На захисті інтересів дітей

Про реалізацію нових соціальних ініціатив, започаткованих Президентом України Віктором Януковичем, спрямованих на збільшення державної підтримки сімей з дітьми, йшлося під час проведення зустрічі голови облдерж-адміністрації Миколи Круглова з редакторами місцевих комунальних ЗМІ.

Микола Петрович наголосив, що захист дитинства, діяльність державних та громадських структур в інтересах підростаючого покоління – ці та інші соціально значущі теми сьогодні повинні стати першочерговими. Завдання влади – створювати умови для активної частини населення, щоб люди мали достойну роботу і достойну заробітну плату, та допомагати людям незахищеним, хворим, дітям. Тому реалізація нових соціальних ініціатив – це персональна відповідальність кожного державного службовця, кожного члена місцевої влади.

Як приклад доброї справи голова обласної ради навів ситуацію з розміщенням дитячих майданчиків як у місті Миколаєві, так і в інших населених пунктах області.

– Тільки за рік під патронатом Партії регіонів в області було побудовано тисячі дитячих ігрових майданчиків. Навіть при Союзі їх стільки не було. І всі вони востребувані, там сьогодні грають діти, – акцентував Микола Круглов.

У президії: губернатор Микола Круглов та народний депутат Микола Жук.

Відзначено також, що в рамках державної програми «Діти – майбутнє України» на Миколаївщині проведено ряд заходів, спрямованих на підтримку дітей-інвалідів. В області діють 4 центри та 15 відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів, у яких щороку проходять реабілітацію більше 600 таких дітей.

Для здійснення реабілітаційних заходів центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів та відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) забезпечено необхідним реабілітаційним обладнанням, яке підібрано з урахуванням індивідуальних можливостей кожної дитини, її вікових особливостей.

В основі соціальної політики держави, як визначено новими соціальними ініціативами Президента України та стратегією реформування системи надання соціальних послуг, схваленої урядом, є раннє виявлення осіб та сімей, які потребують соціального захисту, наближення соціальних послуг до людини або сім’ї, забезпечення адресності в наданні соціальних допомог та послуг.

На виконання доручення Президента України стосовно створення реабілітаційних установ для дітей у Миколаївській області планується протягом 2013 – 2014 рр. провести реорганізацію відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів у центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів у Березнегуватському, Веселинівському, Врадіївському, Вознесенському районах. Це забезпечить роботу реабілітаційних закладів щодо здійснення заходів, спрямованих на розвиток дитини-інваліда та корегування порушень її розвитку, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвитку здібностей, створення передумов для інтеграції у суспільство.

На зустрічі також були порушені теми реформування комунальних ЗМІ, впровадження цифрового мовлення та проблеми і перспективи відновлення мережі проводового мовлення у Миколаївській області, а також питання фінансування комунальних ЗМІ, організації передплати на районні та міські видання, питання оперативного та об’єктивного інформування громадян з актуальних питань суспільно-політичного та соціально-економічного розвит-ку регіонів.

Віктор КЛИМОВ

Сообщение:

*

НОВОСТИ