Новобужжя: возвеличений працею край

Новости, Общество

  18 Мар , 2013

На початку березня жителі Новобузького району, окрім Міжнародного жіночого дня, відзначали ще 90-ту річницю утворення району та 69-ту річницю визволення Нового Бугу від фашистських загарбників. Як і годиться, на урочистості були запрошені представники обласної влади, керівники сусідніх районів, які з великим задоволенням розділили з новобужанами радість цих святкових подій.

Дещо з історії

Новобузький край здавна звався Диким полем. Найперші відомості про запорізького козака, який оселився над балкою, що пізніше дістала назву Куца, відносяться до 1753 року. Певно, цей рік і слід вважати датою заснування населеного пункту. Але офіційна дата народження міста Новий Буг – 1798 рік.

Куца Балка, Семенівка, Новопавлівка – такі назви воно мало до 2 квітня 1832 року, коли царським указом його було названо Новим Бугом. На той час у Новому Бузі мешкав 5381 чоловік.

У 1872 році в п’яти кілометрах від Нового Бугу прокладено залізницю, що з’єднала Харків, Знам’янку, Миколаїв.

Медичний персонал новоствореної амбулаторії радо зустрічає гостей.
 

1863 року було відкрито першу церковно-приходську школу, в 1902-му – двокласну школу, в 1874 році започатковано учительську семінарію.

Нині Новобузький район – це історично вмотивований сільськогосподарський комплекс, що спеціалізується на виробництві зерна, м’яса й молока та первинній переробці сировини. Він славиться працелюбними, талановитими людьми, мальовничою природою, родючими землями, багатими природними ресурсами, пам’ятками історії і культури.

Кожен заслуговує бути здоровим

У день святкування 90-ї річниці утворення Новобузького району та 69-ї річниці визволення Нового Бугу, а саме – 5 березня, у райцентрі відбулося урочисте відкриття амбулаторії загальної практики – сімейної медицини № 2 Центральної районної лікарні.

Новостворена медична установа розташована в дуже затишному місці, поряд із дитсадком «Ромашка» та ЗОСШ № 10. Оскільки це досить віддалений район міста, то раніше його жителям було незручно діставатися до центральної лікарні. Для цього тим, у кого немає власного транспортного засобу, доводилося користуватися послугами маршрутного таксі чи долати чималу відстань пішки. Добре, якщо погодні умови дозволяли, а як бути, коли надворі негода? Та тепер, після відкриття амбулаторії, хворим із цього мікрорайону міста не обов’язково відвідувати районну лікарню, адже амбулаторія № 2 прямо на місці надаватиме кваліфіковану медичну допомогу. Необхідність цієї амбулаторії засвідчує такий факт: ще до моменту її урочистого відкриття тут пройшли обстеження 82 людини.

Віктор Сербін та В’ячеслав Рукоманов під час урочистого відкриття амбулаторії № 2.
 

Сьогодні в медичному закладі працюють чотири медсестри, які обслуговують більше трьох тисяч чоловік. Завідує новоствореною амбулаторією Тетяна Павлівна Богданова, сімейним лікарем у ній працює Тетяна Олександрівна Підлужна, а послуги стоматолога надає Ілона Віталіївна Луценко.

Цього святкового дня на відкриття амбулаторії у Новому Бузі завітали заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації В’ячеслав Рукоманов, голова Новобузької райдержадміністрації Віктор Сербін, заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Дячук, голова обласної організації ветеранів України Михайло Шинкарьов, а також керівники сусідніх районів Миколаївщини, представники медичної спільноти Новобужжя.

Першим з вітальним словом до присутніх звернувся В’ячеслав Рукоманов. Він наголосив, що відкриття амбулаторії – це знакова подія для районного центру, яка є успішним прикладом реформування медичної галузі. Віктор Сербін побажав своїм землякам міцного здоров’я, а також кваліфікованої медичної допомоги. Також голова РДА повідомив, що за останні два роки на потреби медицини Новобузького району було спрямовано майже шість мільйонів гривень, проте й на цьому фінансування галузі охорони здоров’я не закінчується. У свою чергу, Юрій Дячук побажав мешканцям міста частіше приходити до амбулаторії, щоб підтримувати здоров’я, а не лікуватися від хвороб. Окрім того, Юрій Климович подарував медпрацівникам амбулаторії сучасні тонометри та медичну літературу. Наостанок В’ячеслав Рукоманов та Віктор Сербін під гучні аплодисменти жителів та гостей міста перерізали символічну стрічку, тим самим ознаменувавши відкриття амбулаторії.

