Про водний транспорт, медицину та дороги

Новости, Официально

  4 Апр , 2013

У п’ятницю, 29 березня, під головуванням Ігоря Дятлова відбулася ХIV сесія Миколаївської обласної ради шостого скликання. У її роботі взяли участь 79 депутатів облради, три народні депутати України – Микола Жук, Юрій Гержов та Ігор Бриченко. У сесійній залі були присутні також голови райдержадміністрацій та районних рад, заступники голови облдержадміністрації, міські голови, працівники виконавчого апарату облради, керівники обласних управлінь, підприємств, представники громадських організацій, засобів масової інформації.

На початку засідання присутні хвилиною мовчання ушанували пам'ять двох визначних людей Миколаївщини, які нещодавно пішли з життя, – колишнього голову виконавчого комітету обласної ради народних депутатів Федора Зайвого та колишнього міського голову Володимира Чайку.

Урочисто відкриває сесійне засідання Державний гімн України.
 

Окрім того, вони привітали з ювілейним днем народження депутата обласної ради Наталію Білоконенко та заступника голови облдержадміністрації Наталю Іванцову. Також на сесії були представлені нові депутати (замість вибулих) – Вадим Підберезняк та Михайло Лашин.

РИБАЛКАМ – НОВІ ПРАВИЛА

Жваве обговорення серед депутатів викликало питання про Правила користування маломірними (малими) суднами на водних об’єктах Миколаївської області. За словами начальника управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Едуарда Волошиновича, дані правила визначають обмеження для власників малих плавучих засобів, правила їх плавання, порядок експлуатації, обліку, утримання на пристанях, причалах та спрямовані на забезпечення правил безпеки на воді. Вони містять пояснення 26 термінів, у тому числі класифікують усі види малих суден і плавучихзасобів: від надувних човнів до водних атракціонів типу «банан» та засобів пересування по льоду (аеросани, мотосани, снігоходи). Голова обласної ради Ігор Дятлов констатував, що кількість маломірних суден, які використовуються в акваторії річок Миколаєва, з кожним роком зростає, і підкреслив, що такі правила просто необхідні.

У президії – Ігор Дятлов та Володимир Пащенко.
 

Проте депутати Микола Машкін, Михайло Воронцов, Микола Скорий вважають, що в Правилах користування маломірними (малими) суднами не враховано багато формулювань, сама класифікація суден викликає чимало запитань. Тому, на думку депутатів, необхідно розібратися із даним правилами з нуля та вводити їх поетапно.

Оскільки вищезазначений документ був погоджений із Державною інспекцією України з безпеки на морському та річковому транспорті, це питання, починаючи з жовтня 2012 року, розглядалося на засіданнях усіх постійних комісій обласної ради та було підтримане з доопрацюваннями, депутати в своїй більшості затвердили Правила користування маломірними (малими) суднами на водних об’єктах Миколаївської області.

ДЕФІЦИТ КАДРІВ «ЛІКУВАТИМЕ» ОБЛАСНА ПРОГРАМА

Проблему нестачі медичних кадрів повинна вирішити обласна Програма «Медичні кадри Миколаївщини», розрахована на 2013 – 2017 роки, яку депутати затвердили на сесії. За словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Світлани Хотіної, необхідність її прийняття викликана тим, що сьогодні наша область поряд із Херсонською та Кіровоградської займає третє місце з кінця по рівню укомплектованості медпрацівниками.

Найбільш суттєвий дефіцит спостерігається серед працівників ФАПів, зокрема у Доманівському та Врадіївському районах. У той же час в амбулаторіях не вистачає дільничних терапевтів, педіатрів, сімейних лікарів. Це, на думку Світлани Григорівни, пов’язано з відсутністю на території області профільного вишу. Вона нагадала, що в 2012 році на базі МНУ ім. Сухомлинського повинен був відкритися факультет з підготовки лікарів. Але через те, що університет надто пізно отримав ліцензію та не встиг здійснити набір абітурієнтів, факультет так і не розпочав свою роботу. Оскільки ця ліцензія дійсна протягом п'яти років, то при виконанні всіх вимог, факультет може запрацювати в цьому році, висловила припущення начальник управління охорони здоров'я ОДА.

Лічильна комісія (депутати Микола Скорий, Валерій Бєдний та Наталія Баштова).
 

