Юридична консультація

Новости, Право

  21 Фев , 2013

На запитання наших читачів відповідає юрист Наталя СОКОЛОВА.

Василь Ч., м. Первомайськ:

– У зв’язку із народженням дитини виникло питання реєстрації місця проживання дитини. Я із дружиною проживаю у своєї тітки, але зареєстровані ми за різними адресами. Де в такому випадку буде зареєстроване місце проживання дитини?

– Відповідно до пункту 4 статті 29 Цивільного кодексу України місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.

Відповідно до пункту 2.3. «Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів» (далі – Порядок), затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22.11.12 № 1077, відомості про дітей віком до 14 років, місце проживання яких реєструється з батьками, вносяться до заяви одного з них. Особа, яка досягла 14-річного віку, подає заяву про реєстрацію місця проживання особисто.

При проживанні батьків за різними адресами для реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, разом з одним з батьків надається письмова згода другого з батьків та довідка адресно-довідкового підрозділу територіального органу ДМС України за місцем його проживання про те, що дитина не зареєстрована разом з ним.

Відомості про реєстрацію дитини, яка не досягла 14 років, вносяться до картки реєстрації того з батьків, з ким реєструється місце проживання дитини, та до адресної картки.

До адресно-довідкового підрозділу територіального органу ДМС України надсилаються відомості про реєстрацію місця проживання того з батьків, з ким реєструється місце проживання дитини, у графу 14 цих відомостей вноситься інформація про дитину (прізвище, ім’я, по батькові, стать, дата і місце народження).

Отже, законодавством визначено, що місцем проживання дитини, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає. Для реєстрації місця проживання необхідно звернутися до територіального підрозділу Державної міграційної служби України із заявою та переліком документів, який вказаний у Порядку.

Шановні читачі!
Якщо у Вас є запитання до Наталі Соколової, телефонуйте за номером: (050) 700-46-82 або пишіть на електронну адресу arta2003@ukr.net.

Сообщение:

*

НОВОСТИ