Ось він – солодкий подарунок до свята. 
 

Наразі в медичному закладі діють денний стаціонар на три ліжка, два кабінети сімейних лікарів, кабінет щеплень, оглядовий та стоматологічний кабінети (до речі, останній оснащений сучасним стоматологічними кріслом), фізкабінет. За рахунок позабюджетних коштів було придбано меблі на суму 21 тис. грн. Новостворена медустанова може похвалитися високопрофесійним медичним обладнанням, на яке в рамках інвестиційного проекту «Медична допомога – поруч» виділено 200 тис. грн. На ремонт приміщення амбулаторії № 2 з районного бюджету використано близько 410 тис. грн. Тому можна з упевненістю сказати, що тут для повноцінного обстеження і лікування людей створені всі необхідні умови. Тож не дивно, що керівники сусідніх населених пунктів, відвідавши новобузьку амбулаторію, були у захваті від умов, створених у цьому медичному закладі.

Талановиті та працелюбні люди – гордість району

Після урочистого відкриття сучасної амбулаторії святкування продовжилося у районному Будинку культури, куди з’їхалися жителі з усього Новобужжя.

Дорогих гостей, серед яких були заступник голови, керівник апарату облдержадміністрації В’ячеслав Рукоманов, депутат обласної ради, директор Миколаївського художнього академічного російського драматичного театру Микола Кравченко, голова Новобузької райдержадміністрації Віктор Сербін, голова Новобузької райради Валентина Терзієва, керівники Баштанського, Єланецього та Казанківського районів, колишні жителі Новобужжя, на вході стрічали файні дівчата-україночки із запашним короваєм.

У фойє Будинку культури діяла виставка-презентація сільських рад, кожна з яких представила на розсуд глядачів роботи своїх умільців. Були тут і вишиті рушники та сорочки, різноманітні вироби з глини, дерева, бісеру та паперу, саморобні ляльки та іграшки. Таке розмаїття гарних та корисних речей ще раз доводить, що жителі Новобузького краю – талановиті та працелюбні.

Після огляду експозиції виставки гості та жителі міста зібралися в актовій залі РБК. «Мені не просто приємно та хвилююче, а справді почесно бути на цьому святі», – відверто зізнався зі сцени своїм землякам В’ячеслав Рукоманов. Він від щирого серця привітав присутніх із 90-річним ювілеєм району, висловив слова подяки усім тим, хто доклав зусиль для його розвитку та процвітання.

Також В’ячеслав Михайлович за дорученням губернатора Миколаївщини нагородив жителів району Почесними грамотами облдержадміністрації. Їх отримали завідуючий хірургічним відділенням районної лікарні, заслужений лікар України Євген Пилипович Купчик, який більше п’ятдесяти років працює у цьому медичному закладі; вчитель Новобузької гімназії Ірина Володимирівна Осипчук, закохана у свою справу та дітей. Окрім того, заступник голови облдержадміністрації вручив Віктору Сербіну та Валентині Терзієвій книги про минуле та сьогодення Миколаївської області.

Валентина Терзієва та Віктор Сербін нагороджують новобужан ювілейними медалями.
 

У свою чергу, голова Новобузької райдержадміністрації теплими словами пригадав громадян, які прославили район за межами області та країни, а також героїв, які боролися за визволення району. Присутнім Віктор Миколайович побажав добра, достатку злагоди й миру. «Я щиро вірю, що з кожним роком наш край процвітатиме, адже тут живуть невгамовні трудівники, які своєю щоденною працею розбудовують Новобужжя та нашу країну в цілому», – наголосила В. Терзієва. Керівники району вручили кращим новобужанам ювілейні медалі та почесні грамоти.

Наприкінці свята гостей та жителів районного центру частували величезним тортом – справжнім витвором мистецтва від місцевих кондитерів. Кулінарний шедевр було виготовлено у вигляді географічної карти Новобузького району. Поласували смакотою всі охочі, та, звісно ж, найбільш раділи дітлахи, деякі із них навіть встигли скуштувати одразу декілька шматочків. Ось на такій солодкій ноті і закінчилося святкування двох річниць, які стали ще однією сторінкою в історії Новобужжя.

Сторінку підготувала Анна НІКУЛІНА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