Юридична консультація

Новости, Право

  14 Фев , 2013

На запитання наших читачів відповідає юрист Наталя СОКОЛОВА.

Олег Л., м. Миколаїв:
– Питання в наступному. Я маю на праві власності земельну ділянку, що підтверджується державним актом. У зв’язку із пожежею державний акт було зіпсовано. Чи передбачена чинним законодавством видача іншого державного акта?

– Законодавче регулювання складання, видачі, реєстрації та зберігання державних актів міститься в Наказі Державного комітету України по земельних ресурсах № 43 від 04.05.99 «Про затвердження Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації та зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі» (далі – Інструкція). Так, пунктом 5.1 Інструкції передбачено, що при втраті (псуванні) державного акта на землю власнику або землекористувачу видається відповідний дублікат.

Для отримання дубліката власник утраченого або зіпсованого державного акта на право власності на земельну ділянку письмово звертається до органу, яким було видано зазначений державний акт. У заяві вказується: де, коли і за яких обставин утрачено (зіпсовано) державний акт. Власник також дає повідомлення про втрату зазначеного державного акта в місцевих засобах масової інформації. При цьому на титульній сторінці дубліката робиться запис або ставиться штамп «Дублікат. Видано замість №___ серія __», вказується дата видачі дубліката.

Отже, чинним законодавством передбачено, що при втраті (псуванні) державного акта на землю власнику або землекористувачу видається відповідний дублікат, а не новий державний акт. Тобто Вам потрібно звернутися із заявою до органу, яким було видано державний акт, і повідомити, що Ваш державний акт на земельну ділянку було зіпсовано.

Валентина К., м. Миколаїв:
– Хочу отримати державний акт на земельну ділянку. Чи потрібна згода сусідів на те, щоб я отримала державний акт, і яким документом це передбачено?

– Необхідність погодження меж земельної ділянки із суміжними власниками та землекористувачами передбачено пунктом 2 статті 198 Земельного кодексу України при здійсненні кадастрової зйомки.

Також щодо оформлення державного акта на земельну ділянку буде корисним для ознайомлення Наказ Державного комітету України по земельних ресурсах № 43 від 04.05.99 «Про затвердження Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації та зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі».

Шановні читачі!
Якщо у Вас є запитання до Наталі Соколової, телефонуйте за номером: (050) 700-46-82 або пишіть на електронну адресу arta2003@ukr.net.

Сообщение:

*

НОВОСТИ