Юридична консультація

Новости, Право

  1 Фев , 2013

На запитання наших читачів відповідає юрист Наталя СОКОЛОВА.

Сергій В., м. Миколаїв:

– Колишня дружина має намір подати позов до суду щодо моєї участі у додаткових витратах на дитину у зв’язку з тим, що у дитини є здібності до занять на скрипці. Я щомісяця сплачую аліменти, також колишня дружина проживає разом зі своїми батьками, які мають непоганий заробіток. Яким чином визначаються додаткові витрати на дитину?

– Стаття 185 Сімейного кодексу України визначає, що той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо); розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду з урахуванням обставин, що мають істотне значення; додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.

Стосовно участі у додаткових витратах на утримання дитини, то в судовому порядку можна притягати лише батьків цієї дитини, а батьки колишньої дружини ніякого відношення до даного позову не мають.

Колишня дружина має довести необхідність у додаткових витратах. Також у вищенаведеній статті йдеться про фактично зазначені або передбачувані витрати, тому вони повинні визначатися у твердій грошовій сумі.

Надія К., м. Очаків:

– Я працюю на підприємстві 5 місяців і 15 днів. Дуже потрібна щорічна оплачувана відпустка. Чи можливо піти у такому випадку у відпустку?

– Відповідно до статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96 – ВР право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві. У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу, за винятком випадків, коли щорічні відпустки повної тривалості надаються до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника. Такі випадки передбачені частиною 7 цієї статті: жінкам – перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда; інвалідам; особам віком до вісімнадцяти років; чоловікам, дружини яких перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами; особам, звільненим після проходження строкової військової або альтернативної (невійськової) служби, якщо після звільнення зі служби вони були прийняті на роботу протягом трьох місяців, не враховуючи часу переїзду до місця проживання; сумісникам – одночасно з відпусткою за основним місцем роботи; працівникам, які успішно навчаються в навчальних закладах та бажають приєднати відпустку до часу складання іспитів, заліків, написання дипломних, курсових, лабораторних та інших робіт, передбачених навчальною програмою; працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошової компенсації; працівникам, які мають путівку (курсівку) для санаторно-курортного (амбулаторно-курортного) лікування; батькам – вихователям дитячих будинків сімейного типу; в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором.

Отже, Ви маєте право на щорічну відпустку, але її тривалість буде визначатися пропорційно до відпрацьованого часу. Також, як зазначено у вищенаведеній статті, є винятки, коли щорічні відпустки повної тривалості надаються до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника.

Шановні читачі!
Якщо у Вас є запитання до Наталі Соколової, телефонуйте за номером: (050) 700-46-82 або пишіть на електронну адресу arta2003@ukr.net.

Комментарии:

  1. Сергій:

    За рішенням суду я сплачував 1/6 частину заробітку як участь у додаткових витратах на дитину присуджених судом наперед на підставі наданих висновків, довідок та позання свідків, в звязку з необхідністю проведення операції сину. 5 років бувша дружина водила мене за ніс все тягнула і тягнула вище зазначену операцію, а потім виявилося як вона сказала це була медична помилка і ніякої операції виконувати не потрібно, а гроші сплачені хороші. Питання якщо син піде в подальшому навчатись сума сплачених наперед грошей може повпливати на розмір аліментів на повлолітнього сина в період навчання.

  2. Инна:

    Мой муж уступил право собственности на жилье взамен на отказ бывшей жены от алиментов. Сейчас она подала иск на возмещение дополнительных расходов, связанных с развитием способностей ребенка. Дочь учится на бюджете и получает стипендию. Документов, подтверждающих суммы дополнительных расходов нет. Каковы наши шансы выиграть дело в суде и что для этого нужно?

Сообщение:

*

НОВОСТИ