Пантеон слави Братщини

Новости

  1 Мар , 2013

Напередодні святкування Дня захисника Вітчизни у селищі Братському відбулися урочистості, що надовго закарбуються в пам’яті всіх їх учасників. 22 лютого прекрасна глядацька зала районного Будинку культури стала ареною проведення церемонії нагородження лауреатів щорічної програми «Людина року Братщини-2012».

Цей конкурс уже третій за ліком. І, як неодноразово лунало зі сцени, визначити переможців щоразу є справою нелегкою, адже людей достойних, шанованих, тих, хто зробив вагомий внесок у розквіт рідного краю, на щастя, доволі багато. На теренах Братщини живе і творить чимало яскравих особистостей, які примножують славу району, домагаються значних ужинків на нивах аграрній, культурній, соціальній. Тож членам конкурсного комітету довелося неабияк помізкувати, щоб не помилитися в своєму виборі, а істина, як завжди, народилася під час тривалої дискусії та голосування.
 

Вітання від Олександра Мезніка.
 

Щодо приємних подій у житті району, то їх протягом року було чимало. Урочисто відкрито величний Меморіал героям Великої Вітчизняної війни у селі Миролюбівка, на базі цієї ж сільської ради з гучним успіхом проведений ІІ Всеукраїнський фестиваль «Мій рідний край». Ці дві непересічні події стали можливими завдяки піклуванню депутата обласної ради Олександра Мезніка, який нещодавно відзначив 20-ліття плідної діяльності біля керма місцевого сільгосппідприємства.

За рік, що минув, наповнився щебетом дзвінких дитячих голосочків дошкільний навчальний заклад у Соколівці та прийняв перших пацієнтів реконструйований Григорівський ФАП. Нікого не залишили байдужими, подарувавши безліч позитивних емоцій, районний фестиваль «Культура від села до села» та фестиваль дитячої творчості «Сонячні краплинки». А районній газеті «Перемога» виповнилося поважних 80 років. До речі, саме наші колеги з «районки» свого часу стали ініціаторами віншування кращих синів та дочок Братщини.

Багато ще чудових сторінок вписано у літопис життя Братщини останнім часом. Та головною подією року, безумовно, стало відкриття після тривалої перерви Братського районного будинку культури. На відродження культурної оази району було витрачено 7,5 мільйона гривень та доклали зусиль багато братчан. Серед них – і начальник районного відділу культури та туризму Наталя Олексіївна Беньковська.

Лідер культармійців Братщини відома своєю творчою вдачею, випромінюючи і успішно реалізуючи безліч корисних ідей та новаторських рішень, підносячи культурне життя району на новий, більш якісний рівень. То чи варто дивуватися, що ця неспокійна, енергійна та по-материнськи турботлива жінка була оголошена «Людиною року-2012». До речі, перші два володарі цього почесного звання є представниками аграрного сектора: це заслужений працівник сільського господарства України, голова ПрАТ «Добробут» О. Мезнік (перший, історичний лауреат) та молодий фермер з Іллічівки В. Дробітько.

Наталя Беньковська із сином та онучкою.
 

Саме із рук «дебютного» тріумфатора конкурсу Наталя Олексіївна Беньковська отримала статуетку «Ніка» та пам’ятний диплом. Нагородою за самовіддану творчу працю їй стала й овація переповненої глядацької зали, в якій зібралися представники всіх територіальних громад району.

– Це нагорода не лише моя, а передусім всіх моїх колег, представників галузі культури, – щиро, не соромлячись власних сліз, мовила зі сцена щаслива та схвильована переможниця. – Спасибі і Вам, Олександре Миколайовичу, бо Ви так любите і пропагуєте українську культуру. Сьогоднішня нагорода – це подяка також моїм батькам, моїй родині.

Музичне ж вітання зі сцени Наталі Олексіївні презентували іскрометні хлопці з гурту «Григорівська слобода». Власне кажучи, цей самобутній колектив і народився з легкої руки Наталі Беньковської. То чи варто дивуватися, що один із найколоритніших учасників колективу Юрій Шалигін заради цього виступу втік із лікарняного ліжка?

А ще один пісенний діамант сцени – Галина Пастушенко – подарувала «іменинниці» святкового дійства її улюблений «Листопад».

