Медична реформа на Миколаївщині триває

Новости, Общество

  7 Фев , 2013

Минулий рік став роком визначення основних напрямків реформування галузі охорони здоров’я Миколаївської області. У вівторок, 5 лютого, відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації, під час якого було підбито підсумки роботи та окреслено шляхи подальшої співпраці між медичними працівниками та владою. У ньому, окрім медичних працівників, взяли участь голова облдержадміністрації Микола Круглов, його заступник з гуманітарних питань Наталя Іванцова, перший заступник голови обласної ради Володимир Пащенко, керівники структурних підрозділів ОДА, міст та районів, керівники медичних закладів області.

Комплексним показником, що характеризує медичну галузь, є демографічна ситуація. За підсумками 2012 року народжуваність на Миколаївщини становила 11,5 на 1000 населення, а загальна смертність – 14,1 на 1000 населення. Минулого року в області народилося 13515 малюків. Рівень малюкової смертності є нижчим, ніж у цілому по Україні. При цьому найменші показники було зафіксовано в Братському, Жовтневому, Березанському, Снігурівському районах, місті Первомайську. Захворюваність працездатного населення за 2012 рік зменшилась порівняно з 2011-м з 490,5 до 483,1 на тисячу чоловік, повідомила під час засідання начальник управління охорони здоров’я ОДА Світлана Хотіна.

Напруженою у Миколаївській області залишається епідемічна ситуація із туберкульозом. У минулому році показник захворюваності становив 87,3 на 100 тис. населення. Світлана Григорівна повідомила, що найближчим часом в обласному протитуберкульозному диспансері заплановано відкриття відділення на 60 ліжок. Загальна вартість даного проекту – майже 5 млн. грн. У рамках заходів першої черги вже виділено та освоєно 290 тис. грн. Відповідно до Кіотського протоколу наразі здійснюється утеплення лікувального закладу.

Важливе значення для розвитку галузі медицини має кадрове забезпечення. Сьогодні укомплектованість медичних закладів області лікарями становить 72%, середніми медпрацівниками – 86%. У минулому році 27 із них отримали власне житло, також упродовж 2011 – 2012 рр. було придбано дві службові квартири для працівників тубдиспансеру. Щороку 50 кращих представників галузі охорони здоров’я отримують премії, які виділяються із обласного бюджету.

У рамках реформування медичної галузі особлива увага приділялася розвитку системи первинної медико-санітарної допомоги. Упродовж 2012 року в амбулаторії загальної практики-сімейної медицини були реорганізовані 12 дільничних та міських лікарень, а також 25 ФАПів, що обслуговували понад 1000 осіб. Окрім того, як юридичні особи засновано 21 центр первинної медико-санітарної допомоги, у 2013 році у Миколаєві мають з’явитися ще сім таких центрів. Наприкінці минулого року було створено обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, до складу якого в подальшому ввійдуть чотири станції ШМД: міст Миколаєва, Первомайська, Вознесенська та Нового Бугу.

Під час засідання голова облдержадміністрації Микола Круглов порушив ряд важливих питань, надав відповідні доручення керівникам структурних підрозділів та головам райдержадміністрацій. «Проводячи оцінку стану охорони здоров’я населення області, необхідно розуміти, що вона визначається не лише кількістю зроблених щеплень, тривалістю перебування у стаціонарі. Перш за все, наш основний показник – це наші люди, це те, як ми їх лікуємо, їхнє самопочуття. Тому кожен головний лікар повинен оперувати не тільки статистичними даними, а й знати реальний стан справ на ввіреній йому території», – зазначив Микола Петрович.

Анна НІКУЛІНА

Комментарии:

  1. Віктор:

    А не бажає влада,вивчити громадську думку з цього приводу?Поїхати в село;наприклад?

Сообщение:

*

НОВОСТИ