Геннадій Ніколенко: «Проекти, які ми плануємо реалізувати на території Миколаївщини, повинні мати як економічний, так і соціальний ефект»

У нашій державі за ініціативою Президента України прийнято ряд нормативно-правових документів, які спрямовані на покращення інвестиційного клімату в регіонах країни, зокрема це Закон України «Про стимулювання інвестиційної діяльності пріоритетних галузей економіки з метою створення нових робочих місць» та Постанова КМУ № 404 «Про деякі питання здійснення головними розпорядниками бюджетних коштів капітальних видатків понад обсяги встановлених бюджетних призначень».

Саме про це 16 липня йшлося на засіданні робочої групи комітету економічних реформ з питань реалізації інвестиційних проектів на території Миколаївської області, яке проходило під головуванням першого заступника голови ОДА Геннадія Ніколенка.

Як зазначив представник обласної влади, на засідання робочої групи були запрошені усі зацікавлені особи – керівники державних, комунальних та приватних підприємств, що мають на меті реалізувати ряд важливих соціально-економічних проектів, представники банківських установ, керівники відповідних структурних підрозділів тощо.

За його словами, зараз для реалізації інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки вже передбачено близько 50 млрд. грн., кредит на реалізацію яких надаватиметься державними банками, зокрема Укрексімбанком, під державні гарантії. На останньому засіданні Комітету економічних реформ Президентом України Віктором Януковичем було порушено ряд питань щодо інвестиційного клімату держави, зокрема надано доручення відповідним міністерствам та представникам місцевої влади по актуалізації роботи щодо розробки та реалізації інвестиційних проектів.

«Наше з вами завдання – додатково залучити якомога більше коштів в економіку Миколаївської області, що дозволить створити нові робочі місця, отримати додаткові податки, збори та надход-ження до бюджетів усіх рівнів. Ті проекти, які ми плануємо реалізувати на території Миколаївщини повинні мати як економічний, так і соціальний ефект, тобто бути максимально корисними для жителів тієї громади, де вони реалізуються», – підкреслив у своєму виступі Г. Ніколенко.

Крім цього, у ході засідання директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Миколаївської облдержадміністрації Михайло Тульський у своїй доповіді зазначив про те, що включає в себе поняття проекту соціально-економічного розвитку, схема його проходження на рівні міністерств, які переваги надають державні гарантії при отриманні кредиту та яким має бути ефект реалізації соціально-економічного інвестиційного проекту.

Під час обговорення основних нормативно-правових документів у членів робочої групи виник-ло ряд уточнювальних питань, тому для того, щоб уникнути неправильного трактування Закону та основних його положень, за результатами засідання Геннадій Ніколенко надав доручення підготувати листа до Мінекономіки з метою отримання роз’яснення деяких робочих моментів. Зокрема щодо місця реалізації проектів, тобто чи можуть отримати кредит інвестпроекти, що плануються до реалізації на території міст районного підпорядкування та райцентрів, про що в Законі та Постанові чітко не вказано, та чи надаватимуться кредити тим комунальним та державним підприємствам, які є збитковими, але реалізація інвестиційних проектів яких матиме значний економічний та соціальний ефект.

Діана ДОБРОВСЬКА

Сообщение:

*

НОВОСТИ