Родинне свято єланецької громади

Єланецький район за чисельністю населення – найменший в області. Проте і в економічному, і соціокультурному розрізі Єланеччина аж ніяк не пасе задніх. Насамперед степовий край славиться вагомими звершеннями на хліборобській ниві, роблячи значний внесок у забезпечення продовольчої безпеки населення та наповнення бюджетів різних рівнів. Також відомі на Миколаївщині та за її межами досягнення єланчан у культурі, спорті, народних мистецтвах, благодійності та меценатстві. Тож коли трохи більше року тому голова Єланецької райдержадміністрації Андрій Добровольський запропонував віншувати щороку кращих земляків з присвоєнням звання «Людина року Єланеччини», ця ініціатива була схвально сприйнята місцевою громадою. Перший млинець аж ніяк не був глевким, і торік одинадцять звитяжців сповна скупалися в променях людської слави та визнання. А минулої п’ятниці відбувся фінал уже другого аналогічного конкурсу.

Церемонії відзначення кращих єланчан передувала копітка робота щодо окреслення кола кандидатів. До конкурсного комітету ввійшли голова районної державної адміністрації Андрій Добровольський та голова районної ради Олег Москаленко (співголови), їхні заступники, керівники підприємств та організацій, Єланецький селищний голова Любов Баденко, редактор райгазети «Єланецький вісник» Юрій Латій. З 59-ти фіналістів шановним експертам належало визначити найдостойніших – тих, хто домігся вагомих особистих звершень у різних сферах соціально-економічного та культурно-спортивного життя району, гідно представляв Єланеччину на обласному та всеукраїнському рівнях.

Звичайно, на теренах степової оази проживає і творить чимало яскравих особистостей, тож членам журі довелося неабияк помізкувати, аби, що називається, влучити у самісіньке «яблучко». Навіть довелося вносити зміни до Положення про відзначення кращих представників району, а саме: розширити кількість номінацій до чотирнадцяти. Все це робилося з тим, щоб без людського визнання не залишилися достойні сини та доньки Єланеччини. І в результаті тривалих у часі дискусій, а також голосувань, конкурсний комітет затвердив перелік переможців, після чого побачило світ відповідне розпорядження за підписами голів райдержадміністрації та районної ради.

…І ось він, фінальний акорд. У переповненій ущерть залі Центру культури і дозвілля «Зоря» місця зайняли представники всіх сільських рад та селища Єланець, аби стати свідками напрочуд хвилюючої та пам’ятної церемонії нагородження званням «Людина року Єланеччини 2012 року». Присутні зібралися, щоб з душевним пієтетом та щирою гордістю привітати кращих своїх земляків – тих, з кого варто брати приклад, гідний наслідування. Як завше, святковий захід розпочався з пісні про Єланець. Після чого на сцену було запрошено «хрещеного батька» конкурсу «Людина року Єланеччини» – голову райдержадміністрації Андрія Васильовича Добровольського.

Голова РДА А. Добровольский (у центрі) та голова райради О. Москаленко (третій зліва) з лауреатами 2012 року.
 

Очільник району висловив слова вдячності тим землякам, хто своєю самовідданою та завзятою працею привносить до пантеону слави Єланеччини нові цеглинки звершень, доброти і духовності. Саме Андрієві Васильовичу належало виконати першу приємну місію – нагородити лауреата в номінації «Гордість Єланеччини». Як на мене, це цілком символічний пункт сценарію, бо найдостойнішу молоду людину вітав та нагороджував саме Андрій Добровольський – людина, яка робить чимало для підтримки та сприяння молоді, майбуття Єланеччини.

Отже, із рук керівника району почесний диплом лауреата та статуетку «Ніка» отримала Анастасія Веретенник. Дівчинка з віддаленого маленького села – Малоукраїнки, що виховується лише одним батьком, попри життєві та матеріальні труднощі, домоглася значних успіхів. Настя, окрім чудових знань у школі та перемог в обласних і всеукраїнських олімпіадах, є також президентом учнівського самоврядування Єланецької гімназії. Перед здібною школяркою відкриваються чудові обрії, й, гадаю, нинішнє визнання – лише одна з перших сходинок на багатому і насиченому на приємні події житті Насті Веретенник.

