Червоний Хрест каже «Ні!» торгівлі людьми

Конфликт, Новости

  14 Мар , 2013

Здається, у лексиконі сучасного українського суспільства усе частіше вживається термін «трафікінг», або ж «торгівля людьми». Здавалося б, людство давно забуло про явище работоргівлі, яке більшість з нас асоціюють з давньою та середньовічною історією. Проте, як свідчать факти, работоргівля є цілком сучасною реалією, чиє існування має потужне економічне підґрунтя. Ця проблема має глобальний характер, адже постраждати від торгівлі людьми може людина будь-якого віку, статі, походження, з будь-якою освітою і рівнем достатку. Тож Червоний Хрест України проводить активну роботу  щодо протидії торгівлі людьми.

Міжнародна організація з міграції (МОМ) надає допомогу постраждалим від торгівлі людьми, починаючи з 2000 року. За цей час багато потерпілих отримали допомогу в рамках реінтеграційної програми МОМ. Допомога  постраждалим включає медичну, психологічну та юридичну допомогу, придбання проїзних документів, надання тимчасового житла, реінтеграційних грантів, поновлення документів, професійну підготовку або перепідготовку та інше.

Термін «торгівля людьми» означає здійснювані з метою експлуатації вербування, перевезення, передачу, приховування або утримання шляхом погрози насильством або його застосування, або інших форм примусу, викрадання, шахрайства, обману, зловживання владою або уразливістю положення, або шляхом підкупу, у виді платежів або вигод. Експлуатація включає, як мінімум, експлуатацію проституції інших осіб або інші форми сексуальної експлуатації, примусову працю або послуги, рабство або звичаї, подібні до рабства, підневільний стан або вилучення органів. Згода жертви торгівлі людьми на заплановану експлуатацію  не береться до уваги. Вербування, перевезення, передача, приховування або отримання дитини з метою експлуатації вважаються «торгівлею людьми».

Торгівля людьми майже завжди супроводжується скоєнням інших злочинів: це підробка документів, завдання тілесних ушкоджень, шахрайство, викрадання та приховування людей, незаконний перетин кордонів, незаконне усиновлення, розповсюдження наркотиків, примусова праця чи відмивання грошей. Україна  насамперед вважається країною походження постраждалих від торгівлі людьми. Але останніми роками вона стала також країною призначення. Так, іноземці, що приїжджають в України із країн, де військові конфлікти продовжуються десятиріччями, у пошуках безпечного місця проживання можуть потрапити у тенета торгівлі людьми так само, як і громадяни України можуть потрапити у схожу ситуацію у власній країні.

Психологічний тиск і насильство щодо жертв торгівлі людьми є основними видами впливу, який торговці застосовують для маніпуляції людьми й ефективного утримання їх як заручників. Психологічні тактики контролю передбачають залякування і погрози, брехню і хитрість, емоційну маніпуляцію і створення небезпечних, непередбачуваних і неконтрольованих ситуацій. Таке психологічне насильство зазвичай є довготривалим і має постійний характер, мета якого полягає у тому, щоб знищити психічні й фізичні захисні можливості людини.

Усі постраждалі від торгівлі людьми мають право на судово-медичну експертизу з метою подання заяви про вчинення злочину або цивільного позову проти торгівців людьми або інших  осіб, які застосовували насильство чи експлуатували їх.

Обласна організація ТЧХУ України

Комментарии:

  1. Burgomistr:

    Торговля людьми это страшно, и наказание за такие страшные вещи должно быть максимальным
     

  2. Авторитет:

    Стріляти таких треба, щоб іншим не повадно було.

Сообщение:

*

НОВОСТИ