У центрі уваги – місцеві дороги

Конфликт, Новости

  21 Фев , 2013

16 лютого, на виконання доручення голови облдержадміністрації, під головуванням першого віце-губернатора Геннадія Ніколенка та за участю керівників відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації розпочато цикл співбесід з головами районів по ремонту доріг місцевого значення.

Того дня співбесіду пройшло керівництво 4-х районів: Миколаївського, Жовтневого, Новоодеського та Очаківського.

На порядку денному розглядалося два питання:

– виконання розпорядження голови облдержадміністрації по ремонту доріг місцевого значення за рахунок власних ресурсів районів;

– порядок освоєння коштів, що виділяються на ремонт комунальних та місцевих доріг за рахунок державної та обласної субвенцій.

Як зазначив Геннадій Ніколенко, днями прийнято розпорядження голови облдержадміністрації щодо ремонту доріг місцевого значення за рахунок власних ресурсів районів. Головне завдання, яке стоїть перед органами місцевої влади, – це забезпечити можливість приїзду «швидкої допомоги» до усіх населених пунктів області.

«Ми розуміємо, що такий ремонт не забезпечить високої якості доріг, але він дасть нам можливість уже сьогодні забезпечити проїзд як транспорту, так і «швидкої допомоги» до усіх населених пунктів. Наша область потребує майже 2 млрд. грн. для ремонту доріг державного та обласного значення, які ми можемо просто сидіти та чекати, або робити усе можливе для того, щоб до наших сіл та райцентрів можна було нормально доїхати вже сьогодні», – висловив позицію обласної влади Геннадій Борисович.

Він також зазначив, що завдяки неодноразовим зверненням Миколаївської облдержадміністрації до вищих органів влади, цього року внесено деякі зміни до порядку освоєння коштів державної та обласної субвенцій на ремонт доріг місцевого значення.

За його словами, якщо раніше кошти субвенцій ділилися до кожного населеного пункту і в нас були такі села, що отримували всього по 2-3 тис. грн. на капітальний та поточний ремонти, за які можна лише залатати декілька ям на дорозі, то зараз районне керівництво має більші повноваження та може акумулювати кошти на рівні району і здійснювати ремонт тих доріг, що цього найбільше потребують. Головне – це зберегти пропорції по капітальному та поточному ремонтах, що будуть визначені відповідною постановою КМУ.

Голови райдержадміністрацій по черзі звітували першому заступнику голови облдержадміністрації щодо тих заходів, які ними розробляються по ремонту місцевих доріг, та про наявність проектно-кошторисної документації на ремонт доріг за рахунок субвенцій.

Після завершення співбесід Геннадій Ніколенко надав ряд протокольних доручень, зокрема до 22 лютого надати повний перелік об’єктів по капітальному та поточному ремонту доріг місцевого значення управлінню промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації для включення їх до цьогорічної постанови КМУ про порядок освоєння коштів.

Анна ЛЕОНТЬЄВА

Сообщение:

*

НОВОСТИ