«Едельвейс-2007»: крізь терни – до сонця

Новости, Экономика

  4 Апр , 2013

Землі у тутешніх місцях – далеко не найродючіші в районі. Масиви ріллі, що здебільшого розташовані на схилах пагорбів та балок, швидко втрачають весняну вологу та з усіх боків обдуваються степовими вітрами, влітку ж – випалюються безжальним південним сонцем. Та, немов ота однойменна прекрасна гірська квітка, сільськогосподарське приватне підприємство «Едельвейс-2007» прагне використати всі можливості, надані матінкою-природою.

Як неважко здогадатися, це нині відоме на Єланеччині аграрне підприємство було створено саме 2007 року. Засновник підприємства, Геннадій Юрійович Марголін, не із сільських – народився та й понині проживає у місті Миколаєві. За професією, та й за покликом душі, будівельник. Є і його частка душі в тому, що свого часу Миколаївським спеціалізованим управлінням № 257, де починав трудову біографію Г.Ю. Марголін, були зведені Миколаївський глиноземний завод, Одеський припортовий завод, численні тепломережі, а також інші важливі об’єкти промисловості та транспорту. Але коли з розвалом економіки подули свіжі вітри перемін, Геннадій Марголін, що називається, з головою поринув у вир бізнесу. Де тільки не докладав зусиль… А шість років тому успішний бізнесмен вирішив перевірити себе на принципово новому поприщі – аграрній ниві. Втім, сіяти хліб та будувати – ці професії, що називається, споріднені, адже обидві направлені на творення, розвиток.

На території Маложенівської сільської ради тоді якраз занепадало, під тягарем численних боргів, місцеве сільгосппідприємство. Тож Геннадію Марголіну та його компаньйонам довелося починати з чистого аркуша, ба навіть з погашення частини тих боргів, що залишили по собі попередники.

– І перший млинець, – згадує Геннадій Юрійович, – був аж ніяк не глевким. Узявши в оренду 600 гектарів землі, вже першого року отримали доволі непоганий урожай – зернові дали до 25 центнерів на круг, соняшник – 14 центнерів з одного гектара. Тож тоді немов крила виросли за спиною.

Але згодом прийшли і перші труднощі. То озимі вимерзнуть від аномальної стужі, то тривала посуха знищить плоди багатомісячної селянської праці… Що ж, південний край невипадково називають зоною ризикованого землеробства. Перші випробування лише загартували Геннадія Марголіна та його однодумців, а також довели непохитність аксіоми: сільським господарством якщо і займатися, то треба займатися серйозно, із застосуванням сучасних аграрних технологій та високоефективної техніки. Тож поступово підприємство нарощувало обсяги. Спочатку облаштували базу для ремонту техніки, згодом із руїн колишніх господарчих будівель звели фактично заново склад для зерна. І тут будівельний досвід та знання Марголіна стали у пригоді. А нещодавно, залучивши нового інвестора, СПП «Едельвейс-2007» придбало два новенькі трактори марки МТЗ. У планах – заміна всієї застарілої техніки на нову, сучасну та високоефективну. Годі й казати, що насіння закуповується лише елітне, високопродуктивних сортів, а посіви вчасно і в необхідній кількості підживлюються добривами.

– Попри те, що СПП «Едельвейс-2007» – господарство досить молоде, воно демонструє хороші показники та реалізує амбітні перспективні плани, – зауважує голова Єланецької райдержадміністрації Андрій Добровольський. – Побільше б таких господарств та таких керівників, як Геннадій Юрійович Марголін.

Нині приватне сільгосппідприємство успішно обробляє майже півтори тисячі гектарів ріллі на території Маложенівської та Куйбишевської сільських рад. Господарство в повному обсязі сплачує необхідні податки та збори, а постійну роботу тут мають 12 чоловік. Серед кращих – механізатори Сергій Жук, В’ячеслав Коротков, Андрій Моторний, молодий агроном Євген Ковальчук. Під час жнивних та посівних кампаній залучаються додаткові трудові ресурси. Всі працівники забезпечені безплатним гарячим харчуванням, задля цього навіть утримується невеличка отара овець.

Сумлінно розраховується підприємство й з власниками земельних паїв. Орендна плата, незважаючи на економічні показники, виплачується строго в терміни, передбачені договорами оренди. Навіть минулого, вкрай неврожайного року, люди отримали гроші, а також солому, яку довелося закупати в інших господарствах. 2013-го ж року орендну ставку переглянуто у бік збільшення – з тим, аби селяни мали змогу без зайвих фінансових витрат переоформити вартісну оцінку землі. Також на зборах було вирішено: солома надаватиметься людям безкоштовно.

Крім того, СПП «Едельвейс-2007» свого часу підписало і неухильно виконує договори соціального партнерства. З кожного гектара землі господарство щороку сплачує по 10 гривень до відповідного сільського бюджету. Та цим допомога місцевим громадам не обмежується. Сільгосппідприємство бере активну участь у житті сіл. Так, минулого року «Едельвейс-2007» долучилося до ремонту спортивної зали Маложенівської загальноосвітньої школи. Тож тепер школярі із задоволенням грають у баскетбол та міні-футбол, займаються фізкультурою в гарних умовах. Допомога надається й тим, хто її конче потребує – ветеранам, молоді, багатодітним сім’ям.

Тож як грім посеред ясного неба – намагання деяких ділків підбурити людей забрати земельні паї з оренди у СПП «Едельвейс-2007». Малюючи рожеві перспективи, недобросовісні конкуренти не дають жодної гарантії того, що орендна плата й надалі виплачуватиметься в повному обсязі й без затримок, а всі розрахунку відбуватимуться прозоро, зі сплатою необхідних коштів до бюджету та фондів. Звичайно, остаточне слово – за людьми. Натомість Геннадій Марголін вірить у мудрість громади й сповнений бажання і надалі розвивати сучасне сільгоспвиробництво, не забуваючи при цьому про допомогу мешканцям села. Власне, й сама назва підприємства до цього спонукає: едельвейс бо завжди тягнеться до сонця.

Андрій ТЮРІН
Єланецький район

Сообщение:

*

НОВОСТИ