Юридична консультація

Новости, Право

  14 Мар , 2013

На запитання наших читачів відповідає юрист Наталя СОКОЛОВА.

Зінаїда Т., м. Миколаїв:
– Дуже турбує питання стосовно сплати податку на спадщину: чи повинна я сплачувати податок на спадщину, яку передала мені бабуся?

– Питання оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, визначено у статті 174 Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 174.2. об’єкти спадщини можуть оподатковуватися за нульовою ставкою, зокрема вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, а членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Відповідно до пункту 174.2.2, за ставкою п’ять відсотків оподатковується вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення.

Отже, у зв’язку з тим, що Ви є онукою спадкодавця, тобто не членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, то Ви повинні сплатити податок з ставкою п’ять відсотків від вартості будь-якого об’єкта спадщини.

Романа Н., м. Миколаїв:
– Є рішення суду про зобов’язання особи вчинити певні дії. Чи передбачена відповідальність за невиконання рішення суду?

– Відповідно до статті 89 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.99 № ХІV у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов’язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника – фізичну особу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб – від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на боржника – юридичну особу – від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання. Також у разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин державний виконавець у тому ж порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення боржника до кримінальної відповідальності відповідно до закону.

Отже, рішення суду є обов’язковим для виконання, тому боржник, який не виконує рішення суду про зобов’язання виконати певні дії, повинен нести відповідальність за невиконання такого рішення.

Шановні читачі!
Якщо у Вас є запитання до Наталі Соколової, телефонуйте за номером: (050) 700-46-82 або пишіть на електронну адресу arta2003@ukr.net.

Комментарии:

  1. Аноним:

    Скажіть будь-ласка, чи повинен платити онук податок на спадщину 5 % , яку ( спадщину) успадкував би його батько, який помер 12 років тому. Спадкоємців більш немає, договору дарування чи заповіту не було.

  2. Іван:

    1) Я інвалід з дитинства, отримую пенсію і пенсію по втраті годув-ка. зараз виступаю інвестором у ффб. чи буду я далі отримувати пенсіЇ (зокрема і пенсію по втраті годувальника) після здачі будинку в експлуатацію?
    2) і чи збережеться субсидія моїх родичів за Жкп так як я зараз проживаю з ними у їх квартирі (я не є її співвласником) і не змінюватиму місце реєстрації?

Сообщение:

*

НОВОСТИ