Не забарилися із музичними вітаннями й єланчани, що прибули до сусідів на чолі з начальником відділу культури Єланецької райдержадміністрації В. Слободніченко.

Між тим на сцену вже підіймається голова райдержадміністрації Тетяна Підборська. Глава району вручила нагороду лауреату в номінації «Благодійність». Ним цілком по праву став директор приватної агрофірми «Вікторія», заслужений працівник сільського господарства України Віктор Іванович Степанов. Це досвідчений та шанований керівник, який домагається значних звершень і на хліборобській ниві, і розвиваючи галузь тваринництва. Та не менше уваги ця щира та добра людина приділяє підтримці земляків, допомагаючи школі, облаштуванню Будинку культури. Завжди батьківську турботу депутата районної ради відчувають і мешканці будинку для одиноких пристарілих громадян, і пацієнти районної лікарні, і маленькі відвідувачі закладів освіти.

Тетяна Підборська і Віктор Степанов.
 


– Мені дуже приємно вручати статуетку «Ніка» Віктору Івановичу, – сказала голова райдержадміністрації, – бо в його особі я дякую всім небайдужим благодійникам, котрі, не шкодуючи власного часу та коштів, від щирого серця допомагають громаді Братщини. Завдяки цим добродійникам наше Братське, наші села не лише живуть, а й розвиваються.

У слові-відповіді, подякувавши за це високе визнання, «Благодійник року-2012» В.І. Степанов закликав усіх, хто має таку можливість, допомагати тим, хто цього потребує. І справді, нехай ніколи не зубожіє рука, що дає…

У когорті славних дітей Братської землі – й керівник фермерського господарства «Світанок», голова районної асоціації фермерів Світлана Олексіївна Слюсаренко. Пам’ятний диплом за перемогу в номінації «Краще фермерське господарство» цій завжди усміхненій жінці вручив заступник голови РДА Андрій Бунько. І було за що: Світлана Олексіївна зуміла в складних економічних умовах створити успішне фермерське господарство, що спеціалізується на птахівництві. Натуральна, екологічна продукція має неабиякий попит у споживачів, а чимало братчан працевлаштовані на підприємстві. Окрім того, С.О. Слюсаренко на чолі громадської організації наполегливо відстоює інтереси колег-фермерів.

Неабиякі лідерські якості притаманні й Нелі Олександрівні Собко, переможниці номінації «Місцеве самоврядування». Улянівському сільському голові до всього є діло – і до наведення ладу на сільських вулицях, і до придбання музичної апаратури для клубу, і до ремонту ФАПу. А якщо треба, то Неля Олександрівна покладе край сімейним чварам, жінці-бо до всього болить серце.

Переможці програми «Людина року Братщини-2012».
 

Одним за одним виходили й інші переможці. Ні, вони не щасливчики чи мазунчики долі – кожен із лауреатів є сильною особистістю, що дбає про розквіт рідної Братщини та добробут кожного земляка. Тож варто назвати кожного переможця поіменно, в номінаціях:

«Сільське господарство» – Олександр Казарін; «Підтримка громади села» – Роман Дяченко і Олександр Дарієнко; «Освіта» – Валентина Таричева; «Охорона здоров’я» – Ольга Васильченко; «Духовні джерела» – священик Михайло Безубик; «Кращий державний службовець» – Любов Шуліка; «Соціальна допомога» – Василь Вініченко; «Культура» – колектив Братського районного будинку культури, очолюваний Г. Меріковим; «Мистецтво» – Віктор Хізніченко; «Правоохоронні органи» – колектив Братського РВ УМВС на чолі з підполковником міліції С. Рябовим; «Торгівля і сфера обслуговування» – Ірина Михальська; «Поезія душі» – Лідія Чулкова; «Пам'ять священна» – Ольга Бушанська-Дарієнко; «Народні витоки» – Олена Воробйова; «Відкриття року» – Віктор Красніков; «Підприємництво» – Олександра та Борис Спінчевські; «Майстер поля» – Володимир Соломічев і Петро Ковальчук; «Краща сільська команда» – спортивна команда с. Сергіївки.

Отже, пантеон слави поповнився новими іменами. А на обрії – нові герої, не менш вагомі звершення і здобутки. Рівняння ж, як заведено, – на кращих!

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