокрема, діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років. Діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Згідно зі статтею 37 Закону, пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається в розмірі: на одного непрацездатного члена сім’ї – 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім’ї – 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками. Дітям-сиротам пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається у вищезазначених розмірах, виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків.

Отже, діти які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, мають право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника до закінчення навчального закладу, але не довше ніж до досягнення ними 23 років. Якщо Вас цікавить, які документи потрібно подавати для оформлення пенсії у зв’язку із втратою годувальника, Вам допоможе Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.05 № 22-1.

Сергій П., м. Вознесенськ:

– Чи має право дитина, яка навчається, на пенсійні виплати у зв’язку із втратою годувальника, і в якому розмірі?

– Відповідно до статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03 № 1058-ІV (далі – Закон), пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності, а в разі смерті пенсіонера або осіб, які померли (загинули) в період проходження строкової військової служби, – незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Непрацездатними членами сім’ї також вважаються, зокрема, діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років. Діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Згідно зі статтею 37 Закону, пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається в розмірі: на одного непрацездатного члена сім’ї – 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім’ї – 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками. Дітям-сиротам пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається у вищезазначених розмірах, виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків.

Отже, діти які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, мають право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника до закінчення навчального закладу, але не довше ніж до досягнення ними 23 років. Якщо Вас цікавить, які документи потрібно подавати для оформлення пенсії у зв’язку із втратою годувальника, Вам допоможе Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.05 № 22-1.

Шановні читачі!
Якщо у Вас є запитання до Наталі Соколової, телефонуйте за номером: (050) 700-46-82 або пишіть на електронну адресу arta2003@ukr.net.

Комментарии:

  1. АННА:

    З 2000РОКУ ПЕРЕБУВАЮ НА ПЕНСІЇ ПО ІНВАЛІДНОСТІ ВІД ПРОФ.ЗАХВОРЮВАННЯ.З 2010 РОКУ ОТРИМУЮ ПЕНСІЮ ПО ВТРАТІ ГОДУВАЛЬНИКА.В 2013 РОЦІ ПРИЗНАЧЕНА ПЕНСІЯ ЗА ВІКОМ ПО СПИСКУ №1, В СУМІ 1018.65ГРН. В ПФ ВРАХУВАЛИ СЕРЕДНЮ ЗАРПЛАТУ ПО УКРАЇНІ ЗА 2007РІК (1197.91ГРН)
    ЧОМУ ПРИ НАРАХУВАННІ ВЗЯТА СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА ПО УКРАЇНІ ЗА 2007РІК? А НЕ ЗА 2012.ЧОМУ ТАКА МІЗЕРНА ПЕНСІЯ ПРИ СТАЖІ 29РОКІВ ІЗ НИХ 13РОКІВ ЗА СПИСКОМ №1?

Сообщение:

*

НОВОСТИ