Програма «Медичні кадри Миколаївщини», передусім, передбачає доплату до заробітної плати спеціалістам первинної ланки (не менше 25%), виділення їм земельних ділянок, забезпечення житлом, професійну підготовку. Голова обласної ради Ігор Дятлов підкреслив, що після її прийняття кожен район області затвердить такі ж програми на місцях, що дозволить об’єктивно оцінювати результати роботи.

Окрім того, до порядку денного було внесено питання про звільнення з посади начальника Миколаївського госпіталю інвалідів війни М.С. Яковенка та А.В. Кравченка – з посади головного лікаря обласного шкірно-венерологічного диспансеру, замість якого рішенням сесії був призначений М.С. Бекало.

Викликало заперечення у деяких депутатів питання про не укладення контракту з головним лікарем обласного онкологічного диспансеру П.В. Безносенком. За словами Світлани Хотіної, дане рішення викликано порушеннями у сфері фінансово-господарської діяльності керівника. Депутат облради Тетяна Демченко зауважила, що оскільки Петро Безносенко жодного разу не був запрошений на засідання постійних комісій обласної ради під час розгляду цього питання, перш ніж ухвалювати таке рішення, необхідно ретельно розібратися у ситуації, заслухавши його та представників трудового колективу онкодиспансеру. У свою чергу, Микола Машкін наголосив, що є керівник, який прийняв дане рішення (Світлана Хотіна. – Прим. ред.), і його необхідно підтримати. У результаті 59 із 79 депутатів ухвалили запропоноване постійними комісіями рішення.

А ДАХИВСЕ ТЕЧУТЬ…

Яскраво характеризують рівень розвитку нашої області її соціально-економічні показники. У своєму звіті щодо виконання завдань та заходів Програми «Миколаївщина-2014» за минулий рік т. в. о. начальника головного управління економіки облдержадміністрації Михайло Тульський повідомив, що в результаті складних погодних умов не вдалося забезпечити заплановане збільшення об’єму промислової продукції. Найнижчі показники в цьому плані спостерігаються у Березнегуватському, Врадіївському районах, м. Очакові. У той же час покращили свої результати Братський та Новобузький райони.

Проте ті соціальні показники, які стосуються безпосередньо життєдіяльності населення, були перевиконані. Сьогодні Миколаївська область входить у трійку областей, у яких експорт перевищує імпорт. Завдяки реалізації інвестиційних проектів за останні два роки вдалося створити більше тисячі стабільних робочих місць.

Депутати Тарас Кремінь, Вадим Підберезняк та Ярослав Індиков.
 

У якості доповнення до Програми «Миколаївщина-2014» Михайло Тульський запропонував депутатам у поточному році за рахунок коштів обласного бюджету передбачити субсидію у розмірі 500 тис. грн. на покриття збитків комунальному підприємству «Міжнародний аеропорт Миколаїв», які планується витратити на погашення заборгованості по заробітній платі.

Заслухавши звіт керівника головного управління економіки, депутати висловили свої заперечення та пропозиції. Зокрема Тетяна Демченко запропонувала внести до програми соціально-економічного розвитку доповнення, які передбачають виділення коштів на лікування дітей за межами Миколаївської області та країни в цілому, а також будівництво перинатального центру. Окрім того, Тетяна Василівна внесла пропозицію рішенням сесії обласної ради заборонити функціонування благодійних внесків від населення у комунальних закладах охорони здоров’я.

А депутат Алла Могилевська, ознайомившись із розділами програми, навела присутнім приклад неефективного, на її думку, використання бюджетних коштів. «Більше чотирьох мільйонів гривень було заплановано на ремонт дахів у місті Очакові, проте дахи в десяти будинках як текли, так і продовжують текти, люди скаржаться», – наголосила депутат.

Після виступів депутатів слово взяв перший заступник голови ОДА Геннадій Ніколенко. Він торкнувся питання про будівництво обласного перинатального центру, нагадавши депутатам, що спочатку його планували відкрити на базі Миколаївської міської поліклініки № 3. Проте згодом з’ясувалося, що дане приміщення не відповідає прийнятим нормам та стандартам. Після доопрацювання проекту, вартість якого наразі оцінюється у 39 млн. грн., було прийнято рішення відкрити перинатальний центр в обласній лікарні. Як зауважив Геннадій Борисович, фінансування його будівництва здійснюватиметься за державні кошти, проте передбачається співфінансування із обласного бюджету. В експлуатацію центр планується ввести до вересня 2014 року.

