Редакції відповідають на публікації

Коли запрацює притулок?

Проблемі захисту безпритульних тварин була присвячена стаття «Собака лает, а дело – стоит», надрукована у № 6 від 7 лютого нинішнього року. Кілька років поспіль у Миколаєві продовжується будівництво міського притулку для тварин, на фінансування комунального підприємства «Центр захисту тварин» з бюджету виділяються сотні тисяч гривень. Утім реальною роботою з рятування, лікування та передачі у добрі руки безпритульних кішок та собак займаються виключно добровільні захисники тварин. У статті критикувалася робота директора Центру Андрія Агнянникова. На цю публікацію надійшла офіційна відповідь з Миколаївського міськвиконкому.

«У 2012 році був отриманий позитивний висновок комплексної державної експертизи робочого проекту «Реконструкція та переобладнання колишнього мазутосховища під пункт стерилізації та утримання тварин по вул. Комінтерна, 36 у м. Миколаєві», після чого 30 серпня 2012 р. конкурсним комітетом департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради були проведені торги по визначенню виконавця робіт, ним стало ТОВ «Миколаївміськбуд», з яким укладено договір на виконання робіт.

На 2012 р. на переобладнання будівлі було заплановано 950 тис. грн., але через відсутність коштів на казначейських рахунках і виникнення значної кредиторської заборгованості по виконаних роботах було освоєно лише 284 тис. 823 грн.

На 2013 р. заплановано 2 млн. 046 тис. 600 грн. для завершення реконструкції пункту стерилізації та утримання тварин.

На даний час готується запит до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України на виділення 1 млн. 034 тис. грн. з державного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Пункт стерилізації та утримання тварин комунального підприємства Миколаївської міської ради «Центр захисту тварин» планується ввести в експлуатацію у 2013 році.

Питання оцінки ефективності роботи директора КП ММР «Центр захисту тварин» є в значній мірі суб’єктивним, враховуючи умови створення нового підприємства, та не відноситься до публічної інформації».

Від редакції. Нещодавно на одному з міських сайтів була розміщена відеозйомка, під час якої керівник міського товариства захисту тварин Муза Махова та директор КП «Центр захисту безпритульних тварин» Андрій Агнянников оглядають приміщення майбутнього пункту стерилізації. У кадрі постійно чутно захоплені висловлювання обох «перевіряючих». Проте з відеокадрів зрозуміло: усі відзняті новобудови призначаються виключно для людей – працівників майбутнього закладу. Але жодним словом не згадувалося про місця для тварин, як і де вони будуть утримуватися, скільки тварин тут зможе перебувати одночасно.

Натомість довгоочікуваної екскурсії новобудовою для представників миколаївських засобів масової інформаціїї, у тому числі для кореспондента обласної газети «Рідне Пибужжя», ще у минулому році обіцяної працівниками міськвиконкому, досі не відбулося. Мабуть, у керівника комунального підприємства є побоювання, що журналісти знову ставитимуть «незручні» для нього запитання.

Опікунські кошти так і не перерахували

Матеріал «Відібрана допомога» був надрукований у № 11 «РП» від 14 березня 2013 року. В ньому йшла мова про те, що пенсіонерці-опікуну з села Березнегуватського Новобузького району Лідії Миколаївні Шевченко не перерахували опікунські кошти на 15-річного онука після того, як він перестав навчатися у Новобузькому технікумі механізації. Річ у тім, що у виплатах, які призначаються раз на півроку, була врахована матеріальна допомога та стипендія, які Владислав отримував у технікумі тільки чотири місяці навчання, а потім він повернувся до школи. Однак Лідії Миколаївні зараз опікунські кошти виплачують не стовідстоково, а лише наполовину.

На запит редакції з Головного управління праці та соціального захисту підтвердили, що усі розрахунки були зроблені у відповідності із законом, а для нарахування опікунських виплат складаються усі фінансові джерела, які отримує дитина. Складність ситуації полягає у тому, що перерахунки відбуваються лише раз на півроку, а те, що хлопець більше не отримує виплат з технікуму, ніхто не враховує.

«Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається в розмірі, що становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку.

У разі, коли на дитину виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога, розмір допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсій, аліментів, стипендії, державної допомоги. Розмір призначених пенсій, аліментів, стипендії, державної допомоги враховується як середньомісячний розмір зазначених виплат, одержаних на дитину за попередні шість календарних місяців.

Питання про продовження виплати допомоги після закінчення встановленого строку вирішується на підставі заяви та довідок про місячні розміри аліментів, пенсії, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник».

Лідія Миколаївна Шевченко повідомила нам телефоном, що їй надійшло дві відповіді – з Головного управління праці та соціального захисту ОДА та Служби опіки Новобузького району. «Все зроблено за законом!», – сказано в обох листах. Проте обома відповідями жінка не задоволена: адже вона втрачає рівно половину опікунських коштів. Якщо це відбувається за законом, то, мабуть, закон цей є несправедливим та відірваним від життя. Працівники соціальної служби, які на практиці зустрічаються із подібними невідповідностями, напевне, повинні сприяти тому, щоб закон був удосконалений, скорегований відповідно до життя. А чи вносять вони такі пропозиції до міністерства?

У районному управлінні соцзахисту Лідії Миколаївні пояснили, що у травні вона має право переоформити документи на опіку, і в них буде враховано стипендію Владислава за листопад та грудень. Але з січня хлопець вже не навчався. Отже, невиплачена стипендія знову не буде врахована в опікунських коштах, а гроші не отримає ні він, ні його бабуся-опікун? Таким чином, може статися так, що опікунські виплати Лідії Миколаївні Шевченко будуть скорочені на 50% ще й на наступні півроку? Від Головного управління соцзахисту редакція знову чекає відповіді із роз’ясненням.

