Кожному випускнику – перше робоче місце

Упродовж 25 – 27 червня у рамках соціальних ініціатив Президента України та за сприяння обласної служби зайнятості на Миколаївщині був проведений День відкритих дверей «Назустріч професійній кар’єрі». У кожному районному центрі проходили різноманітні заходи, присвячені питанням працевлаштування молоді та забезпеченню випускників професійно-технічних навчальних закладів та вишів першим робочим місцем.

Так, на базі Ленінського районного центру зайнятості, що в Миколаєві, пройшов двоетапний ярмарок вакансій, на який були запрошені 34 особи (серед них 10 – взагалі не мають досвіду роботи) та представники миколаївських підприємств, зокрема ПАТ «Завод «Екватор», корпорація «Ківіт», гіпсокартонний завод. Під час цього заходу безробітні мали можливість не лише ознайомитися із роботою центру, а й особисто поспілкуватися із роботодавцями та підшукати для себе гідне робоче місце. Їм були запропоновані вакансії експедитора, вантажника, касира, електромонтера, токаря, державного нотаріуса.

Володимир Луста вітає гостей ярмарку вакансій.
 


«Зважаючи на те, що Постанова Кабінету Міністрів, яка розробляє механізм стимулювання роботодавців до працевлаштування молоді, була прийнята зовсім недавно, ми разом із центрами зайнятості, районними адміністраціями вирішили поінформувати про неї роботодавців та молодих шукачів роботи», – розповів заступник голови облдержадміністрації Володимир Луста.

Також він повідомив, що з початку поточного року до центрів зайнятості звернулися більше 1000 випускників, за цей час було працевлаштовано кожного сьомого шукача роботи. «Ясна річ, що цього недостатньо, – погоджується Володимир Вікторович. – Проте не всі роботодавці знають про преференції, які сьогодні надає держава за працевлаштування молодих спеціалістів. Так, наприклад, за надання першого робочого місця керівнику підприємства стовідсотково упродовж року буде відшкодовано єдиний соціальний внесок, якщо, звісно, він не звільнятиме молодого спеціаліста наступні два роки. Та й юнаки, дівчата, які тільки-но закінчили навчання, також не завжди обізнані в своїх правах та можливостях», – наголосив заступник голови ОДА. Наостанок він побажав шукачам роботи, а особливо молодим спеціалістам, успіхів на тернистому шляху до працевлаштування.

Шукачі роботи мали можливість особисто поспілкуватися із потенційними роботодавцями.
 

Після спілкування із потенційними роботодавцями учасників ярмарку вакансій запросили на екскурсію до миколаївського підприємства «Велам», яке спеціалізується на виготовленні сучасних матраців та спальних аксесуарів. Гості ознайомилися з виробничим процесом та відвідали магазин, у якому реалізується виготовлена продукція.

Учасники ярмарку вакансій під час екскурсії на підприємство «Велам».
 

Слід зауважити, що «Велам» тісно співпрацює із центром зайнятості, тому, якщо на підприємстві з’являються нові робочі місця, то про них одразу ж повідомляють тим, хто шукає роботу. «Нещодавно у нашій компанії було прийнято рішення поповнити штат комерційного відділу, – пригадує заступник головного директора компанії Мирослава Харківська. – Ми за допомогою центру зайнятості проводили пошук молодих спеціалістів. Сьогодні там успішно працюють дві молоді співробітниці». Усього за поточний рік «Велам» працевлаштував дев’ять осіб, вісім з яких отримали робочі місця завдяки центру зайнятості. Хтозна, можливо, для когось із учасників ярмарку професій це підприємство стане першим місцем роботи.


Анна НІКУЛІНА
Фото автора

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