Напевно, невипадково другим на сцену запросили протоієрея Миколу Фатича – настоятеля Церкви Пресвятої Богородиці Української православної церкви. Адже єланчани домагаються значних здобутків не лише завдяки самовідданій праці, а й дякуючи вірі в Бога, дотриманню християнських традицій та моралі. От і нещодавно, наприкінці минулого року стараннями православного священика при Єланецькому храмі відкрито перший в області різдвяний вертеп. Ця звитяга не минула непоміченою з боку громади, про що свідчить звання лауреата у номінації «Благоустрій».

Вдячно отримуючи високі звання та регалії – дипломи і статуетки з рук відомих осіб району, лауреати гречно дякували за надану довіру й присягались і надалі примножувати славу рідного краю. А подеколи обличчя переможців окропляли невимушені сльози радості.

Музичні ж вітання зі сцени щедро дарували кращі представники художньої самодіяльності культурної галузі Єланеччини. Вельми приємним сюрпризом для глядачів став іскрометний виступ колективу з сусідньої Братщини, а саме – гурту «Григорівська слобода». І попри те, що урочистості тривали понад чотири години (!), ніхто із глядачів достроково не залишив свої місця. Справді, це було тепле родинне свято єланецької громади.

Що ж до інших переможців, то ними стали у номінаціях: «Сільське господарство» – Григорій Демченко, «Освіта» – Любов Кондратенко, «Дошкільна освіта» – Тетяна Гобер, «Охорона здоров’я» – Валентина Мачушенко, «Культура, мистецтво, журналістика» – Олександр Слободніченко, «Фізична культура і спорт» – Микола Істраті, «Місцеве самоврядування та державне управління» – Любов Баденко, «Правоохоронні органи» – Ольга Більчук, «Благодійність» – Ростислав Данильченко, «Бізнес» – Євген Жовтонога, «Промисловість та будівництво» – Надія Чернетченко, «Соціальний захист» – Неля Нечпай.

П’ять достойників Єланеччина делегувала на конкурс «Людина року Миколаївщини». Ось хто презентуватиме район на обласному рівні.

28-річний Ростислав Володимирович Данильченко хоч і народився на Рівненщині, вся його трудова біографія пов’язана з Миколаївським краєм. ПП «Ространсагро» домоглося значних успіхів у сільському господарстві, але не менше уваги керівник господарства приділяє підтримці соціальної сфери та нужденних громадян. Протягом останніх років депутат обласної ради Р.В. Данильченко допомагає закладам соціальної сфери Єланецького району в організації харчування, зокрема забезпечує школи і дитсадки овочами, м’ясом, молочною продукцією. За сприянням Ростислава Данильченка на всі свята діти отримують подарунки, їздять у цікаві подорожі, оздоровлюються.

2012 року за допомогою депутата вирішено питання водозабезпечення та зроблено ремонт підлоги у Новоолександрівській ЗОШ. У Калинівській школі встановлено вхідні двері, придбано електроплити для їдальні, відремонтована спортивна зала.

Крім того, суттєву поміч від благодійника отримали Центральна районна лікарня, Церква Різдва Пресвятої Богородиці, ремонтувалисядороги та газифікувалися оселі мешканців району. Ростислав Данильченко також підтримує громади Снігурівського та Очаківського районів, м. Миколаєва.

Непростою була боротьба у номінації «Сільське господарство», адже у Григорія Петровича Демченка налічувалося декілька потужних «конкурентів». Та журі взяло до уваги те, що керівник ПСП «Агрофірма «Авангард» – творча, ініціативна, новаторська особистість, мудрий наставник та просто порядна людина, що користується повагою земляків. Ось уже чотири десятиліття Григорій Петрович сумлінно та відповідально трудиться на землі. ПСП «Агрофірма «Авангард» займається не лише вирощуванням зернових та технічних культур, а й утримує стадо корів чисельністю до 280 голів. Валовий річний надій молока перевищує 800 тонн, порівняно з попереднім роком збільшено виробництво м’яса на 21 тонну.