ЕХ, ДОРОГИ…

Також під час сесії депутати обласної ради вирішили ще раз звернутися до ДП НАЕК «Енергоатом» щодо виділення асигнувань у сумі 1 млн. 924 тис. грн., пов’язаних із будівництвом Ташлицької ГАЕС. У минулому році вони вже підтримали аналогічне звернення, проте ці кошти так і не надійшли. Їх планується витратити на проектування та будівництво рибовідтворювального комплексу. Окрім того, за рахунок власних коштів «Енергоатому» (а це – 3 млн. 653 тис. грн.) передбачається будівництво двох пунктів доочищення та розливу питної води, реконструкція будівлі ДНЗ № 5 «Золота рибка», а також покрівлі житлового будинку, розміщених у Первомайську.

На прохання депутатів під час сесії виступив начальник Служби автомобільних доріг у Миколаївській області Геннадій Савченко.Він повідомив, що в минулому році за державною програмою на ремонт дорожнього покриття Миколаївщина отримала 151,6 млн. гривень, а з обласного спецфонду було виділено 10,6 млн. гривень.

За словами автодорожника, мінімальна потреба на проведення дорожніх робіт на території області становить близько 2 млрд. грн. на рік. У той же час обстеження доріг показало, що на дороги місцевого значення (обласні та районні) необхідно витратити 403,8 млн. грн. Проте на ці цілі з державного бюджету на 2013 рік виділено 30,2 млн. грн. (тобто лише 7%). Також начальник Служби автодоріг розповів, що в 2012 році його службою були проведені тендери на ремонт 158 кілометрів доріг. «Однак фінансового забезпечення не було. На сьогоднішній день ці тендери дійсні, у нас є підрядник, проблема тільки в коштах», – додав Савченко.

Начальник Служби автомобільних доріг звернув увагу присутніх на те, що за останні три роки інтенсивність руху автомобільного транспорту, у тому числі й великовантажного, збільшилася у шість разів.

У свою чергу, депутат Михайло Воронцов наголосив на першочерговій необхідності ремонту доріг у Жовтневому, Очаківському та Веселинівському районах. А голова обласної ради Ігор Дятлов запропонував звернутися до Верховної Ради з ініціативою збільшити штрафи за перегруз вантажівок, що рухаються дорогами Миколаївської області.

Коментуючи доповідь начальника Служби автодоріг, Геннадій Ніколенко як профільний заступник голови облдержадміністрації відзначив, що Миколаївська область одна з не багатьох в Україні, що постійно ставить питання про ремонт та реконструкцію своїх доріг на рівні вищого керівництва держави.

Він нагадав присутнім, що 22 лютого в с. Дорошівка Вознесенського району стався затор на Київській трасі через перекриття дороги великовантажною машиною, що заважала рухові іншого транспорту.

«Цей автомобіль важив 60 тонн, для порівняння: вага залізничного вагону складає 58 тонн. І це дійсно є проблемою. Тому ми на рівні державної влади внесли пропозиції посилити контроль над великовантажним транспортом, по-перше, більш ніж у 100 разів підняти штрафи, по-друге, машина, що зафіксована з перевантаженням, повинна відправлятися на штрафмайданчик, та нехай власник автомобіля, або фірма, що найняла його для перевезень, оплачують стоянку цієї машини та перевантажують зайві тонни на інший автомобіль», – висловив принципову позицію обласної влади Геннадій Ніколенко.

Депутати Петро Паламарюк та Сергій Рижков.
 

На його думку, саме великовантажний транспорт завдає найбільшої шкоди нашим дорогам, тому це питання потрібно урегульовувати.

Під час обговорення фінансової діяльності Служби автомобільних доріг у Миколаївській області до Геннадія Савченка звернувся депутат Вадим Меріков, який зачитав адресованого йому відкритого листа від працівників Новоодеського райавтодору, в якому вказано на деякі порушення з боку керівника зазначеного відділення.

За результатами розгляду питання про автодороги та зачитаної скарги голова обласної ради Ігор Дятлов надав доручення Геннадію Ніколенку створити комісію, до складу якої включити представників депутатського корпусу, для вивчення ситуації, що склалася у Новоодеському райавтодорі та надати депутатам обласної ради результати її перевірок.

Після закінчення сесії Ігор Сергійович провів прес-конференцію, під час якої відповів на запитання місцевих журналістів.

Анна НІКУЛІНА.
Фото Віктора Щербини

Сообщение:

*

НОВОСТИ