Треба просто вибачитися

У № 16 від 18 квітня 2013 року у «Рідному Прибужжі» був надрукований матеріал під назвою «Запрещенная вытяжка, или История одного отключения». Він був присвячений конфлікту між жителькою міста А.П. Федосіу та працівником підприємства «Миколаївгаз». Обвинувативши жінку у «грубому порушенні правил користування газовими приладами» та не дочекавшися строку виконання припису, зробленого ним самим, слюсар А. Лісіцин у відповідь на обгрунтоване прохання користувача видати акт про порушення просто відключив від газопостачання увесь «стояк». П’ять квартир напередодні свята 8 Березня залишилися без газу.

Після публікації ми отримали відповіді з Управління експлуатації газового господарства м. Миколаєва. З метою перевірити правомірність встановлення розцінок за послуги ФОП Бєляєва О.В. (це виконавець робіт з перевірки димовентиляційних каналів, що співпрацює із житлово-експлуатаційним підприємством ТОВ «Соборное-1») ми звернулися до Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, а також до Служби по боротьбі із економічними злочинами Управління МВС України в Миколаївській області. Наведемо окремі фрагменти офіційних відповідей, які отримала редакція.

У відповіді УЕГГ м. Миколаєва сказано: «Пункт 4.5.18 Правил наголошує – у будинках, які обладнані приладами і апаратами з відводом продуктів згоряння в димоходи, не допускається влаштування витяжної вентиляції зі штучним спонуканням. Інформацію по даному пункту визначено в «Абонентській книжці», де здійснюються відмітки про проведення технічного обслуговування та яка надається споживачеві при первинному пуску газу і проходженні інструктажу з правил безпечного користування побутовими газовими приладами і апаратами…

У випадку виявлення несправних димових і вентиляційних каналів, а також не придатних до подальшої експлуатації, представник організації, який виконує їх перевірку, зобов’язаний попередити власника під розписку про заборону користування газовими приладами та апаратами, повідомити СПГГ (спеціалізоване підприємство газового господарства) і надати СПГГ акт перевірки для відключення газових приладів від газопроводу…

Оскільки при роботі газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід, у тому числі газових колонок з працюючою вентиляцією зі штучним спонуканням, в димовому каналі виникає зворотна тяга, у приміщення потрапляє чадний газ, тому для запобігання виникненню аварійної ситуації, травмування та гибелі людей 6.03.2013 р. УЕГГ м. Миколаєва було вимушено припинити газопостачання по всьому «стояку».

Слід нагадати, що приватні підприємці Бєляєви (донедавна їх підприємство мало назву «Трубочист-Н»), які виконують роботи з обслуговування димовентиляційних каналів, за індивідуальний виклик встановили плату 30 грн., а акт перевірки, який роздруковують на ксероксі, оцінили у 35 грн.

З обласного територіального відділення Антимонопольного комітету нам відповіли: «Стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю «Трубочист-Н» у провадженні Миколаївського тервідділення АМК України знаходилась на розгляді справа про порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Вказаний суб’єкт господарювання та ряд інших суб’єктів, які надають у м. Миколаєві послуги періодичної перевірки димових та вентиляційних каналів, у 2011 році досягли згоди про встановлення однакових цін на вказані послуги. Згідно з законодавством про захист економічної конкуренції, вказані узгоджені дії, які стосуються встановлення цін чи інших умов придбання або реалізації товарів, є порушенням, передбаченим п. 1 частини другої статті 6 та п. 1 статті 50 Закону України про захист економічної конкуренції. За результатами розглянутої відділенням справи на ТОВ «Трубочист-Н» та інших суб’єктів господарювання було накладено штрафні санкції».

У Службі по боротьбі з економічними злочинами УМВД України в Миколаївські області нас запевнили, що «порушень у діяльності ФОП Бєляєвої О.В. і ТОВ «Соборное-1» при наданні послуг з перевірки придатності до експлуатації димоходів і вентканалів на теперішній час не виявлено».

Від редакції. Хочу зазначити, що працівники газової служби цитують численні витяги з документів, проте наполегливо не звертають уваги на деталі конфлікту і не хочуть визнавати того, що слюсар А. Лісіцин повів себе дуже некоректно із законослухняним і порядним споживачем, тим паче – жінкою, набагато старшою від нього. Працівнику газової служби треба було б просто вибачитися перед А.П. Федосіу. А замість того до редакції надсилають відповіді, які знову можна оспорювати. Зокрема про те, що газова колонка та витяжка не повинні встановлюватися одночасно, повинно бути зазначено у абонентській книжці. До речі, газовики недноразово приходили до Алли Прокопівни, але жодного разу такого запису не зробили. Колонка в її квартирі працює з 1961 року, а витяжка встановлена у 2004 році, тож яка аварійна ситуація була на той момент?

До того ж ніякої розписки з Алли Федосіу, яка слухняно виконувала всі вимоги слюсаря, не взяли, а одразу «рубанули» по «стояку». Хіба це за правилами?

На жаль, вичерпної відповіді редакція не отримала і від правоохоронців, адже у Службі по боротьбі з економічною злочинністю так і не поцікавилися, чому за роздрукований акт перевірки димовентиляційних каналів від Бєляєвих споживачі повинні платити 35 грн.?

Матеріали підготувала Тетяна ФІЛІППОВА

Комментарии:

  1. андр:

    Аха, деньги уже украли. Все вопросы – лесом.

  2. Конфуций:

    Да! Когда же запрацюе притулок? я устал жить дома! Я уеду жить в ЛОНДОН!)))

Сообщение:

*

НОВОСТИ