Серед інших пріоритетів Г.П. Демченка – покращення матеріально-технічної бази закладів освіти. Школи, дитсадки, заклади охорони здоров’я отримують якісні і недорогі хліб, крупи, м'ясо, овочі та фрукти.

Професійність, відповідальність, уміння працювати з людьми забезпечили Григорію Петровичу авторитет не тільки у Возсіятському, а й на теренах усього району.

Що ж, заслужена нагорода знайшла свого героя. Це повною мірою стосується і Надії Володимирівни Чернетченко, начальника Єланецького району газопостачання Новоодеського УЕГГ. Трудове життя Надія Володимирівна розпочала 1980 року з вчителювання у Нововасилівській школі. Згодом була комсомольська та партійна робота. А з 1997 року і дотепер Н.В. Чернетченко сумлінно трудиться на своїй нинішній посаді. За її активноюучастю довгоочікуване тепло і затишок надходять до осель багатьох мешканців Єланеччини.

Надія Володимирівна – депутат районної ради п’ятого і шостого скликань, неодноразово нагороджувалася грамотами районної ради та райдержадміністрації, Почесними грамотами обласної ради. Принципова, старанна та наполеглива у роботі, вміє організувати громаду на вирішення питань соціально-економічного розвитку. Вимоглива до себе і підлеглих, водночас у спілкуванні Надія Володимирівна – тактовна та доброзичлива людина, користується заслуженою повагою і авторитетом.

Микола Іванович Істраті теж має добре реноме у рідній Братолюбівці та на Єланеччині загалом. Ще б пак: фермерське господарство «Вікторія-2007», де керівником якраз є М.І. Істраті, славиться гарними ужинками та запровадженням сучасних агротехнологій. Грамотний фахівець, ініціативний та принциповий керівник захищає інтереси земляків і на рівні Єланецької селищної ради.

Микола Іванович бере активну участь у житті села Братолюбівка. Він завжди бажаний гість у місцевій школі та дитячому садочку, куди завжди приходить не з порожніми руками. А справжнє хобі М.І. Істраті – це гра зі шкіряним м’ячем. Тож фермерське господарство є надійним спонсором футбольних команд села Братолюбівка та смт Єланець. Не залишається Микола Іванович і осторонь проблем громади районного центру.

Добре знають на Єланеччині і приватного підприємця Євгенія Володимировича Жовтоногу. Поринувши у вир бізнесу понад десятьроків тому, Є.В. Жовтонога завдяки енергійності, наполегливості та комунікабельності домігся значних успіхів. Ним створено мережу магазинів сучасного типу з широким асортиментом промислових товарів, побутової техніки, телерадіоапаратури, одягу та взуття, які користуються попитом серед жителів райцентру та населених пунктів району.

Євген Володимирович вирізняється працелюбством, ввічливий, уважний по відношенню до покупця. Займає активну громадську позицію, користується заслуженим авторитетом серед підприємців, повагою серед односельчан, керівництва району. Постійно надає благодійну допомогу малозабезпеченій категорії населення, допомагає утримувати об’єкти соціальної сфери, бере активну участь у проведенні соціальних та розважальних заходів у селищі Єланець.

Підприємцем створено шість робочих місць, забезпечується своєчасна виплата заробітної плати найманим працівникам та сплата податків і зборів до місцевого бюджету. Архітектурний стиль створених магазинів суттєво впливає на благоустрій селища.

За сумлінну працю та вагомий внесок у соціально-економічний розвиток району Є.В. Жовтонога неодноразово був відзначений грамотами та подяками Єланецької райдержадміністрації та районної ради, Єланецької селищної ради.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