Славний ювілей Березнегуватщини

Новости, Общество

  8 Июн , 2013

У нинішньому році виповнюється 90 років з часу заснування Березнегуватського району. На честь цього ювілею 31 травня відбулося велике та яскраве свято, яке надовго запам'ятається березнегуватцям та численним гостям. У насиченій програмі святкування – ярмарок-презентація кожної сільської ради регіону, концерт художньої самодіяльності, підбиття підсумків обласного фестивалю дитячої творчості «Перші ластівки» та святковий феєрверк. Усе заплановане було успішно втілено в життя.

Гуляючирядами ярмарку

Свято розпочалося із щедрого ярмарку на центральній площі Березнегуватого. Кожна сільська рада привезла свої «експонати», хто чим багатий: тут були вироби майстрів декоративно-прикладного мистецтва, серед яких широко представлені різьба по дереву, вишивки, вишиванки, прикраси з бісеру, в також фотографії, що відображають історію району, обов’язково – найсмачніші страви та міцні напої, причому – фірмові, які готуються саме в цій місцевості. Господарі кожного такого прилавку щиро вітали гостей та наперебій запрошували скуштувати своє частування. Платню за це просили символічну: 5 копійок!

Другий ліворуч Микола Жук, Володимир Пащенко, Геннадій Ніколенко, Анатолій Круц.
 

Проходячи ярмарком, неможливо було втриматися від того, щоб не поспілкуватися із його учасниками. На столику Новоукраїнської сільської ради красувався великий печений гусь, а також копчене сало, вареники, пампушки і ковбаса. Сільськогосподарську продукцію, яку вирощують на території сільради, представила сільський голова Валентина Удовенко, яка розповіла, що у її господарстві працює пташина ферма, пекарня, олійниця, є багато худоби. А про веселу вдачу новоукраїнців додала із усмішкою: «Новоукраїнка навчила Березнегуватщину святкувати!».

Щедрі столи та гостинні господарки.
 

Цілющі трави вирощують у селі Лепетиха. Голова сільради Лариса Савицька розповіла про мелісу, м’яту, калган, настої з яких дарують людині життєву енергію, заспокоюють, знімають біль та жар під час хвороб.

Жива скульптура «Дівчина-весна».
 

Усе про мед знає керівник Березнегуватського районного товариства бджолярів Валерій Баландін.

– Нині розповсюджене багато чого штучного. А от ми своїми руками робимо натуральні та надзвичайно корисні продукти, – зазначив Валерій Володимирович. – Серед нас є бджолярі та медовари, ми не тільки збираємо мед, але й варимо з нього духмяне вино. Незабаром ми плануємо провести ярмарок першого меду, на якому представимо мед, вино ті інші цілющі продукти бджолярства.

Привітання зі святом

Тим часом на великій сцені поряд із ярмарком розпочався святковий концерт. Його глядачами стали кілька сотен березнегуватців та гостей селища. Близько п’ятисот дітей вишикувалися для дружного запального танцю на танцювальному майдані. Своїм веселим настроєм та злагодженими рухами вони завдали тон усьому подальшому дійству.

Г. Ніколенко та В. Пащенко нагороджують переможницю фестивалю.
 

Привітати березнегуватців із значним ювілеєм прибули шановні гості – представники обласної та місцевої влади. Перший заступник голови облдержадміністрації, виконувач функцій і повноважень голови ОДА Геннадій Ніколенко, який до того ж є куратором Березнегуватського району, відзначив у своєму виступі щиру гостинність мешканців району та їхню працьовитість.

– Сьогодні ми мали можливість поспілкуватися з людьми та ознайомитися з досягненнями району, – сказав Г. Ніколенко. – Кожна сільрада у свій спосіб представила себе з найкращої сторони, познайомила із місцевими умільцями та продемонструвала багато красивих речей, виготовлених на високому професійному рівні. Березнегуватці довели, що їх район – це край людей не тільки гостинних і добрих, але й надто талановитих. Було дуже приємно розмовляти з простими людьми. Свято у вас вийшло гарним!

Геннадій Ніколенко нагадав, що нещодавно відновило свою роботу Березнегуватське пологове відділення, і батькам десятьох малят, які народилися останнім часом, він вручив стільчики для годування.

