Підставити плече слабкішим

Новости, Общество

  23 мая , 2013

21 травня у приміщенні Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького відбувся традиційний захід, організований обласним центром зайнятості спільно з обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів за участю соціальних партнерів, які займаються вирішенням проблем людей з інвалідністю. Ярмарок вакансій та послуг для людей з обмеженими можливостями «Неможливе стає можливим» зібрав в одному місці як самих інвалідів, так і представників органів влади, державних установ та громадських організацій, що опікуються питаннями соціальної та трудової адаптації людей, котрі потребують особливої до себе уваги та підходу.

Як зазначив профільний заступник голови облдержадміністрації Володимир Луста, «ці люди хочуть та можуть працювати нарівні з усіма. Адже вони прагнуть бути адаптованими в життя суспільства, своєї країни, міста, району. І наше завдання – створити гідні умови задля працевлаштування інвалідів та дотримання їхніх прав та свобод».

Декілька цифр. Минулого року на обліку в центрах зайнятості Миколаївщини перебувало близько тисячі осіб з обмеженими фізичними можливостями, із них 300 були працевлаштовані. А вже за перші чотири місяці цього року за допомогою служби зайнятості роботу отримали 99 наших земляків з особливими потребами. Причому двоє з них навіть відкрили власну справу – у сфері роздрібної торгівлі (Очаківський район) та у напрямку розроблення стандартного програмного забезпечення (Жовтневий район).

Момент підписання угоди.
 

Цього разу на ярмарку вакансій та послуг дев’ятнадцятьма роботодавцями було презентовано понад півсотні робочих місць. Що цікаво, у більшості вакансій йдеться про заробітну плату у діапазоні від 1700 до 2700 гривень, і це лише малокваліфікована праця. Так, інвалідам пропонувалася робота перекладача з англійської мови, аналітика прикладного та програмного забезпечення, електрозварника ручної зварки, менеджера зі збуту тощо. Та й самі надавачі роботи – це відомі в регіоні підприємства, фірми та організації, такі як ПАТ «Миколаївобленерго», КП «Миколавоблтеплоенерго», КП «Миколаївелектротранс», ТОВ «КівітПлюс», ПГО «Літопис», Миколаївське учбово-виробниче підприємство УТОС та інші. У рамках заходу його відвідувачі також мали змогу отримати весь комплекс консультацій з питань працевлаштування та юридичного забезпечення і відвідати семінар «Соціальна компетентність», що його організували та провели працівники бібліотеки ім. Кропивницького та відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості.

Під час ярмарку також відбулася важлива подія щодо соціальної підтримки інвалідів – підписання чотиристоронньої угоди про співпрацю між обласним центром зайнятості, обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації та Територіальною державною інспекцією з питань праці у Миколаївській області. Наріжна мета цього договору – налагодження більш тісного співробітництва сторін щодо професійної та соціально-трудової реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями, забезпечення рівних можливостей та відповідного ставлення до працюючих громадян, котрі є інвалідами. Як зауважила в.о. директора обласного центру зайнятості Олена Димчишина, впровадження в життя головних програмних засад цього документа дасть змогу охопити увагою якомога більше інвалідів та значно ефективніше відстоювати їхні права.

На ярмарку вакансій та послуг.
 

Варто сказати, що у минулі роки діяли відповідні угоди, але вони мали тристоронній характер. Цього року до підписантів додалася Територіальна державна інспекція з питань праці у Миколаївській області. Це, як сказав Володимир Луста, викликано тим, що «мають місце серйозні питання щодо охорони праці та дотримання законодавства України роботодавцями». Підписанти угоди також ретельно стежитимуть за тим, щоб не було фактів фіктивного працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями та виконувалася 4-відсоткова квота для підприємств та організацій відносно інвалідів.

Загалом у ярмарку вакансій та послуг «Неможливе стає можливим» взяли участь близько 70 інвалідів, котрі отримали 47 консультацій та 49 направлень до роботодавців на співбесіду.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Комментарии:

  1. Конфуций:

    Красиво, но не правдиво)

Сообщение:

*

НОВОСТИ