Народний депутат Микола Жук зізнався, що відчуває гордість щоразу, коли розповідає, що народився саме у цих краях, на Березнегуватщині, у селі Лепетиха. Тепер на батьківщину Микола Жук приїздить не просто в гості: у його депутатських планах позначено вирішення багатьох проблем земляків – від ремонтів шкіл до розпаювання земель та допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Танцювальний майдан.
 

Перший заступник голови обласної ради Володимир Пащенко побажав усім жителям району хорошого настрою, злагоди та достатку в кожній родині.

Голова Березнегуватської районної державної адміністрації Анатолій Круц нагадав людям, що їх рідний Березнегуватський район було засновано у 1923 році, та за 90 років він пережив і радощі, і труднощі.

– У 20-ті роки ми пройшли колективізацію, потім голод 30-х років, післявоєнну перебудову, – сказав А. Круц. – У 60-х роках під час так званої територіальної реформи нас ліквідовували на півтора року і приєднували до Баштанського району. Багато хто це пам’ятає і досі болісно переживає. У 70-80-х роках уряд приділяв селу дуже багато уваги, і це були, дійсно, кращі часи.

Більше 20 років ми живемо у незалежній Україні, – продовжив голова райдержадміністрації. – Наші діди і прадіди знаходили у собі сили, мужність і мудрість, щоб перебороти всі труднощі, встати з колін, продовжувати свою справу. Вони вирощували добрі врожаї, будували, садили дерева, виховували дітей. Ми вдячні їм за те, що вони зробили. Думаю, що наші внуки та правнуки теж будуть пишатися тим, що вони народилися у Березнегуватському районі!

За традицією цінні подарунки вручили представникам найстаршого та наймолодшого поколінь мешканців району, передали їм привітання із ювілеєм.

Співоча душа народу

Під час свята району було підбито підсумки 18-го щорічного фестивалю дитячої творчості «Перші ластівки», який уперше проводився на Березнегуватщині, а потім його юні переможці виступили у гала-концерті. Цього року в співочому конкурсі взяли участь 27 учасників – виконавці та творчі колективи майже з усіх районів області. Вік конкурсантів – від 6 до 14 років.

Автор ідеї проведення фестивалю, його засновник і організатор, депутат обласної ради Наталя Баштова зазначила, що з кожним роком фестиваль набуває все більшого розмаху, а його учасники та переможці не залишають сцени та вдосконалюють свою майстерність. Наталя Баштова подякувала керівництву Березнегуватського району та вручила подяку голові райдержадміністрації Анатолію Круцу за проведення фестивалю на найвищому рівні. Цей фестиваль набуває особливого значення ще й тому, що Президент України оголосив 2013 рік «Роком дитячої творчості».

Наймолодша учасниця «Перших ластівок» Єлизавета Ланова.
 

У святковому концерті вдало поєдналися пісні, танці та гумор, адже, окрім маленьких артистів, на сцену війшли й учасники команди Клубу веселих та кмітливих «Легко і просто», чиї дотепні виступи прийшлися до душі глядачам.

Безперечно, свято 90-річчя Березнегуватського району вдалося. Звичайно, до нього ретельно готувалися. І не тільки співаки і танцюристи. Напередодні ювілею місцева влада потурбувалася про те, щоб в експлуатацію були здані три дитячі та два спортивні майданчики, була відремонтована Дошка пошани, створені декілька нових зелених зон, упорядковані вулиці і двори.

На святі було багато людей.
 

– Усе це невеличкі проекти, – зазначив голова райдержадміністрації Анатолій Круц, – але вони всі потрібні, тим більше, що створювалися на місці колишніх смітників, звалищ. Загалом район працює нормально, ми маємо непогані показники. За минулий рік наш район зайняв 10 місце серед 19 районів області. Звичайно, що спрацювали десь краще, десь гірше, але завдання перед нами стоїть одне – щоб бути серед кращих. Хотілося б бути у п’ятірці кращих. Це найближче наше завдання!

Святковий вечір завершився яскравим дійством: над площею злетіли екзотичні ліхтарики із свічками. А потім на темному небі розквітали дивовижними візерунками спалахи ювілейного феєрверку. Березнегуватщина – давня і одночасно молода – святкує своє 90-річчя!

Олена АНДРЕЄВА
Фото автора

Комментарии:

  1. обручальные кольца с фото:

    Взяла себе тоже-пригодится

Сообщение:

*

НОВОСТИ